X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

پنج‌شنبه 11 آذر 1395 ساعت 00:18

بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل تعالی سازمانی EFQM

بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل تعالی سازمانی EFQM


مقدمه:
در شرایط نوین جهانی که پیشرفتها باعث تغییرات سریع در کلیه امور و فعالیتها و دانش انسان به خصوص در زمینه فن آوری و مدیریت شده است، افق های جدیدی باز شده و نیازهای تازه به وجود آمده است.
جایزه کیفیت که بر اساس نتایج مدلهای آماری ارائه می گردد می تواند باعث ارزیابی سازمانی و برنامه های استراتژیک به کارگیری روشها و تکنیک های خود ارزیابی، بهبود دایمی، الگوبرداری و... شود.
لذا به این دلیل کشورهای زیادتری در دنیا در پی ایجاد جایزه ملی کیفیت می باشند و در این بین کشور ما ایران نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.
اولین بار ایده جایزه ملی کیفیت در سال 79 همزمان با برپائی دومین کنفرانس مدیران کیفیت توسط انجمن مدیریت ایران مطرح و به دنبال آن کمیته هایی مرکب از کارشناسان و صاحب نظران در ارتباط با تشویق و ترغیب اعضاء انجمن مدیریت کیفیت ایران تشکیل شد تا از این طریق ابتدا در بین اعضاء و سپس نسبت به گسترش آن در سطح جامعه حرکتی آغاز گردد. این کمیته با ترکیبی مناسب تشکیل شده و جلسات آن برگزار گردید که ماحصل آن تدوین آیین نامه جایزه کیفیت و روش اجرایی اعطاء و پیشنهاد آن بود.
سرانجام روز 18 آبان ماه بعنوان روز ملی کیفیت انتخاب شده شورای عالی استاندارد در یکصد و دومین جلسه خود در تاریخ 15/3/80 طراحی جایزه ملی کیفیت توسط این شورا را تصویب کرد و اجرای آن را به مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران سپرد.

رویکردی نوین در کیفیت
کیفیت:
کیفیت در سازمانهای جهانی هرگز یک چیزی تجملی نبوده است. این سازمانها همواره بدنبال تعریفی کاربردی بوده اند و تلاش کرده اند آن را از تصورات ذهنی خارج کنند.
امروزه کیفیت به مفهوم انطباق با نیازمندیها است. اما با این نکته که اندازه گیری آن امکان پذیر باشد. کیفیت از مفهوم محصول گرا به خدمت گرا تحول یافته است و دیگر یک مقوله صرفاً مهندسی نیست و تمامی پرسنل سازمان را با هر وظیفه و مسئولیت پوشش می دهد.
روند الزامات ایجاد شده در بازار به سمتی است که از سازمانها می خواهد تعریف خود را از کیفیت روز به روز فراتر ببرند.
سطح رقابت در بازار خواسته ها و انتظارات مشتریان را تغییر داده و در نتیجه کیفیت یک مفهوم پویا بخود گرفته است. جوران در این زمینه می گوید، کیفیت تنها واژه ای است که در دو دهه گذشته مفهوم آن بشدت تغییر یافته است. هرچند خود واژه ثابت مانده است.

روند تکامل مدل EFQM
• 1988 تشکیل بنیاد مدیریت کیفیت اروپا EFQM
• 1991 شکل گیری و معرفی مدل تعالی EFQM
• 1995 شکل گیری و معرفی مدل بخش عمومی
• 1996طراحی مدل برای صنایع کوچک و متوسط
• 1999 بازنگری عمده در مدلهای قبلی و معرفی مدل بهبود یافته
• 2001 معرفی مدل تعالی EFQM برای صنایع کوچک و متوسط

مدل EFQM توسط چه سازمانهایی بکار گرفته شده است
• بیش از 20000 سازمان در سطح اروپا
• 60% از 25 شرکت بزرگ اروپا
• 9 شرکت از 13 شرکت اروپایی که در لیست 50 شرکت فایننشال تایمز بعنوان مهمترین شرکت ها در سال 2001 معرفی شده اند.
• حداقل در 10000 شرکت از صنایع کوچک و متوسط

