X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

جمعه 12 آذر 1395 ساعت 13:17

جانشینهای مجازات حبس

جانشینهای مجازات حبس


همپای تحولاتی که در مفهوم، دامنه، نوع و کیفیت « جرم » و « بزهکاری » در سده‌های اخیر رخ داده و دولت‌ها را با بزهکاری نوین که پیچیده و متفاوت از گذشته است؛ روبرو کرده ، « واکنش اجتماعی علیه جرم » نیز به تناسب شاهد دگرگونی‌های وسیعی بوده است. در این میان، زندان به مثابه‌ی مهم ترین شکل واکنش اجتماعی علیه جرم و فرد اجرای کیفرهای اصلاح کننده ، دستخوش دگرگونی‌هایی شده است. در ادوار بسیار دور ، ضمانت اجراهای کیفری در قالب مجازاتهای شدید بدنی و ترذیلی اعمال می‌شد. در این دوره ، مجازات بر پایه انتقام و سرکوبی مجرم استوار بود و به شکل مجازاتهای بدنی قهرآمیز ـ بویژه اعدام ـ و سایر مجازاتهای غیرانسانی و خشن متظاهر شد.

هر چند مجازات زندان از عهد کهن و باستان وجود داشته است، به دلیل استفادة محدود و جزئی از آن نمی‌تواند در ردیف مجازاتهای شایع آن اعصار تلقی شود؛ اما زندان با گذشت زمان به تدریج بعنوان مجازات وارد زرادخانه‌ی کیفری شد. در ابتدا، جانشینی مجازات زندان، با وجود وضعیت نامناسب و رقت بار زندان، بجای مجازاتهای شدید بدنی بسیار امیدوار کننده بود. ولی، به مدور اصلاح طلبان اجتماعی در جهت بهبود شرایط نامطلوب و وضعیت وخیم آن اقدام‌های مهمی انجام دادند.

مجازات زندان، به عنوان یکی از مهمترین مجازاتهای کیفری، امروزه پیش از پیش مورد بحث و مناقشه قرار می‌گیرد. امروزه این امر مسلم شده است که مجازات زندان، ناقض حقوق بشر است. چرا که آثار و پیامدهایی دارد که با هدف و غرض اصلی از اعمال مجازات زندان کاملاً متفاوت است. توضیح بیشتر اینکه مجموعة فضا و شرایط زندان نه فقط کمکی به بازپروری شخصیت محکوم و بازگرداندن او به اجتماع نمی‌کند؛ بلکه سبب هتک حرمت شدید و طبعاً آسیبهای روحی و روانی می‌گردد. عواملی از قبیل « سوء رفتار زندانبانان با زندانیان، نحوة نگهداری زندانیان، فساد در زندان، عدم رعایت بهداشت در زندان و شرایط اسفبار ساختمان زندانها و اشباع زندانها» عواملی است که باعث شده مجازات زندان تاثیری بر اصلاح مجرم و جرم زدائی نداشته باشد. حتی اسباب جزم زائی و مجرم پروری را نیز فراهم آورد.

از طرف دیگر افزایش آمار زندانیان و مخارج سنگینی که به این دلیل بر دوش دولت گذارده می‌شود. و نیز افزایش جرائم و مفاسد درون زندانها، چندی است که توجه مسئولان و برنامه ریزان و محققان را به خود جلب کرده است. و باعث شده است؛ که یکی از مباحث مطرح شده امروزی، بحث ضرورت زندانی نشدن مجرمان یا به اصطلاح زندان زدائی از جرائم و مجازاتها باشد. کارگزاران قضا به این نتیجه رسیده‌اند؛ که نباید در هر چیزی مجرم را به حبس و زندان محکوم کرد. چرا که این امر نه تنها، نتیجة مطلوب که همان ممانعت از ارتکاب جرم است؛ را نداده بلکه مضرات فراوانی هم داشته است. و این باعث شده که به شیوه‌های غیر از زندان به عنوان جانشین زندان متوسط شویم که مفصلاً در این باره بحث خواهیم کرد.

فهرست مطالب:

