X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

پنج‌شنبه 11 آذر 1395 ساعت 00:18

بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول

بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول


چکیده
مقدمه: روزبروز دولتهای جهان جهت فراهم کردن خدمات بهداشت-درمان بطور مؤثر، کارا و کافی با فشارهای زیادی روبرو می شوند. تحولات و کوشش¬های توانمندسازی در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه روشهای مشابهی را برای رسیدن به نظامهای بهداشت-درمان با عملکرد بهتر می¬پذیرند. همه این روشها بر پاسخگو بودن بعنوان یک عنصر اساسی در اجرای تحولات بهداشت-درمان و بهبود عملکرد سیستم تاکید می¬کنند. لذا این پژوهش بمنظور بررسی نظام پاسخگوئی عملکرد در بیمارستان حضرت رسول صورت گرفته است.
روش پژوهش: این پژوهش به صورت مقطعی انجام گردید. پس از جستجوی موضوعی در کتب و مقالات کتابخانه¬ای و اینترنتی بر اساس اصول استخراج شده از چارچوبهای کشورهای امریکا و کانادا، نظام پاسخگوئی عملکرد را به سه بخش، شامل؛ "ملزومات نظام پاسخگوئی عملکرد"، "اجزاء نظام پاسخگوئی عملکرد" و "فرهنگ پاسخگوئی عملکرد و میزان آمادگی کارکنان برای استقرار نظام پاسخگوئی عملکرد" تقسیم کرده و به منظور اندازه¬گیری آنها پرسشنامه و چک¬لیست تهیه گردید. پس از تعیین اعتبار و ثبات بین 30 نفر از کارکنان که در بخشهای مختلف بیمارستان مورد مطالعه بودند، توزیع گردید. در نهایت بر اساس اطلاعات جمع¬آوری شده چارچوبی برای نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد پیشنهاد گردید.
یافته¬ها: یافته¬های پژوهش در 17 جدول ارائه گردیده است. این یافته¬ها نشان داد که از مجموع آیتمهای مربوط به ملزومات و اجزاء نظام پاسخگوئی عملکرد 50% (29 آیتم از 57) موجود بود. بر اساس امتیازدهی انجام شده؛ فرهنگ و نگرش کارکنان نسبت به پاسخگوئی، امتیاز 74% را کسب نمود. در نهایت بر اساس یافته¬های مذکور و چارچوبهای پاسخگوئی عملکرد دو کشور امریکا و کانادا یک جدول مقایسه¬ای ارائه گردید.
بحث و نتیجه¬گیری: بر اساس یافته¬های پژوهش و فراوانی آیتم¬های اندازه¬گیری شده می¬توان احتمالا گفت علیرغم وجود شفافیت و وضوح در نقش¬ها و مسؤولیت¬ها، یکی از دلایل کمبود تعهد به اجرای برنامه استراتژیک پائین بودن مشارکت ذینفعان و مشتریان و همچنین نبود سیستمی برای بهبود عملکرد بود. با توجه به اینکه بر اساس پرسشنامه اینگونه استنباط گردید که نگرش کارکنان نسبت به پاسخگوئی عملکرد نسبتا مثبت بود. با مقایسه این نتیجه حاصل شده با مشکل مربوط به نبود سیستم بهبود عملکرد در بیمارستان تحت مطالعه احتمالا می¬توان چنین استنباط کرد که با استقرار نظام پاسخگوئی عملکرد در این بیمارستان مشکل بهبود عملکرد نیز حل می¬گردد. در پایان بر اساس یافته¬های پژوهش و مقایسه آنها با چارچوبهای کشورهای امریکا و کانادا چارچوبی برای پاسخگوئی عملکرد پیشنهاد گردید.خرید فایللینک منبع :بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول

بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول downloadfile.ofmas.ir/product-217867.aspx‎Cachedبررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول در 27 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. چکیده مقدمه: روزبروز دولتهای جهان جهت فراهم کردن ... تحقیق بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان ... filenab.com/key-تحقیق-بررسی-نظام-پاسخگوئی-مبتنی-بر-عملکرد-در-بیمارستان-حضرت-رسول-سال-1382.aspx filenab.com,فایل ناب (فروشگاه فایل رایگان),تحقیق بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول سال 1382,بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی ... مقاله بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت ... docs.blogsky.com/1395/06/01/post-36791/ 22 آگوست 2016 ... 7wr2ez.gooyadlc.ir/ Cachedمقاله بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول سال 1382. مقاله بررسی نظام پاسخگوئی ... مقاله بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت ... fifoo.blogsky.com/.../مقاله-بررسی-نظام-پاسخگوئی-مبتنی-بر-عملکرد-در-بیمارستان-حضرت-رسول-سال-1382‎Cached8 سپتامبر 2016 ... لذا این پژوهش بمنظور بررسی نظام پاسخگوئی عملکرد در بیمارستان حضرت رسول صورت گرفته است. روش پژوهش: این پژوهش به صورت مقطعی انجام ... تحقیق در مورد بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در ... free-ram.blog.ir/.../تحقیق%20در%20مورد%20بررسی%20نظام%20پاسخگوئی%20مب...‎Cached16 سپتامبر 2016 ... تحقیق در مورد بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول . ۲۶ شهریور۹۵. تحقیق. لینک *پایین مطلب*. فرمت فایل:Word ... دانلود مقاله بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان ... paperdoc.ir/.../دانلود-مقاله-بررسی-نظام-پاسخگوئی-مبتنی-بر-عملکرد-در-بیمارستان-حضرت-رسول-سال-1382 دانلود مقاله بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول سال 1382 روزبروز دولتهای جهان جهت فراهم کردن خدمات بهداشت-درمان بطور مؤثر، کارا و ... بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول nasimkuhsar.aslblog.ir/post/71‎Cached23 ا کتبر 2016 ... بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول. شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشد. بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول 19m.pishroblog.ir/Post/844 10 آگوست 2016 ... برای دانلود این فایل و مشاهده توضیحات کامل و فهرست مطالب بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول به ادامه مطلب رجوع ... مقاله بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت ... qualityarticle.ir/articles/11648‎Cached7 سپتامبر 2016 ... دانلود م قاله با موضوع بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول سال 1382،. در قالب word و در 34 صفحه، قابل ویرایش. بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول ... 20maghale20.rozblog.com/.../-بررسی-نظام-پاسخگوئی-مبتنی-بر-عملکرد-در-بیمارستان-حضرت-رسول-سال-1382-.html 25 آگوست 2016 ... بررسی نظام پاسخگوئی مبتنی بر عملکرد در بیمارستان حضرت رسول سال 1382.