X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

پنج‌شنبه 11 آذر 1395 ساعت 00:29

برنامه ریزی منابع سازمانی

برنامه ریزی منابع سازمانی


شرحی بر مدیریت منابع سازمان (بنگاه) ERP
1.1. تاریخچه
راه‌حل ERP با وجود برخورداری از ساختار سیستمی و توانمندی در یکپارچه سازی فرایندهای سازمان , یک سیستم جامع صرف نمی‌باشد بلکه عملی ساختن مفاهیم نوین مدیریت , کنترل دقیق عرضه و تقاضا و بهره‌گیری از فاکتورهای موفقیت در بازار را نیز محقق می‌سازد.
از این رو به منظور آشنایی با تاریخچه ERP , اشاره به سرگذشت صنعت و تلاشهای جوامع در دستیابی به حداکثر بهره‌وری بعد از ظهور انقلاب صنعتی از یک سو و از سوی دیگر سیر تحول در سیستمهای نرم‌افزاری مغتنم خواهد بود :
3.1.1) ظهور ERP در گستره تولید
ظهور انقلاب صنعتی در کشورهای غربی سرآغاز تحولات شگرف در زمینه تولیدات و ارایه خدمات محسوب می‌شود. رشد جوامع مصرفی, توسعه بازارهای رقابتی, نگرش تولید انبوه و کاهش قیمت تمام شده از عوامل عمده در سیر این تحولات بودند.به موازات این تغییرات در حوزه مدیریت, محققان پیوسته در جستجوی راه‌حلهای ریاضی بمنظور استفاده بهینه از مواد, تجهیزات و منابع انسانی بودند.
تا اواخر دهه 1970 و اوایل 1980 کارکردهای تولید و توزیع یک سازمان بطور مجزا با حداقل سیستم ها بصورت دستی و بعضاً اتوماتیک اداره می‌شد. در این دوره سیستم‌های تامین, تولید و عرضه مبتنی بر انبار بوده که به سیستم‌های" انبار- مبنا " (Stock Driven ) شهرت دارند. برنامه‌ریزی احتیاجات مواد که ایده آن در اوایل دهه 60 با عنوان " رویکرد کامپیوتری به برنامه ریزی تدارک و تولید مواد" شکل گرفته بود در این دهه از شکل دستی خارج و امکان بکارگیری از جزئیات تکنیک MRP که نقشی اثربخش در مدیریت موجودیهای درحال تولید و ارایه برنامه زمانبندی برای سفارشات خرید و تولید دارد , توسط کامپیوتر فراهم گردید. شرکتها با درک و فهم خوب از MRP , منطق آن را با فرایند توزیع محصول منطبق ساخته و بعنوان " برنامه‌ریزی نیازمندیهای توزیع (DRP)" منتشر ساختند.
با آغاز دهه 80 میلادی مباحث و کاربردهای بیشتری برای MRP مشخص شده که گستره مدیریت منابع تولید را در ابعاد وسیعتری پوشش داد. در اصطلاح به این نسخه متحول شده MRP II اتلاق گردید.در ادامه جهان غرب فلسفه "تولید همزمان" (JIT ) را که برای اولین بار توسط ژاپنی‌ها مطرح شده بود فراگرفته و با توجه به برداشتهای مبهم و عجولانه که متاثر از موفقیتهای کمپانیهای ژاپنی در آن برهه زمانی بود , آنرا جایگزین سیستمهای MRP نمودند. با وجود آنکه این حرکت باعث ظهور سیستمهای"سفارش-مبنا " (Order Driven ) و مفاهیمی چون بهبود مستمر, آموزش حین کار به کارکنان و یکپارچه سازی طرح محصول و فرایندگردید اما مقتضیات بهره گیری از نسخه توسعه یافته MRP را مرتفع نساخت. از این رو تلاشی برای فهم و چگونگی پکپارچه ساختن کارکردهای برنامه‌ریزی MRP با تکنیکهای JIT آغاز شد.
طی اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 علوم کامپیوتر و تکنولوژیهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به پیشرفت‌های شگرفی نائل آمد. از طرفی بنگاه‌های تجاری در جهت بهبود کارآیی اقدام به سرمایه‌گزاری نموده و با اعتقاد به تفکر مشتری‌مداری سعی در کاهش زمان تحویل سفارش و قیمت تمام‌شده نمودند.عواملی نظیر موارد ذکر شده, مقدمه‌ای برای ادغام سیستمهای پشتیبانی تصمیم‌گیری DSS با سیستم MRP II و در نتیجه ظهور راه‌حل ERP گردید.
در اواسط دهه 90 ,پروژه‌های ERP گسترش یافته و علاوه بر یکپارچه سازی فرایند درون سازمانی و کنترل منابع در فرایند تولید , با بسط روابط سازمان با تامین کنندگان و مشتریان به حوزه کنترل و مدیریت زنجیرهای مواد و مدیریت روابط مشتریان نیز احاطه یافت.


