X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

یکشنبه 14 آذر 1395 ساعت 19:19

اهمیت نظام آموزش و پرورش

اهمیت نظام آموزش و پرورش


نظام آموزش و پرورش بنا به ضرورت تغییرات اجتماعی یکی از سازمانهای پیچیده و بزرگ اجتماعی در هر کشوری محسوب می شود و با رشد و توسعه اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی پیوندی ناگسستنی دارد و به تدریج از یک حالت ساده ابتدایی به یک حالت پیچیده در آمده است . ثمر بخشی این نظام از یک سو ، تبدیل انسانهای مستعد سالم ، بالنده ، متعادل و رشد یافته است و از سوی دیگر تامین کننده نیازهای نیروی انسانی جامعه در بخشهای متفاوت فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی است .

به دلیل چنین اهمیتی است که در عصر حاضر همه دولتهای جهانی از کوچک و بزرگ ، قدرتمند و ناتوان و صنعتی تا در حال توسعه ، پرداختن به آموزش و پرورش مردم خود را در شمار وظایف اساسی می دانند و برای همگان ، سراسری و حتی اجباری کردن آن ، تعهدات سنگینی در قانونهای اساسی و بنیاد خود می گنجانند و درصد زیادی از تولید ناخالص ملی و بودجه جاری کشور را به این امر اختصاص می دهند . امروز به دلیل گسترش علوم و تجارب بشری و توسعه فن آوری و پیشرفتهای صنعتی ، گرایش به سازمانهای آموزش و پرورش امری فراگیر و جهانی شده است . به حدی که یکی از شاخصهای مهم رشد هر جامعه را وسعت دامنه وظایفی می دانند که نظام آموزش و پرورش آن به عهده گرفته است .

تعریف آموزش و پرورش دوره ابتدایی :

درساختار آموزش و پرورش ایران در سال 1344 ، دوره ابتدایی به عنوان اولین مرحله آموزش و پرورش عمومی اعلام شده است . در تعلیمات اجباری مصوب 1322 و مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش مرتبط با دوره ابتدایی ، این دوره با اسامی گوناگون "تعلیمات ابتدایی " "تعلیمات اجباری " " آموزش همگانی " و "آموزش عمومی " مطرح شده است . از این مفاهیم استنباط می شود که هر آنچه در این دوره آموخته می شود جنبه عام دارد و همه دانش آموزان به این سطح از آموزش و پرورش نیاز دارند .

اهمیت آموزش و پرورش دوره ابتدایی :

مهم ترین دوره تحصیل در تمام نظامهای آموزش و پرورش جهان دوره ابتدایی است ، زیرا شکل گیری شخصیت و رشد همه جانبه فرد دراین دوره بیشتر انجام می گیرد . دوره ابتدایی ، در رشد مفاهیم و معانی اموری که کودک در زندگی روزمره با آنها مواجه است به نقش مهمی برعهده دارد . این دوره تداوم بخش تکوینی شناختی ، تربیتی و اجتماعی کودک که در خانواده پی ریزی شده است .

