X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

پنج‌شنبه 11 آذر 1395 ساعت 00:31

تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان

تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان


فرماندهی عالی ارتش آلمان در چند جا بحث «دفاع از مرزهای شرق» را به میان می کشد تا گرفتن داوطلب از یکسو و اعزام نیرو به پزنانی و سیلزی را از سوی دیگر موجه جلوه دهد. باید دید دیگر بحث از کدام مرزهاست؟ مرزهای 1914 یا مرزهائی که بر اساس معاهده برست- لیتوفسک، در سال 1919 به روس ها تحمیل شده است؟ بی تردید صحبت از مرزهای 1919 نیست چون تا اینجا که مورد بحث ماست، هنوز حدودهای تازه لهستان تعیین و تثبیت نشده است.
در نتیجه، ابهامی بر سراسر این منطقه از اروپا حاکم است. زیرا برای فرماندهی عالی ارتش آلمان که پیوسته به مرزهای سال 1914 می اندیشد، فلان جنبش عصیان آمیز به مثابه شورشی است مشتحق مجازات شدید؛ در حالیکه برای لهستانی ها که به مرزهای تازه خود می اندیشند، همان شورش چیزی نیست جز بدست آوردن مالکیت استانی که متفقین وعده داده اند.
در آغاز سال 1918، انهدام امپراتوری تزارها، روسیه را ناگزیر به عقد پیمان صلح جداگانه ای با آلمان می سازد.
بر اساس عهدنامه برست- لیتوفسک، روسیه یکسره از لهستانی، لیتوانی، کورلاند، استونی و لیتونی صرفنظر کرده و به رومانی اجازه می‌دهد دولتی مستقل تشکیل دهد. بدین ترتیب روسیه از بالتیک و دریای سیاه رانده می شود و نتیجه تمامی کوشش های پطر کبیر و کاترین دوم بر باد رفته بنظر می رسد.
امپراتوری های مرکز اروپا، بمنظور تقسیم کردن نیروهای بلشویکی، به شتاب استقلال اوکراین را به رسمیت می شناسد و پیمانی جداگانه میان هیأت نمایندگی اتریش آلمانو نمایندگان اورکاین که به همین منظور از «کی یف» اعزام شده اند امضاء می شود.
به محض امضای پیمان، امپراتوریهای مرکزی به بهانه «کمک به متحدان تازه خود، یک قیمومیت نظامی بر اورکاین مستقر می سازند.
در واقع، طرح های آلمان دامنه ای وسیع دارند. شور و شوق ناگهانی درهم شکستن ارتش های تزاری، آرزوی باز کردن راهی بسوی بین النهرین و عربستان و بعد حرکت بسوی باکو و ایران را در دل آلمانی ها برانگیخته است و به همین دلیل آنها در دست داشتن قطعی اوکراین را ضرور می دانند. مگر سخنان اخیر ژنرال گرونر که گفته بود تا زمانی که انگلستان پیشروی آلمان را در غرب مانع می شود، نفع حیاتی آلمان این کشور را ناگزیر می سازد که به سوی اوکراین و هندوستان رو کند از خاطرها رفته است؟
این موضوع که ستاد فرماندهی ارتش آلمان می تواند در بهار 1918، چنین طرحهائی پی ریزی کند، خود نشان می‌دهد که خوش بینی او چقدر زیاد است و تا چه پایه، خود را از تهدید شکست دور احساس می‌کند.
بر اساس معاهده برست- لیتوفسک، اوکراین می بایستی یک میلیون تن گندم برای امپراتوریهای مرکز تهیه کند لیکن دهقانان روسی سرسختی نشان می دادند و اغلب، تهیه گندم از راه تهدید اسلحه ضرورت می یافت.

