X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

پنج‌شنبه 11 آذر 1395 ساعت 00:23

گازهای گلخانه ای

اثر گلخانه ای

گرم شدن زمین یعنی چه؟

می‌دانیم که کره زمین به طور طبیعی در اثر تابش خورشید گرم می‌شود، اما اینجا منظور ما از گرم شدن زمین، پدیده دیگری است.این پدیده نسبتا جدید عبارت است از تغییر دمای زمین در اثر فعالیتهای بشری که با تغییرات طبیعی آن فرق دارد. در طول 100 سال گذشته، کره زمین به طور غیرطبیعی 4/0 درجه سانتیگراد گرمتر شده که این موضوع دانشمندان را نگران کرده‌است. آنها حدس می‌زنند فعالیت‌های صنعتی در ایجاد این مشکل بسیار موثر است و به گرم شدن کره زمین کمک می‌کند.

منظور از«گرم شدن زمین» افزایش میانگین دمای زمین است. «تغییر آب و هوا» در اثر این افزایش دما به وجود می‌آید. گرم شدن زمین موجب تغییر الگوی بارش، افزایش سطح آب دریاهای آزاد و کاهش سطح آب دریاچه‌ها و تاثیرات وسیع بر گیاهان، حیات وحش و انسانها می‌شود.

اثر گلخانه ای چیست؟ گازهای گلخانه ای چه گازهایی هستند؟

به مجموعه‌ای از گازها که مقداری از انرژی خورشید را در جو زمین نگه می‌دارندو باعث گرم شدن جو می‌شوند‍‍، گازهای گلخانه‌ای می‌گویند. بخار آب(H2O)، دی اکسیدنیتروژن (NO2)، دی اکسیدکربن (CO2) و متان (CH4) گازهای گلخانه‌ای اصلی هستند. اگر این گازها در جو نبودند، انرژی گرمایی خورشید مجددا به فضا بر می‌گشت و به این ترتیب هوای زمین 33 درجه سانتیگراد سردتر از الان می‌شد. اثر گلخانه‌ای به افزایش دمای کره زمین در اثر وجود گازهای گلخانه‌ای در جو زمین گفته می‌شود.

آیا می دانید چرا به این گازها، گازها‌ی‌ گلخانه‌ای می‌گوییم؟خرید فایللینک منبع :گازهای گلخانه ای

گاز گلخانه‌ای - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/گاز_گلخانه‌ای‎Cached Similarگاز گلخانه‌ای به گازی در جو یک سیاره گفته می‌شود که در محدوده مادون قرمز به جذب و انتشار ... بخار آب، دی‌اکسید کربن، متان و ازن موثرترین گازهای گلخانه‌ای هستند. ‎۱ اثر گلخانه‌ای - ‎۲ گازهای گلخانه ناشی از فعالیت ... - ‎۳ نقش بخار آباثر گلخانه‌ای - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/اثر_گلخانه‌ای‎Cached Similarاثر گلخانه ای به تاثیر مستقیم گازهای گلخانه‌ای در جو یک سیاره روی سطح آن گفته می‌شود. در این فرآیند پرتوهای موجود در جو آن سیاره سطح آن‌را به اندازه‌ای گرم می‌کند که ... گازها‌ی‌ گلخانه‌ای چیست؟ - آکاایران www.akairan.com/maghalat-persia/.../gaz-golkhane-chist.html‎Cached Similarاثر گلخانه ای شدت یابد ممکن است دمای زمین به قدری,گلخانه دیده,گلخانه عمل,هوای گلخانه را گرم,شبیه یک گلخانه است گازهای,شیشه‌های گلخانه اجازه,وارد جو زمین,گلخانه یک ... گازهای گلخانه ای چیست و چرا باعث گرم شدن زمین می شود؟ - خبرگزاری دانا danakhabar.com/.../گازهای-گلخانه-ای-چیست-و-چرا-باعث-گرم-شدن-زمین-می-شود‎Cached Similar10 آگوست 2013 ... لابد تا به حال زیاد در مورد گازهای گلخانه ای و تاثیرات خطرناک آن بر گرم شدن کره زمین و وقوع بحران های زیست محیطی شنیده اید. اما این گازها چیست و ... مفاهیم: گازهای گلخانه‌ای چیست؟ - همشهری hamshahrionline.ir/details/30400‎Cached Similar2 سپتامبر 2007 ... همشهری آنلاین: گازهای گلخانه‌ای نامی آشنا برای اغلب ماست. اگر از ما بخواهند که نام یکی از این گازها را بر زبان بیاوریم، این نام احتمالا دی‌اکسید کربن ... گازهای گلخانه ای چیست ؟ - آسمونی www.asemooni.com/science/earth/greenhouse-gases‎Cached Similarآسمونی : گازهای گلخانه ای اجزای گازی از جو هستند که به «اثر گلخانه‌ای» کمک می‌کنند. اما عدم اطمینان درباره این موضوع وجود دارد که واقعاً آب و هوای زمینی چگونه نسبت به ... Images for گازهای گلخانه ای مقاله تحت عنوان گازهای گلخانه‌ای و اثرات آن بر محیط زیست shimihormoz.blogfa.com/post-169.aspx‎Cached Similarگازهای گلخانه ای و اثرات آن بر محیط زیست. فاطمه ملائی پلی. کارشناسی ارشد شیمی فیزیک. دبیر شیمی استان هرمزگان، شهرستان بندر خمیر. f.mollaie@yahoo.com. : اثر گلخانه‌ای و گرم شدن زمین - دانشنامه رشد daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?...گلخانه‌ای+و...‎Cached Similarبا افزایش میزان آلاینده‌های جوی و پدید آمدن اثر گلخانه‌ای ، دانشمندان پیش‌بینی کرده‌اند که میانگین دمای هوا در نتیجه افزایش میزان دی‌اکسید کربن و سایر گازهای گلخانه‌ای ... گاز های گلخانه ای چیست؟ - خــــــدای مهــــــربـــــــون khodayemehraboon.parsiblog.com/Posts/13/‎Cached Similar18 نوامبر 2016 ... گاز های گلخانه ای چیست؟ گاز های گلخانه ای. گازهاى گلخانه اى شامل بخار آب، دى اکسیدکربن، متان، اکسید نیتروژن و… هستند. جو زمین، یعنى لایه ...
برچسب‌ها: گازهگلخانه، ای