X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

پنج‌شنبه 11 آذر 1395 ساعت 00:15

تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران

تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران


انقلاب ایران پایان نیافته است . بازماندگان متفق انقلابی که در فوریه 1979 قدرت را به دست آوردند ، ناظر بر انحلال نظام سیاسی سلسله پهلوی و ساختار اقتصادی ایران بودند ، اما نه تنها نتوانستند قابلیتهای هماهنگی در اداره امور از خود نسان بدهند ، بلکه حتی یک دولت لایق که به تلاشهای انقلابی جهت دهد و جنگ را بطور موثر علیه عراق اداره کند ایجاد نکردند . نهادهای متزلزل جوشیده از انقلاب ، گروگانگیری ، جنگ و برخوردهای پایان ناپذیر چپگرایان و افراطیون اسلامی را در هم آمیخت . بدین سان بیشتر گروههای مجاهدین افراطی ( حدود یک سوم از کل مجاهدین ) برای به بن بست کشاندن استقرار هر ن.ع رابطه مجدد بین ایالات متحده و رژیم خمینی ، صلاح خود را در همکاری با فداییان دیدند . حتی تا آن جا که دهها تن از دیپلماتهای امریکا را بیش از یک سال در اسارت نگاهداشتند .
رفتار خارج از عرف کسانی که پس از انقلاب به قدرت رسیدند تقریباً در همه پایتختهای جهان امواجی تکان دهنده پدید آورد . پس از آن ، بحران گروگانگیری وسیعاً موجب تشدید انزوای ایران گردید . اگر چه این مانع بزرگ از سر راه شده است ،سیاست خارجی کشور همچنان با آشفتگی کامل دست به گریبان است .
این غیر ممکن است که بتوان فراز و نشیبهایی که ایران هنوز باید طی کند پیش بینی نمد ، اما مسیر تکاملی آینده ، مطمئناً بر مبنای حوادث گذشته و عکس و العمل در مفابل این حوادث شکل خواهد گرفت . آنچه در ایران اتفاق افتاد دور نماهای جالبی از عملکرد جوامع در تغییرات بزرگ اجتماعی و پی آمدهایی که برای نظام جهانی می تواند داشته باشد ارائه داد .

ایران بر حسب تئوری و عمل انقلاب
از نظر تئوری مهمترین پرسش این است که اگر توسط کسانی که درگیر وقایع بودند ، سیاست و تدبیر دیگری اتخاذ می گردید ، آیا انقلاب ایران قابل پیش گیری بود و یا حداقل امکان داشت به راهی که کمتر افراطی و ویران کننده باشد سمت داده شود . از سال 1963 تا 1978 طی 15 سال توسعه و پیشرفت در ایران ، همه کس از نظر مادی منتفع گردید ، برخی کمتر و برخی بیشتر .
هر چند که توده های مردم از نظر روانی با ساختار حکومت بیگانه شدند . مردم متوجه گردیدند که از داشتن حق اظهار عقیده موثر در امور سیاسی مملکت محروم شده اند و یا نسبت به دیگران به صورت اتباع درجه دوم در آمده اند . چیزی که در ایران اتفاق افتاد موید این نظر است که انقلاب زمانی به وقوع نمی پیوندد که شرائط زندگی در بدترین وضع باشد ، بلکه هنگامی حادث می شود که وضع رو به بهبودی می رود اما با انتظارات هماهنگ نگاهداشته نمی شود . اگرچه شاه قولهای زیادی داد اما دولت در اجرای آن سرعت کافی به خرج نداد ، و مهم نبود که اوضاع چقدر بهبود یافته. بدین ترتیب هنگامی که سیاست توسعه اقتصادی با دوران متلاطم سالهای1977و1978مواجه گردید،هر کس از هر قشر وطبقه اجتماعی بیشتر به سویی گرایش پیدا کرد که با پرسیدن
"برای من چه کاری انجام دادهاید؟" شاه را برای کمبودهای درمان ناپذیر مقصر بداند.
یک نظریه ساده پیش پا افتاده باید دور ریخته شود.این صحت نداردکه مردم همیشه از دولتی پشتیبانی می کنند که معیارهای زندگی آنها رابهبود بخشیده است.شاه به دلیل پیشرفتهای اقتصادی که خود موجب شده بود،تصور کرد که مردم حمایت خو د از رژیم او ادامه خواهند داد.همچنان که اوضاع بهتر شد،توجه مردم بیش از پیشاز مسایل مربوط به خود معطوف گردید.
تمایل مردم به داشتن یک نقش سیاسی واقعی و یا دست کم داشتن تصوری از یک نقش سیاسی بطور وسیع افزایش یافت. در لحظه سرنوشت ساز، که وفاداری به سلطنت پهلوی در تعادل بود، شاه به شیطانی که خود می شناخت- دیکتاتوری- روی آورد، و نه به شیطانی که نمی شناخت- مشارکت سیاسی غیر انحصاری.
یک عقیده عمومی پذیرفته شده درباره منشاء و گسترش انقلاب، به وسیله حوادث ایران نفی گردید. چیزی اتفاق نیفتاد که بنابر تئوریهای جا افتاده مارکسیستی با نظریه های غربی مؤید این باشد که در دست داشتن جوامع روستایی کلیدی است که می تواند تلاطمات انقلابی را برانگیزد. [ 2 ] کشاورزان از معرکه برکنار ماندند، تصور کردند که کشمکش، جدال و ستیز بین مردم شهرنشین است. سه ماه پس از این که نیروهای خمینی قدرت را بدست گرفتند، اکثریت عظیمی از کشاورزان روستاهای نزدیک تهران عقیده داشتند که شاه پس از معامله با رهبری اسلامی به سلطنت بازخواهد گشت! زارعین انعطاف پذیر بودند. روستائیانی که به شهرها مهاجرت کرده بودند و از بحران اقتصادی صدمه دیده بودند، مشتاق به پیروی از ملاهای ناراضی بودند. تا نوامبر 1978 که دورنمای سقوط رژیم شاه پدیدار گردید، روستائیانی که در روستاها بودند، همه بطور یکسان خواستار شرکت در راهپیماییهای دولتی بودند.خرید فایللینک منبع :تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران

تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران bitanrmafzar.meeblog.ir/post/1265‎Cached27 ا کتبر 2016 ... مدیریت سایت آرزوی لحظاتی پر از موفقیت برای شما دارد و پس از تلاشهای مستمر همکاران فایل مارکت مجموعه تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران برایتان ... تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران - مان فایل maanfile.blogsky.com/1395/06/.../تحقیق-در-مورد-اهمیت-انقلاب-ایران‎Cached18 سپتامبر 2016 ... تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران در 39 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. بخشی از متن : انقلاب ایران پایان نیافته است . بازماندگان متفق ... تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران - بلوط اربیت balootmc.8n8.ir/post/1562‎Cachedنام محصول دانلودی: تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران درجه کیفی و رضایت از دانلود: عالی تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران در 39 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران - mjblog.ir novinparsaa.mjblog.ir/post/731‎Cached27 ا کتبر 2016 ... مدیریت سایت آرزوی لحظاتی پر از موفقیت برای شما دارد و پس از تلاشهای مستمر همکاران فایل مارکت مجموعه تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران برایتان ... تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران - رز بلاگ - متفاوت ترین سرویس ... projebartar.rozblog.com/.../تحقیق-در-مورد-اهمیت-انقلاب-ایران.html‎Cachedتحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران دسته: تاریخ بازدید: 11 بارفرمت فایل: doc حجم فایل: 27 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 39 انقلاب ایران پایان نیافته است… تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران - جم فایل gemfile.ir/product/16568/تحقیق-در-مورد-اهمیت-انقلاب-ایران/13404‎Cachedانقلاب ایران پایان نیافته است . بازماندگان متفق انقلابی که در فوریه 1979 قدرت را به دست آوردند ، ناظر بر انحلال نظام سیاسی سلسله پهلوی و ساختار اقتصادی ایران ... تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران - شوق باران shoghbran.yarblog.ir/post/1151 23 مه 2016 ... ما بهترین محصولات را برای رضایت شما گرد آورده ایم اینک شما با جستجوی ((تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران)) وارد صفحه فروش فایل دانلودی -تحقیق ... دانلود فایل ( تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران) – تحقیق دانلود dlkadest.ir/dlarticle970.html‎Cached3 دسامبر 2016 ... هموطنان گرامی سلام.وقت بخیر عنوان محصول دانلودی:تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. فهرست ... دانلود تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران -کامل و جامع – فایل و مقالات www.newfilestant.ir/paper3842.html‎Cached3 ا کتبر 2016 ... لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم نام محصول دانلودی: تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران درجه کیفی و رضایت از دانلود:عالی. تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ... تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران | cell full cellfull.ir/?p=238663‎Cached22 ا کتبر 2016 ... تحقیق در مورد اهمیت انقلاب ایران. لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*. فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت). تعداد صفحه60. اهمیت انقلاب ...