مقدمه 1

فصل اول : جایگاه زندان در میان سایر مجازاتها 3

فصل دوم : معایب و ضرورت مجازاتهای جایگزین 5

فصل سوم : فواید عدم توسل به زندان 8

فصل چهارم : جانشین‌های مجازات 9

فصل پنجم : سیاست تقنینی ایران در تحدید مجازات زندان 13

فصل ششم : راهکارهای تحدید مجازات زندان 14

فصل هفتم : علل توجه سیستم قضایی به مجازات های جایگزین 16

فصل هشتم : چارچوب نظری لایحه مجازات‌های جایگزین 18

فصل نهم : متن لایحه قانونی مجازاتهای جایگزین 26

باب اول : مواد عمومی 26

باب دوم : مجازاتهای اجتماعی 29

بخش نخست : دورة مراقبت 29

بخش دوم : خدمات عمومی 31

بخش سوم : جزای نقدی روزانه 33

بخش چهارم : محرومیت از حقوق اجتماعی 35

باب سوم: مواد متفرقه 38

فصل دهم : جایگاه مجازات های جایگزین در سایر کشورها و ایران 40

فصل یازدهم : گزارش توجیهی مواد لایحه 42

نتیجه گیری 83

منابع و مآخذ 87خرید فایللینک منبع :جانشینهای مجازات حبس

پایان نامه جانشین های مجازات حبس - دنلود مقاله و پروژه و پایان نامه ... bankmaghale.ir/پایان-نامه-جانشین-های-مجازات-حبس/‎Cached Similarپایان نامه جانشین های مجازات حبس مربوطه به صورت فایل ورد word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۹۵ صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت و خرید لینک دانلود پایان نامه ... بررسی جانشین های مجازات حبس - فایل ناب filenab.com/product-56155-The-Examination-substitutes-sentence.aspx‎Cachedپایان نامه بررسی جانشین های مجازات حبس. فهرست مطالب. عنـوان صفحه. مقدمه 1. فصل اول : جایگاه زندان در میان سایر مجازاتها 3. فصل دوم : معایب و ضرورت مجازاتهای ... پایان نامه جانشین های مجازات حبس www.karenthesis.ir/دانلود/1070/پایان-نامه-جانشین-های-مجازات-حبس‎Cachedپایان نامه جانشین های مجازات حبس مقدمه همپای تحولاتی که در مفهوم، دامنه، نوع و کیفیت « جرم » و « بزهکاری » در سده‌های اخیر رخ داده و دولت‌ها را با بزهکاری نوین که پیچیده ... پایان نامه رشته حقوق : جانشین های مجازات حبس | مرجع دانلود پایان نامه با ... www.payanname.net/پایان-نامه-رشته-حقوق-جانشین-های-مجازا/‎Cached Similarمطالب این پست : پایان نامه جانشین های مجازات حبس - رشته حقوق با فرمت ورد (دانلود متن کامل پایان نامه) مقدمه همپای تحولاتی که در مفهوم، مجازات های جایگزین حبس - قسمت دوم - بیان حق bayanehagh.persianblog.ir/post/113/‎Cached Similar4 ا کتبر 2014 ... در واقع نوعی جایگزین مجازات حبس در رویه قضایی (عرف قضایی) ایران وجود داشت. به این رویه قانونگذار در ماده 22 قانون مجازات اسلامی مصوب 1370، ... مقاله جانشین های مجازات حبس - طرح و نقشه تابلوفرش digeekala.car-pet.ir/product-14328-Substitutes-sentence.aspx‎Cachedفهرست مطالب. عنـوان صفحه. مقدمه 1. فصل اول : جایگاه زندان در میان سایر مجازاتها 3. فصل دوم : معایب و ضرورت مجازاتهای جایگزین 5. فصل سوم : فواید عدم توسل به زندان 8. [DOC] عنوان پایان نامه: جانشین های مجازات حبس - فروشگاه 24 ساعته ایرانیان www.iran24h.com/more/m001048.doc‎Cached Similarعنوان پایان نامه: جانشین های مجازات حبس. مقدمه. همپای تحولاتی که در مفهوم، دامنه، نوع و کیفیت « جرم » و « بزهکاری » در سده های اخیر رخ داده و دولت ها را با بزهکاری نوین که ... [PDF] جایگاه جایگزین های حبس در نظام عدالت کیفری ایران )حال و آینده( www.jlj.ir/article_11242_00212022e31049dcec4efb286b934736.pdf‎Cached»مجازات های اجتماعی جایگزین زندان« نموده اند. این مقاله ضمن معرفی و بررسی گونه های. سنتی و نوین جایگزین های حبس در نظام عدالت کیفری ایران، نتیجه گیری می کند که ... دانلود پایان نامه جانشین های مجازات حبس (رشته حقوق) | تک آی آر www.tak-ir.org/پایان-نامه-جانشین-های-مجازات-حبس/‎Cachedعنوان پایان نامه : جانشین های مجازات حبس; مربوط به رشته : حقوق; فرمت اجرایی : در قالب word; تعداد صفحات : 107 صفحه. توضیحی مختصر از پایان نامه جانشین های ... جانشین های مجازات حبس - پروژه ها - کتاب www.takbook.com/best/book/جانشین-های-مجازات-حبس/‎Cachedدانلود پایان نامه آماده در قالب word با عنوان پایان نامه جانشین های مجازات حبس ۹۲ ص. ۱ فصل اول : جایگاه زندان در میان سایر مجازاتها ۳ فصل دوم : معایب و ضرورت مجازاتهای ...
برچسب‌ها: جانشینهای، مجازات، حبس