X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

پنج‌شنبه 11 آذر 1395 ساعت 00:34

تحقیق در مورد روستای دوز عنبه

تحقیق در مورد روستای دوز عنبه


موقعیت جغرافیایی
روستای دوز عنبه روی سراشیبی تپه ای که شیب آن از شمال به جنوب است واقع شده . در قسمت شمال این روستا روستایی به نام اسکول دره قرار دارد و در قسمت جنوب روستایی به نام آجین دوجین قرار دارد و در قسمت شرق روستایی به نام ولیان و در قسمت غرب تپه ای به نام قراول (نگهبان) قرار دارد ، دارای آب و هوای کوهستانی و سرد است و در گذشته تنها وسیله حمل و نقل قاطر و الاغ بود . و روستاییان در گذشته محصولات خود را به دیگر نقاط می بردند و لوازم مورد نیاز خود را از دیگر روستاها تهیه می کردند .
در بهار به کشت و کار و کشاورزی مشغول بودند و با فرا رسیدن زمستان به پذیرایی از گاوها و گوسفندان می پرداختند و در فصل پاییر اهالی ده برای غذای زمستانه حیوانات خود انبار می کردند و در زمستان از آنها استفاده می کردند .
شغل مردم کشاورزی ، دامداری و در کنار نگه داری گاو و گوسفند مرغ نیز پرورش می دادند و در گذشته که گاز وجود نداشت زنها مجبور بودند برای گرم کردن خانه و درست کردن غذا از آتش استفاده کنند به این اجاق ها که روی آنها غذا درست می کردند اصطلاحاً «کله» می گفتند «به فنحه کاو کسره ی» و ساعتها مجبور بودند که در سرما و یا گرما در کنار آتش غذا درست کنند ، برق هم نبود و از چراغ استفاده می کردند لوله کشی آب در خانه ها موجود نبود و برای تهیه آب باید به چشمه ها و آب انبارها می رفتند که بعداً به شرح آن می پردازیم .
بعد از تقیه امام جعفر صادق نوادگان و فرزندان آنها به خاطر فشار دشمنان هر کدام به طرفی مهاجرت کردند که از جمله آنان یحیی فرزند امام موسی کاظم به همراه مادر و خواهرش بودند که اینها به خاطر فشار دشمنان به سمت روستای دوزعنبر کشیده شدند . در آن زمان روستای دوزعنبه خالی از سکنه بود ولی روستای مجاور به نام ولیان که در آن اربابزادگان و زمین داران زندگی می کردند .
بین دو روستای دوزعنبه و ولیان کوهی قرار داشت که اربازادگان ولیان به خاطر تسلط داشتن بر نواحی فرد یا افرادی را به عنوان نگهبان به آنجا فرستاده بودند و نام آن کوه را به خاطر همان نگهبانان «قراول» می گویند .
در مسیر آمدن این بزرگواران را که در آنجا مادر حضرت یحیی فرزند خود را سقط می کند و در همانجا برسر و صورت خود می زند و می گوید «حکم والی» یعنی بچه ام که مانند گل است از بین رفت این راه برا روستاییان دارای ارزش خاصی است .
از طرف دیگر گوهرتاج در مشهد به خاطر ارادت به امامان در هر روستا یاهر مکانی که می دید امازاده ای گمنام هستند برای آنها مقبره ای می ساخت تا یاد و خاطره آنان از بین نرود و برای امازاده روستای دوزعنبه نیز مقبره ساختند . روستای ولیان سیدنی را به همراه همسرش برای خدمت این امامزاده (مثلاً روشن کردن چراغ و تمیز نگهداشتن امامزاده متعهد کرده بود) و این سید به آباد نمودن این امامزاده مشغول بود . پنج پسر این سید برجای مانده به نامهای میرقاسم ، میرهاشم ، میرعمو ، میراکبر ، میر مظفر .
خان ها و اربا های ولیان برای جبران زحمات این سید زمینی واقع در روستای شنده به نام مزرعه دادن د این زمین نسل اندر نسل متعلق به سید ها و فرزندان و نوادگان آنها می باشد .
از طرفی دیگر افرادی به نام قنبر و ملی به این روستا آمدند و ازدواج کردند اینها نیز دارای فرزندانی شدند و در این روستا سکنی گزیدند و به این ترتیب روستا سه طایفه خانوادگی به نامهای حسینی قنبریها و قلی زاده به وجود آمدند .

نام گذاری روستا :
عده ای معتقدند که چون یک مرد در مابین دو زن (یعنی امامزاده یحیی و مادرش بی بی شهربانو و خواهرش بی بی سکینه) قرار دارد و نام آن را «دو زندر بهر » نامیدند و بعدها به خاطر تلفظ راحت تر آن را به طور مخفف «دوزعنبه » نامیدند .
و عده دیگر معتقدند که چون یک «دیزنی و انبر» از این روستا پیدا شده آن را دنیزی و انبر نامدند و بعدها این هم به طور مخفف دوزعنبه نامیدند.

