X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

پنج‌شنبه 11 آذر 1395 ساعت 00:33

خلیج فارس در گذرگاه تاریخ

خلیج فارس در گذرگاه تاریخ


یازدهم اردیبهشت ماه مصادف با «روز ملى خلیج فارس» است تا این روز مناسبى باشد براى تمرکز اذهان ایرانیان که نه تنها در سرزمین مادرى بلکه در همه واحدهاى جغرافیایى محل زیست خود در گستره اى به وسعت سراسر گیتى به پاسداشت نمادى از غرور ملى و افتخار میهنى خود روى آورند. غرور و افتخارى که به یمن و تبرک تأثیر ژرف باورهاى عمیق الهى و دینى ارزشى مضاعف یافته است و در این روز با سرفرازى و نازش به وجود فسونبار پهنه آبى جنوب ایران به نام «فارس» شگون یافته و متجلى مى شود.این گستره نیلگون که زمانى به تمامى در درون قلمرو ایرانیان قرار داشت و از دیرینه روزگاران دریاى فارس خوانده شده است تنها یک واژه ساده نیست بلکه یک «مفهوم» نهادینه شده است که عصرى چند هزار ساله به قدمت آغاز نگارش تاریخ مکتوب بشر از عهد باستان دارد. همه مى دانیم که «مفاهیم» در یک شبانه روز شکل مى گیرند و خلق الساعه نیستند بلکه از روندى طولانى توأم با رنج و امید، واقعیت و رؤیا و اندیشه و عمل حاصل مى آیند و نهادینه مى شوند. خلیج فارس و نام ابدى آن نیز یادآور حضور و نقش برجسته و ویژه اجداد آزادکام ایرانیان است که نام این پهنه آبى را به خاطر جایگاه استوار و تحسین برانگیز خود در عهد باستان و در روزگار اسرارآمیز کهن در تاریخ هستى بشر حتى متون مذهبى ملکه اذهان کردند و خلیج و نام بامسماى آن آنچنان آسمان فرسا شد که برخى مورخان اسلامى نام خلیج فارس را از منشأ الهى و ملهم از اسما آسمانى دانسته اند.

نام خلیج فارس
در عصر حاضر که اغراض سیاسى جعل تاریخ را نیز براى تحقق خواسته هاى نامورد با اباحه گرى ترویج مى کند، هر پژوهشگر راستین و بى غرضى مى تواند بدون صعوبت و دشوارى از متون باستانى تا تاریخ معاصر و زمان حاضر آنگاه که نوبت سخن به نام گستره آبى جنوبى ایران مى رسد تلألو نام خلیج فارس را شاهد باشد که به مثابه افشاگر ماهیت و منشأ اسامى مجعول پرتوافشانى مى کند و ماهیت اهداف مغرضانه اى را برملا مى سازد که در خدمت، سیاست پیشگانى قرار مى گیرد که وحدت میان مسلمانان را برنمى تابند و با تمسک به هر وسیله اى حتى اگر از درونمایه لازم نیز تهى باشد به منظور صیانت از تخت و کیان خود امت اسلامى را به واگرایى تحریک و تحریض مى کنند تا آنجا که عدم تجانس و هنجارستیزى حامیان فرامنطقه اى بر اشتراکات فرهنگى، دینى و مذهبى همسایگان هم کیش تفوق یابد.
در سده نوینى که عصر انقلاب اطلاعاتى خوانده اند، «غربال کردن اطلاعات و صدور آن» از مهم ترین ابزارها براى القاى اندیشه طراحان «نظم نوین جهانى» محسوب مى گردد به ویژه با لحاظ این مهم که گسترده ترین و تأثیرگذارترین شبکه هاى رسانه اى، دیدارى، شنیدارى و نوشتارى در تملک و اختیار دنیاى غرب و صهیونیست هاى مولود آنان قرار دارد که بى محابا فرهنگ ستیزى مغایر با منافع خود را هدف قرار داده اند و هر آینه که مقتضى بدانند براى تأمین آنچه که مطلوب نظرشان است و تضمین حیات شبکه هاى غول آسا و قدرتمند مالى و سیاسى حکم مى رانند و سپس در زمان مناسب به اشاره پدرخوانده، عوامل شهرت طلب جعل تاریخ را قبیح نمى دانند و باز هم داستان «خلیج عربى» و «جزایر عربى اشغال شده» در نفیر کهنه و منسوخ پیشین دمیده مى شود. در دو قرن اخیر به تاریخ خلیج فارس مى توان به عنوان برآیندى از رابطه سه دایره هم مرکز شامل مردم و دولت ها نگاه کرد. این دایره ها در نخستین حلقه خود شامل مردمى بود که کرانه هاى خلیج فارس محل زیست آنان بود، قدرت هاى منطقه اى که شامل ایران، عربستان و عراق بودند در حلقه میانى جاى مى گرفتند. این قدرت ها که کرانه هاى خلیج فارس را اختیار داشتند هر یک داعیه سیادت بر خلیج فارس را در داشتند و چنین هدفى را سرلوحه برنامه ها و شعارهاى خود قرار داده بودند اما حلقه بیرونى از آن قدرت هاى فرامنطقه اى بود که منافع ملى فرامنطقه اى آنها سبب دلبستگى شان به خلیج فارس شده بود و به شکلى منظم یا متناوب در این پهنه آبى حضور خود را به رخ مى کشیدند. حلقه اخیر را که مى توان قدرت هاى بین المللى در مقاطع مختلفى از تاریخ دو قرن پیش نامید که در این میان به ویژه حضور امپراتورى عثمانى، بریتانیا، روسیه و سرانجام آمریکا از بقیه پررنگ تر و تأثیرگذارتر بود.خرید فایللینک منبع :خلیج فارس در گذرگاه تاریخ

