X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

جمعه 12 آذر 1395 ساعت 13:22

اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار

اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار

توجه :

شما می توانید با خرید این محصول فایل " قلق های پایان نامه نویسی (از عنوان تا دفاع)" را به عنوان هدیه دریافت نمایید.

چکیده:

دوام تمدن بشری و قوام حیات ملل در اعصار طولانی تاریخ متکی به رشادتها و جانبازی‌های مردمی است که از موجودیت فردی خود صرفنظر کرده‌اند. تا ثبات و بقای کل جامعه و افراد آن جامعه برقرار بماند. در حقیقت دوام و بقای همه جوامع بشری و تعالی و پیشرفت افراد جوامع بشری و پیشرفت افراد جوامع بشری به تعداد مردم فداکار و از خود گذشته منوط است، ک از منافع فردی خود چشم پوشی می کنند. به مصالح و منافع اجتماع خود کمک و مساعدت قابل توجهی انجام داده‌اند. چنین کسانی عنوان «قهرمان» قوم و جماعت خود می شوند.

در دوره‌های مختلف ستایش جماعات انسانی کثیری را به خویش جلب کرده‌اند. اساساً پیدایش نادر معلول شرایطی است که ایجاب می کند تا چنان مردی با آن گونه کفایت عظیم بدرخشد. و با گردآوری توده‌های مردم مستعد، شمشیرزن و مجاهد، در راه رهایی ایران، نشان دهد که نمایندة روح حقیقی و توان رزمجویی و افتخار آفرینی هموطنان خویش است.

همه مورخان و کلیة استادان علم تاریخ به این نکته واقفند، که مادر دهر تا کنون کمتر مرد بزرگی مانند نادر بوجود آورده باشد، نبوغ فرماندهی، استعداد کشورگشائی، و هوش خداداری نادر، نمی توان شک کرد.

نادر طفل بود که پدرش از دنیا رفت، نادر به دلیل کمی سن نتوانست حاکم قلعه کلات شود به همین دلیل عمویش به این مقام رسید.

وقتی نادر به سن جوانی رسید عمویش این مقام را به او تعویض نکرد، به بهانه جوان بودن نادر، و نادر از طایفه خود فاصله گرفت، و وارد مشهد شد و حاکم خراسان او را به نیابت ایشیک آقاسی باشی معین کرد. و با رشادت و شجاعتی که داشت در ظرف چند سال به منصب مین باشی گری رسید و تا سن سی سالگی بر این مقام بود و همیشه آثار شجاعت و عزم متین از او دیده میشد.

با حملات ترکمن‌ها به خراسان نادر به فرماندهی قشون منصوب شد و رشادتهای زیادی از خود نشان داد و ترکمنتن را شکست داد.

اگر چه نادر در ایام سلطنت خویش درب طلائی بریا حضرت امام رضا (ع) بنا نکرد و او می خواست مشهد را پایتخت دائمی خود سازد.

اما در قسمت سیاست و کشورداری نادر چندان استعدادی نداشت و هر چه بنا کرد بی اساس و بی پایه بود. چنانکه امپراتوری وسیع وی در نتیجه همین ضعف تشکیلات پس از مرگش در هم پاشید.

باید به خاطر داشت که منصبی که نادر به آنها می داد پاداش شجاعت آنها یا به مناسبت اطلاع آ‎نها بر طرق پول گرفتن از مردم با زور بود، و ربطی به عقل یا شایستگی آنها نداشت. و از اینجا طبعاً می توان دریافت که چرا اشخاص پست در خدمت او به مقامات عالی رسیدند.

همه کسانی که تاریخ نادر را نوشته‌اند متفق القولند که در پنج سال آخر سلطنت نادر، ظلم بی اندازه بر ایرانیان رفته است، تا آنجا که در پنج سال آهر سلطنت نادر، ظلم بی اندازه‌ای بر ایرانیان رفته است، تا آنجا که می توان گفت هیچ دولت متجاوز و غارتگر بیگانه‌ای نیز، در یک سرزمین به استعمار کشیده شده مرتکب آن نوع فجایع بی اندازه نگردیده است. برخی بر این عقیده‌اند که ثروت سرشار هند، زمام هوسهای نادرشاه را سست کرد. او که از خاندان فقیری بود به مجرد دیدن آن همه دفینه و جواهرات آزمند‌تر و حریصتر گردید، و اندیشه‌ای جز بر افزودن سیم و زر و انباشتن آنها در کلات نداشت. نادر در ابتدای امر گشاده دستی وسعة صدر نیز داشت و بکرات دیده میشد که پول را تنها ابزاری برای تحقق اهداف خود در نظر می آورد. حق این است که بگوییم شدت بیماری او که پس از کوری دلاورش رضا قلی میرزا محسوس شد. ابتدا به نوعی خودآزاری و آنگاه مردم آزاری منتهی شد. جمع‌آوری ثروت و زجردادن مردم بیگناه و گناهکار مجاری نمایش هیجانهای روحی وی گشت. بیماری اختلال فکری نادر خود عامل اصلی کشته شدن نادر بدست یارانش گردید.

علی قلی خان برادر زاده نادر شاه او را بقتل رساندند. علی قلی خان تمام فرزندان نادرشاه را بقتل رسانید. و شاهرخ میرزا را که فرزند رضا قلی میزرزا بود را در مشهد زندانی نمود.