این صدای گرفته و خشن، که گاه تا حد غرش اوج می گیرد و بروی شنوندگان خویش سیلابی از کلمات فرو می ریزد، کلماتی که در آن همه چیز هست: نظراتی راجع به آلمان جاودان، خجلت و شرمسازی شکست، آینده وسیع و نامحدود کشور اگر پاکی و خلوص نژاد آن حفظ شود و فضای لازم برای شکفتگی خویش بدست آورد؛ این صدا که، هموطنان خود را دعوت می‌کند که مبارزه را ادامه دهند «تا روزی که صاحب یک رایش تازه، وسیع تر و مقتدرتر از آنکه اینک منهدم شده است، بشوند» صدای آدلف هیتلر Adolf Hitler است.
او روز بیستم آوریل 1889، در برونو Braunau بر کرانه رودخانه این Inn که شهر کوچکی است از اتریش با 12000 نفر جمعیت و در کنار المان، متولد می شود و سومین فرزند الوئیس هیتلر Alois Hitler کارمند دونپایه سازمان گمرک امپراتور فرانسوا ژوزف و کلارا پولز Clara Poelz یکی از دهاتیان قریه اشپیتال Spital است.
رودخانه «این» در تمام مسیر تحتانی خود تا پاسو Passau- نقطه ای که به شط دانوب می ریزد- مرز آلمان و اتریش را تشکیل می‌دهد. لیکن در دو سوی رودخانه، مردم مثل هم اند. قیافه ای مشابه، اخلاق و عاداتی یکسان و زبانی مشترک دارند، بطوریکه ادلف کوچک از خود می پرسد که وجود این مانع در میان دو ملت واحد چه معنائی دارد، چرا هر دو به یک کشور تعلق ندارند؟ برای روح کودکانه او این موضوع معمای کشف نشده ای است… بعدها تولد خویش را در برونو یک مشیت الهی می یابد:«این شهر کوچک در مرز دو دولت آلمانی جا گرفته که تجدید وحدتشان، از هر طریق، وظیفه ای است بر عهده نسل رو به رشد هر دو کشور…چون انسانهائی که از یک خون اند باید یک وطن داشته باشند.»
لیکن این آرزوها هنوز در ژرفای آینده ای دور دست فرو رفته اند…
در سال 1895، آلوئیس هیتلر بازنشسته می شود و پسر خود آدولف را که شش ساله است به مدرسه ابتدایی فیشل هام Fischlhamm قریه ای در چند کیلومتری جنوب غربی لینز Linz می فرستد. لیکن در سالهای بعد، گمرک چی بازنشسته- شاید بخاطر خلق و خوی تنوع طلب خویش چند بار جا عوض می‌کند بی آنکه در جائی ثابت بماند. تا سن پانزده سالگی، آدولف هفت بار تغییر مکان می‌دهد و در پنج مدرسه مختلف درس می خواند. مدت دو سال، در دیر مذهبی لامباخ Lambach که پدرش در نزدیکی آن مزرعه ای خریدار کرده است تحصیل می‌کند. در این دیر او عضو دسته «کر» است و درس آواز می گیرد و هنگامی که کشیش مخصوص را در میان آوای سرودهای مذهبی و ابری از دود کندر می بیند، او را همچون موجودی آسمانی، دور از سایر مردمان دهکده، می یابد. آرزو می‌کند که شبیه او باشد و اطراف او را نیز هاله ای از عظمت و احترام فرا گیرد. برای رسیدن به این آرزو، تا بدانجا پیش می رود که فکر وارد شدن به کلیسا را در سر می پروراند. لیکن این الهام دیری نمی پاید. چون گمرک چی چندی بعد مرزعه اش را میفروشد و یکبار دیگر بقصد عزیمت به لئوندیگ Leonding و سوکنت در خانه کوچکی در میان یک باغ تغییر محل می‌دهد.خرید فایللینک منبع :تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان

تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان | فروشگاه فروش فایل faridfile.ir/?p=131200‎Cached6 ا کتبر 2016 ... تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان. لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*. فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت). تعداد صفحه36. فهرست مطالب. تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان - دانلود مطالب علمی docs.blogsky.com/1395/05/07/post-11342/ 28 جولای 2016 ... لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب * فرمت فایل :Word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه36 فهرست مطالب تعیین مرز لهستان خیره سزی ... تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان | cell full cellfull.ir/?p=174120‎Cached21 ا کتبر 2016 ... تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان. لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*. فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت). تعداد صفحه37. تعیین مرز ... تحقیق تعیین مرز لهستان - فروشگاه جامع دانلود پایان نامه های دانشگاهی payannameh.sellu.ir/product-61514-تحقیق-در-مورد-تعیین-مرز-لهستان.aspx‎Cachedتعیین مرز مرز لهستان تعیین مرز لهستان مرز لهستان مرز آلمان تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان دانلود تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان تحقیق مقاله پروژه پژوهش دانلود ... تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان تحقیق در مورد تعیین مرز ... - ریحان reyhann.rozblog.com/.../تحقیق-در-مورد-تعیین-مرز-لهستان-تحقیق-در-مورد-تعیین-مرز-لهستاندسته.html‎Cached9 ا کتبر 2016 ... تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان - مفیددانلود - فایل ناب تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان. تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان دسته: جغرافیا تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان 1 projenab20.rozblog.com/.../-تحقیق-در-مورد-تعیین-مرز-لهستان-1.html‎Cached6 آگوست 2016 ... فرماندهی عالی ارتش آلمان در چند جا بحث «دفاع از مرزهای شرق» را به میان می کشد تا گرفتن داوطلب از یکسو و اعزام نیرو به پزنانی و سیلزی را از سوی ... تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان | کارگاه دانشجو karghahdaneshju.avablog.ir/.../تحقیق+در+مورد+تعیین+مرز+لهستان‎Cachedخدایا شکر من همیشه شاد و خندان و زیبا و جذاب وسالم و قوی و قدرتمند و دانشمند هستم. عنوان اصلی محصول : تحقیق تعیین مرز لهستان. سلام بر پژوهشگر گرامی ، شما برای ... بایگانی‌ها تحقیق درباره تعیین مرز لهستان - دانلود فایل و مقاله رایگان ghalamfestival.ir/freeproject/tag/تحقیق-درباره-تعیین-مرز-لهستان/‎Cached11 نوامبر 2016 ... لینک خرید و دانلود در پایین صفحه فرمت فایل : word (قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحات :۳۶ در فصول گذشته دیدیم که فرماندهی عالی ارتش ... تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان - قیمت 3,500 تومان - Selz.ir https://selzir.com/قیمت.../14560945-تحقیق-در-مورد-تعیین-مرز-لهستان تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان محدوده قیمت از 3500 تومان از فروشگاه جم فایل فروشگاه ساز فایل و مرکز خرید و فروش فایل های قابل دانلود. تحقیق در مورد تعیین مرز لهستان - صفحه اصلی unidownload.epage.ir/.../module.news_Page._TypeId.1_Start.280_Action.NewsBodyView_NewsId.20865.html‎Cached15 سپتامبر 2016 ... لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه36 فهرست مطالب تعیین مرز لهستانخیره سزی حیرت ...
برچسب‌ها: تحقیق، مورد، تعیین، لهستان