نوع فایل:word

سایز :3.20 kb

تعداد صفحه:184خرید فایللینک منبع :اهمیت نظام آموزش و پرورش

اهمیت نظام آموزش و پرورش در جامعه - (ع) سرخس emamreza.khschools.ir/?app=content&catid=0&itemid=7‎Cachedکلیدواژه ها: آموزش وپرورش،جامعه،نهادهای اجتماعی. اهمیت نظام آموزش و پرورش در جامعه. امروزه آموزش و پرورش بنا‌به ضرورت تغییرات اجتماعی یکی از سازمانهای پیچیده و ... اهمیت نظام آموزش و پرورش - نفیس فایل nafisfile.com/product/6297/اهمیت-نظام-آموزش-و-پرورش‎Cached Similarنظام آموزش و پرورش بنا به ضرورت تغییرات اجتماعی یکی از سازمانهای پیچیده و بزرگ اجتماعی در هر کشوری محسوب می شود و با رشد و توسعه اجتماعی و فرهنگی و ... مقاله اهمیت نظام آموزش و پرورش - همجور مطالب ahmadrezas.blogsky.com/1395/.../مقاله-اهمیت-نظام-آموزش-و-پرورش‎Cached10 نوامبر 2016 ... اهمیت نظام آموزش و پرورش : نظام آموزش و پرورش بنا به ضرورت تغییرات اجتماعی یکی از سازمانهای پیچیده و بزرگ اجتماعی در هر کشوری محسوب می شود ... مقاله اهمیت نظام آموزش و پرورش - سیستم همکاری در فروش فایل سِرو filecero.cero.ir/product-353251-مقاله-اهمیت-نظام-آموزش-و-پرورش.aspx‎Cachedمقاله اهمیت نظام آموزش و پرورش دسته: پژوهش بازدید: 6 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 27 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 43. مقاله اهمیت نظام آموزش و پرورش ... اهمیت و جایگاه معلم در نظام آموزش و پرورش - مهمترین اخبار ایران و جهان vista.ir/article/277393/اهمیت-و-جایگاه-معلم-در-نظام-آموزش-و-پرورش‎Cached Similarیکی ازنهادهای مهم آموزش و پرورش هر جامعه سازمانی است که در آن معلمان مورد نیاز دوره های مختلف تحصیلی تربیت می شوند، زیرا محصول این نوع سازمان ها معلمانی هستند که ... ضرورت برنامه‌ریزی در نظام آموزش و پرورش - مهمترین اخبار ایران و جهان vista.ir/article/300293/ضرورت-برنامه‌ریزی-در-نظام-آموزش-و-پرورش‎Cached Similarاهمیت آموزش و پرورش از قدیم مورد توجه اقتصاددانان بوده است. دانشمندانی چون آدام اسمیت ، جان استوارت میل و آلفرد مارشال به نقش و اهمیت آموزش و پرورش در اقتصاد و ... مدیریت برتر ما - اهمیت آموزش و پرورش در جامعه modiriatebartaremaa.blogfa.com/post-2.aspx‎Cached Similarمدیریت برتر ما - اهمیت آموزش و پرورش در جامعه - مدیریت - مدیریت آموزشی - چالشهای مدیریت - مدیریت برای فردا - چالشهای عصر نوین. آموزش و پرورش - اهمیت و نقش آموزش و پرورش - شورای عالی انقلاب فرهنگی br.farhangoelm.ir/عناوین-بیانات/علم-و-فناوری/42‎Cached Similarمسئله فرهنگ و تعلیم و تربیت مسئله اول نظام ماست. هیچ چیز به اندازه تعلیم و تربیت اهمیت ندارد. سنگر مبارزه با کفر و ظلم و استکبار جهانی و شیاطین سیاسی عالم، ... جایگاه آموزش و پرورش در توسعه و مشکلات - کازرون نما www.kazeroonnema.ir/.../جایگاه-آموزش-و-پرورش-در-توسعه-و-مشکلات‎Cached Similarدین مبین اسلام بیش از ادیان دیگر به اهمیت آموزش توجه داشته و گویی رسالت ... های آموزش و پرورش را افزایش داده و برای بهبود اوضاع دوران پس از جنگ به باز نگری نظام ... [PDF] ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻭﭘﺮﻭﺭﺵ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺻﺪ ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺘﻪ www.roshd.ir/MainPage/Others/moallem/iran-history.pdf‎Cached23 ا کتبر 2012 ... شکوفاسازی آن، پرورﺵ فرد و تربیﺖ نیروی انسانی ماهر و. متخصﺺ را بر عهده دارد ( عﻼقه بند 7 :1371). اهﻤیت ﻧﻈاﻡ ﺁموﺯﺵ و ﭘرورﺵ. یکــی از نیازهای ...
برچسب‌ها: اهمیت، نظام، آموزش، پرورش