خلاصه
کیفیت یا (Quality) از کلمه یونانی Qualis به معنی «از چه نوع» گرفته شده است و به مرور زمان تعابیر و تعاریف بسیاری را به وجود آورده است که چند مورد آن عبارتند از:
• کیفیت در چشمان بیننده وجود دارد
• تطابق با مشخصه ها
• تناسب برای اهداف و یا کاربرد
• تولید بدون عیب (Zero defect) از نظر کرازبی
• درست انجام دادن کارها در اولین مرتبه و در تمام مراحل
• رضایت مشتری(خشنودی مشتری) به اعتقاد IBM
• بیش از انتظارات مشتری
• مناسب بودن برای استفاده Fitness For Use ژوزف جوران
و آخرین تعریف بر طبق ISO 9000-2000 عبارتست از:
«درجه و مقیاسی که بر اساس آن مجموعه ای از ویژگی های ذاتی نیازمندیهای تعیین شده را برآورده می کنند.»خرید فایللینک منبع :بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل تعالی سازمانی EFQM

بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل ... mfile.ofmas.ir/product-217866-بررسی-میزان-ارتقاء-بهره-وری-در-شرکت-وزین-بار--پس-ا.aspx‎Cachedبررسی میزان ارتقاء بهره وری شرکت وزین بار بکارگیری مدل تعالی سازمانی EFQM. بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل ... www.sarvoptdl.ir/file7423.html‎Cached27 جولای 2016 ... با سلام حضور پژوهندگان گرامی.شما به صفحه اختصاصی بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل تعالی سازمانی EFQM ... «بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل ... irandaneshjoo.filenab.com/product-66594-EFQM.aspx‎Cachedبررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل تعالی سازمانی EFQM » تحقق «بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از ... بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل ... maanfile.blogsky.com/.../بررسی-میزان-ارتقاء-بهره-وری-در-شرکت-وزین-بار-پس-از-بکارگیری-مدل-تعالی-سازمانی-EFQM‎Cached18 سپتامبر 2016 ... بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل تعالی سازمانی EFQM در 23 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. مقدمه: دریافت فایل بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از ... tmaghalec.ir/?p=564‎Cached23 ا کتبر 2016 ... دریافت فایل بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل تعالی سازمانی EFQM – پرداخت و دانلود آنی. اکتبر 23, 2016 ... دریافت فایل بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از ... simorghflye.madblog.ir/post/1834‎Cached16 نوامبر 2016 ... دریافت فایل بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل تعالی سازمانی EFQM - پرداخت و دانلود آنی - «بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل ... eapau.stu1.ir/.../%26laquo%3B%26%231576%3B%26%231585%3B%26%231585...‎Cached20 ا کتبر 2016 ... بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل تعالی سازمانی EFQM » - ,,«بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار ... پروپوزال تحقیق بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس ... amp.requestarticle.ir/.../پروپوزال-تحقیق-بررسی-میزان-ارتقاء-بهره-وری-شرکت-وزین-بار-پس-کارگیری-مدل-تعالی-سازمانی-EFQM‎Cachedدانلود پروپوزال تحقیق در مورد بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل تعالی سازمانی EFQM، در قالب word و در 23 صفحه، قابل ویرایش. بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل ... marketfile.ir/key-بررسی-میزان-ارتقاء-بهره-وری-در-شرکت-وزین-بار--پس-از-بکارگیری-مدل-تعالی-سازمانی-EFQM.aspx‎Cachedmarketfile.ir,فروشگاه ساز رایگان و همکاری در فروش فایل مارکت فایل,بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل تعالی سازمانی efqm ... کاملترین فایل بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از ... 5ku4dy.nikansefile.ir/‎Cachedکاملترین فایل بررسی میزان ارتقاء بهره وری در شرکت وزین بار پس از بکارگیری مدل تعالی سازمانی EFQM.