علی قلی خان در بیست و هفتم جمادی الثانی سال 1160 هجری، قمری در مشهد مقدس تاج گذاری کرد، و خود را علیشاه نامید. سکه و خطبه بنام خود خواند.

علی شاه بدلیل اینکه به حکومتش مشروعیت بخشد، فرمانی صادر کرد و از ظلم و ستم نادر ابراز انزجار کرد و خود را عادلشاه نامید. تا قلوب مردم ایران را به خود جلب نماید. علی شاه در آغاز سلطنت به باده گساری پرداخت، و گنجینه‌ها و ثروت نادر و اشیای نفیس که پانزده کرور نقد مسکوک که هر کروری بالغ بر پانصد هزار تومان بود را از کلات به مشهد آورد و به این و آن بخشید.

فهرست مطالب:

چکیده

معرفی منابع

مقدمه

فصل اول:

1-1- مسئله تحقیق

1-2- ضرورت و اهداف تحقیق

1-3- فرضیه‌ها

1-4- روش تحقیق

فصل دوم:

2-1- اوضاع ایران قبل از روی کار آمدن نادر

2-2- سابقة ایل افشار و تبار نادر

2-3- ایران در عصر نادرشاه (بطور خلاصه)

2-4- بحرانها و شورش‌های دوران نادرشاه

2-5- مرگ نادر و علل آن

2-6- اوضاع ایران بعد از نادر و آشفتگی اردوی نادری

فصل سوم: جانشینان نادر

3-1- اوضاع سیاسی و اجتماعی در ایران در زمان علی شاه

3-2- اوضاعسیاسی و اجتماعی در زمان ابراهیم شاه

3-3- اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان شاهرخ میرزا

3-4- اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان میر سید محمد (شاه سلیماشانی)

3-5- علل فروپاشی سلسله افشاریه

نتیجه گیری

فهرست منابع و مآخذ

ضمایمخرید فایللینک منبع :اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار

مقاله اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار bankmaghale.ir/مقاله-اوضاع-سیاسی-و-اجتماعی-ایران-در-زم/‎Cached Similarمقاله اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار مربوطه به صورت فایل ورد word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۷۱ صفحه است . بلافاصله بعد از ... دانلود پایان نامه اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه ... www.payanname.net/دانلود-پایان-نامه-اوضاع-سیاسی-و-اجتماع/‎Cachedدر این پست می توانید متن کامل پایان نامه اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار را با فرمت ورد word دانلود نمائید: چکیده: دوام تمدن. اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار proje20.filenab.com/product-55062-ozae-iran-dar-zamane-janeshinan-nader-shahe-afshar.aspx‎Cachedاوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار. توجه : شما می توانید با خرید این محصول فایل " قلق های پایان نامه نویسی (از عنوان تا دفاع)" را به عنوان هدیه ... پایان نامه ی اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه ... zhicko.blogsky.com/.../پایان-نامه-ی-اوضاع-سیاسی-و-اجتماعی-ایران-در-زمان-جانشینان-نادرشاه-افشار-doc‎Cached23 مه 2016 ... پایان نامه ی اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار. doc ... علی قلی خان برادر زاده نادر شاه او را بقتل رساندند. علی قلی خان تمام ... 10 . اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادر شاه افشار www.persianword.com/اوضاع-ایران-در-زمان-جانشینان-نادر-شاه/‎Similar اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار - میهن قلم mihanghalam.rozblog.com/.../اوضاع-سیاسی-و-اجتماعی-ایران-در-زمان-جانشینان-نادرشاه-افشار.html‎Cached3 آگوست 2016 ... مقاله اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار bankmaghale.ir/ مقاله-اوضاع-سیاسی-و-اجتماعی-ایران-در-زم/ مقاله اوضاع سیاسی و ... اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار maghalefile.rozblog.com/.../-اوضاع-سیاسی-و-اجتماعی-ایران-در-زمان-جانشینان-نادرشاه-افشار-.html‎Cached14 ژوئن 2016 ... اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار دسته: تاریخ بازدید: 5 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 5783 کیلوبایت تعداد صفحات ... پایان نامه اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادر شاه www.tak-ir.org/اوضاع-ایران-در-زمان-جانشینان-نادر-شاه/‎Cachedدانلود پایان نامه اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادر شاه با 64 صفحه و ... سابقه ایل افشار و تبار نادر شاه; ایران در عصر نادرشاه (بطور خلاصه); بحران ها و ... اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار marketfile.ir/product-43274-Political-and-social-situation-in-Iran-at-the-time.aspx‎Cachedاوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار. چکیده: دوام تمدن بشری و قوام حیات ملل در اعصار طولانی تاریخ متکی به رشادتها و جانبازی‌های مردمی است که از ... اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران در زمان جانشینان نادرشاه افشار بایگانی ... mykala.top/tag/اوضاع-سیاسی-و-اجتماعی-ایران-در-زمان-جان/‎Cached۲-۶- اوضاع ایران بعد از نادر و آشفتگی اردوی نادری. فصل سوم: جانشینان نادر. ۳-۱- اوضاع سیاسی و اجتماعی در ایران در زمان علی شاه. ۳-۲- اوضاعسیاسی و اجتماعی در زمان ...