فعالیت اقتصادی ساکنان روستا :
ساکنان روستا در گذشته درآمد خود را از راه دامداری و به خصوص کشاورزی تأمین می کردند و وسایل مورد نیاز خود را مانند غذا ، لباس ، تهیه منزل و لبنیات و ... را از طریق پولی که از همین فعالیتها بدست می آوردند تهیه می کردند .
و برای تداوم زندگی به ناچار به تغییر شکل محیط طبیعی و تولید پرداختند و چون امروزه یک فرد نمی توانست به تنهایی همة نیازهای خود را تأمین کند ناگزیر از افراد دیگر روستا کمک گرفتند و هر یک از افراد غیر از کشاورزی به فعالیتهای دیگری مشغول شدند و نیز در زمینة کشاورزی از ابزارآلات جدید استفاده کردند و از طرف دیگر نیز با افزایش جمعیت و کمبود زمینهای کشاورزی دیگر کشاورزی نمی توانست قادر به تأمین نیازها نبود در نتیجه بیشتر ساکنان در دوره های حاضر از فعالیتهای تولیدی به فعالیتهای غیر تولیدی مانند ( خدمات و بازرگانی ) گردیده اند و بیشتر به کارهایی که منجر به تولید نمی شود می پردازند و در کارخانه هایی که در اطراف روستا مستقر شده اند به کار مشغول هستند و بقیه نیز که
نمی توانند نیازهای خود را در روستا تأمین کنند به شهرهای می روند و در بخش های دیگر کار می کنند .خرید فایللینک منبع :تحقیق در مورد روستای دوز عنبه

تحقیق در مورد روستای دوز عنبه - فایلکس - فایل ناب filex.filenab.com/product-53267-360.aspx‎Cachedروستای دوز عنبه دوز عنبه موقعیت جغرافیایی تاریخ دوز عنبه تحقیق در مورد ... روستای دوز عنبه روی سراشیبی تپه ای که شیب آن از شمال به جنوب است واقع شده در ... تحقیق در مورد روستای دوز عنبه - همکاری در فروش فایل mastanehoinline.marketfile.ir/product-42704-تحقیق-در-مورد-روستای-دوز-عنبه.aspx‎Cachedروستای دوز عنبه دوز عنبه موقعیت جغرافیایی تاریخ دوز عنبه تحقیق در مورد ... روستای دوز عنبه روی سراشیبی تپه ای که شیب آن از شمال به جنوب است واقع شده در ... تحقیق در مورد روستای دوز عنبه - نمایه علمی - سیستم وبلاگدهی namyelmi.madblog.ir/post/2120‎Cachedبه صفحه دانلود فایل(تحقیق در مورد روستای دوز عنبه)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز فایل{تحقیق در مورد روستای دوز عنبه} را ... تحقیق در مورد روستای دوز عنبه l5fr.nikandlc.ir/‎Cachedبا آرزوی بهترینها برای شما عزیزان دوست گرامی سلام.برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| تحقیق در مورد روستای دوز عنبه || روی دکمه ادامه مطلب کلیک فرمایید دانلود تحقیق در مورد روستای دوز عنبه - فروشگاه فایل دانشجویی stufile.farsfile.ir/file/21816/دانلود-تحقیق-در-مورد-روستای-دوز-عنبه‎Cachedروستای دوز عنبه روی سراشیبی تپه ای که شیب آن از شمال به جنوب است واقع شده . در قسمت شمال این روستا روستایی به نام اسکول دره قرار دارد و در قسمت جنوب روستایی ... فروش دانلودی تحقیق در مورد روستای دوز عنبه - ساخت وبلاگ baludtabiat.aslblog.ir/post/1447‎Cached7 نوامبر 2016 ... فروش دانلودی تحقیق در مورد روستای دوز عنبه. از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد اینک شما ... تحقیق در مورد روستای دوز عنبه - مدرسه مجازی دانلود فایل schoolfile.parsiblog.com/.../تحقیق+در+مورد+روستای+دوز+عنبه/‎Cached14 نوامبر 2016 ... تحقیق در مورد روستای دوز عنبه. درود بر شما. به دانشگاه مجازی آفمَس خوش آمدید. در این ساعت به روز هستیم با دانلود فایل تحقیق در مورد روستای دوز ... تحقیق در مورد روستای دوز عنبه - گیتاریست جوان guitaristej.ruzblog.com/post790.php با سلام،محصول دانلودی +{{تحقیق در مورد روستای دوز عنبه}}+آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل تحقیق در مورد ... دریافت فایل تحقیق در مورد روستای دوز عنبه – پرداخت و دانلود آنی ... www.newfilestant.ir/paper10880.html‎Cached27 ا کتبر 2016 ... هموطنان گرامی سلام.وقت بخیر دوست گرامی سلام.برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| تحقیق در مورد روستای دوز عنبه || روی دکمه ادامه مطلب کلیک ... تحقیق در مورد روستای دوز عنبه > - جدیدترین های اینترنت jadidtarinsite.rozblog.com/.../-تحقیق-در-مورد-روستای-دوز-عنبه-.html‎Cached4 آگوست 2016 ... تحقیق در مورد روستای دوز عنبه دسته: جغرافیا بازدید: 35 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 18 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 32 روستای دوز عنبه روی ...
برچسب‌ها: تحقیق، مورد، روستای، عنبه