خلیج فارس در گذرگاه تاریخ - sabzblog.tk daneshjoo.sabzblog.tk/post/4503‎Cachedهم اکنون فایل تحقیقاتی خلیج فارس در گذرگاه تاریخ را مطالعه میکنید , لطفا با کلیک بر روی تصویر زیر فایل خلیج فارس در گذرگاه تاریخ ,را دانلود نمایید. دانلود. خلیج فارس در گذرگاه تاریخ - sabzblog.tk thesisandplan.sabzblog.tk/post/4521‎Cachedخلیج فارس در گذرگاه تاریخ. دوستان محقق و دانشجویان و کار آفرینان گرامی سلام و ایامتان به کام شما در پیچ پیش فرض خلیج فارس در گذرگاه تاریخ هستید . لطفا جهت ... خلیج فارس در گذرگاه تاریخ - همکاری در فروش فایل armita.marketfile.ir/product-42702-خلیج-فارس-در-گذرگاه-تاریخ.aspx‎Cachedخلیج فارس در گذرگاه تاریخ. یازدهم اردیبهشت ماه مصادف با «روز ملى خلیج فارس» است تا این روز مناسبى باشد براى تمرکز اذهان ایرانیان که نه تنها در سرزمین مادرى بلکه ... خلیج فارس در گذرگاه تاریخ - آفتاب www.aftabir.com/articles/...gulf.../خلیج-فارس-در-گذرگاه-تاریخ?...‎Cached1 مه 2006 ... یازدهم اردیبهشت ماه مصادف با «روز ملی خلیج فارس» است تا این روز مناسبی باشد برای تمرکز اذهان ایرانیان که نه تنها در سرزمین مادری بلکه در همه واحدهای ... خلیج فارس در گذرگاه تاریخ - مهمترین اخبار ایران و جهان vista.ir/article/236137/خلیج-فارس-در-گذرگاه-تاریخ‎Cachedدر عصر حاضر که اغراض سیاسی جعل تاریخ را نیز برای تحقق خواسته های نامورد با اباحه گری ترویج می کند، هر پژوهشگر راستین و بی غرضی می تواند بدون صعوبت و ... خلیج فارس در گذرگاه تاریخ www.mehremihan.ir/.../خلیج%20فارس%20در%20گذرگاه%20تاریخ.html‎Cachedحمید زارعی خلیج فارس یکی از مهم ترین آبراه های جهان به شمار می رود که از دیر باز مورد توجه اقوام مختلف بوده و از اهمیت خاصی برخوردار می باشد هر چند از گذشته این آبراه ... خلیج فارس در گذرگاه تاریخ www.padida.ir/خلىج-فارس-در-گذرگاه-تارىخ/ یازدهم اردیبهشت ماه مصادف با «روز ملى خلیج فارس» است تا این روز مناسبى باشد براى تمرکز اذهان ایرانیان که نه تنها در سرزمین مادرى بلکه در همه واحدهاى جغرافیایى محل ... Images for خلیج فارس در گذرگاه تاریخ دانلود خلیج فارس در گذرگاه تاریخ projenab.rozblog.com/post/3582/-خلیج-فارس-در-گذرگاه-تاریخ-.html 26 مه 2016 ... خلیج فارس در گذرگاه تاریخ دسته: تاریخ بازدید: 7 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 12 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 10 یازدهم اردیبهشت ماه مصادف ... خلیج فارس در گذرگاه تاریخ - سیستم وبلاگدهی downloadfileha.madblog.ir/tag/خلیج+فارس+در+گذرگاه+تاریخ‎Cached18 ا کتبر 2016 ... دانلود تحقیق در مورد روستای هرانده. به سایت علمی ما خوش آمدید. فایل دانلودی با عنوان تحقیق در مورد روستای هرانده آماده دریافت توسط شما می باشد .
برچسب‌ها: خلیج، فارس، گذرگاه، تاریخ