1.شرحی بر مدیریت منابع سازمان (بنگاه) ERP 3
1.1.تاریخچه 3
3.1.1) ظهور ERP در گستره تولید 3
3.1.2) ظهور ERP در مسیر توسعه نرم‌افزاری 6
1.2.تشریح ساختار ERP 9
1.2.1. تعریف ERP 9
1.2.2. جایگاه ERP در مجموعه Application های پیشرفته سازمانی 12
1.2.3. دلایل عمده در پذیرش ERP 16
1.2.4. محرکهای سازمان در جهت اتخاذ روش ERP 18

خرید فایللینک منبع :برنامه ریزی منابع سازمانی

برنامه‌ریزی منابع سازمانی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/برنامه‌ریزی_منابع_سازمانی‎Cached Similarبرنامه‌ریزی منابع سازمانی (به انگلیسی: Enterprise resource planning ) (به اختصار ERP)، شامل طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلفی است که به بهبود عملکرد یک ... ‎۱ تاریخچه پیدایش ERP - ‎۲ ماژول‌ها - ‎۳ تجارت و منابع مشتری - ‎۴ قبلبرنامه ریزی منابع سازمانی (ERP ) - شماران www.shomaran.com/.../برنامه-ریزی-منابع-سازمانی.../772-برنامه-ریزی-منابع-سازمانی-erp‎Cachedبرنامه ریزی منابع سازمانی (ERP ) مدیریت منابع سازمانی از جمله مفاهیمی است که در ا. [PDF] سیستم برنامه ریزی منابع سازمان(ERP) www.hajarian.com/IT/tahghigh/rezvan.pdf‎Cached Similarداﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ، ﺑﻪ وﺿﻮح اﺣﺴﺎس ﺷﺪ . ﺣﺎﺻﻞ اﻳﻦ اﻳﺪه، ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ. رﻳﺰی ﻳﻜﭙﺎر. ﭼﻪ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺳﺎزﻣﺎﻧﻲ. (. ERP. ) ... رﻳﺰی ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺳﺎزﻣﺎن از ﻟﺤﺎظ اﻧﺪازه، ﺣﺠﻢ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻫﺎ و داﻣﻨﻪ ﺷﻤﻮل ﺑﺰرﮔﺘﺮﻳﻦ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻫﺎی اﻃﻼﻋﺎﺗﻲ ﻣﻮﺟﻮد ﺑﻪ ... برنامه ریزی منابع سازمانی ( ERP ) - سایت فکرنو www.fekreno.org/articlefekreno/arfek576.htm‎Cached Similarسیستم برنامه ریزی منابع سازمان، ابزار نوینی است که رفع ناهماهنگی یاد شده را با تاکید بر ... بنابراین سیستم های برنامه ریزی منابع موسسه از اوایل دهه80 به وجود آمدند. برنامه ریزی منابع سازمانی - بهکو www.behko.com/86-slide-show/137-2016-10-24-12-01-52.html‎Cached24 ا کتبر 2016 ... درباره ما. شرکت بهینه کوشان سپهر با نام اختصاری بهکو در سال 1384 تأسیس گردید و از ابتدای فعالیت خود، شناسایی نیازهای کسب و کار در ... ERP چیست ؟ - برنامه ریزی منابع سازمان - آرین سیستم https://www.ariansystem.net/erp-چیست-برنامه-ریزی-منابع-سازمان/‎Cached Rating: 5 - 83 votes ERP چیست ؟ برنامه ریزی منابع سازمان چه کاربردهایی دارد؟ تعریف برنامه ریزی منابع سازمان ERP را می توان یک راهکار نرم افزاری دانست . برنامه ریزی منابع سازمانی - راهبران فناوری اطلاعات rahbaran.ir/fa-ir/Solutions/Enterprise-Resource-Planning‎Cachedسیستم های ERP با جمع آوری فرایندهای کسب و کارهای مختلف در یک سیستم یکپارچه به حل این مشکلات می پردازد، و از سازمان ها پشتیبانی می کند. برنامه ریزی منابع ... برنامه ریزی منابع سازمان (ERP) - FUMblog fumblog.um.ac.ir/fumindex.php?blogId=769‎Cached SimilarERP یا برنامه ریزی منابع سازمان بعنوان ابزار مدیریتی برای یکپارچه سازی منابع سازمان اهمیت شایان ذکری دارد. در این مقاله سعی شده است، تحقیقی جامع در این مورد ... تعریف ERP برنامه ریزی منابع سازمانی-SAP ERP IRAN - سامه آرا www.samehara.com/planning/erp_definition/4/view/‎Cachedتعریف برنامه ریزی منابع سازمانی - ERP. ERP (برنامه ریزی منابع سازمانی) از دسته نرم افزارهای "مدیریت کسب و کار" می باشد که از چند برنامه تشکیل شده و به سازمان ... ERP (برنامه ریزی منابع سازمانی) چیست ؟ - مهمترین اخبار ایران و جهان vista.ir/article/251154/ERP-(برنامه-ریزی-منابع-سازمانی)-چیست-؟‎Cached Similarکلمه ERP در اصل مخفف واژگان Enterprise Resource Planning یا سامانه تخصیص منابع سازمان است که طیف وسیعی از فعالیتهای مختلفی را که به بهبود عملکرد سازمان ...
برچسب‌ها: برنامه، ریزی، منابع، سازمانی