X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

دوشنبه 15 آذر 1395 ساعت 11:19

شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم

شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم


در این تحقیق، پژوهشگر به دنبال آن است که تمامی موانع گسترش صنعت گردشگری بخصوص بخش صنایع دستی در منطقه را مطالعه کرده و در این پژوهش به شناسایی و معرفی صنایع دستی اصفهان بپردازد.و.....

نخست : کلیات

1-1 طرح مساله:

سیاحت و گردشگری سابقه ای به تاریخ بشریت دارد. بشر پس از یکجانشینی و پس از رفع نیاز به مسکن و غذا عامل دیگری برای تغییر مکان نداش و پس از گذشت سالها و در پی شناخت سایر سرزمین ها و تمدن ها تصمیم به سفر گرفتند.

بعد از انقلاب صنعتی اندیشه جهانگردی جدید برای اولین بار شکل گرفت و گردشگری بواسطه خاصیت اشتغالزایی و کسب درآمد به یک صنعت جدید تبدیل شد و از آن زمان به بعد این صنعت رو به رشد بوده در کشورهای پیشرفته با یک برنامه ریزی مناسب و ایجاد زیرساخت های صحیح، از آن به عنوان یکی از راه های پیشرفت و توسعه استفاده شد.

صنعت گردشگری بواسطه درآمد بالا و اشتغالزایی جزء سه صنعت برتر دنیا در کنار صنعت تجارت و نفت، در حال رقابت می باشد.

گردشگری نقش بسزایی در پیوستگی و نزدیک شدن روابط سیاسی و بین المللی دارد و می تواند به عنوان یکی از عوامل صلح و آرامش در سطح بین المللی محسوب شود.

علاوه بر آن فرهنگ های ملتهای گوناگون را به هم نزدیک و باعث تفاهم فرهنگی می گردد.


استان اصفهان به عنوان یکی از مهمترین قطب توریستی کشور دارای بیشترین و مهمترین صنایع دستی کشور می باشد.

در این تحقیق، پژوهشگر به دنبال آن است که تمامی موانع گسترش صنعت گردشگری بخصوص بخش صنایع دستی در منطقه را مطالعه کرده و در این پژوهش به شناسایی و معرفی صنایع دستی اصفهان بپردازد.

1-2 اهمیت و ضرروت تحقیق

استان اصفهان مهد تمدن های قدیمی ا یران است، معمولا صنایع دستی را به «هنر- صنعت» یا هنر کاربردی در برابر هنر محض تعبیر می کنند. به عبارت دیگر صنایع دستی به هر صورت حلقه ای مشترک است میان هنر و صنعت

به علت ارتباط نزدیک صنایع دستی با فرهنگ و سنت ها از یک سو و با ساختار اقتصادی از سوی دیگر، مفهوم و قلمرو آن در همه کشورها ثابت و یکسان نیست.

در کشور ما به دلیل مسائل عقیدتی و اسلامی و مغایرت آن با صنعت توریسم و نیز دیدگاه های مختلف مراجع نسبت به توریسم و گردشگری، به غیر از توریسم مذهبی، یکی از مهمترین برنامه ریزی ها در بخش گردشگری می تواند در خصوص صنایع دستی و معرفی صنایع دستی ایران به عنوان یک محصول تک و خاص و مربوط به یک فضای جغرافیایی ویژه باشد.

تهیه مولتی مدیای صنایع دستی اصفهان نیز به عنوان یک الگو برای سایر مناطق کشور نیز قابل اجرا می باشد.

1-3 پیشینه تحقیق

با مطالعات و تحقیقات انجام شده بجز چند مقاله از انجمن هتلداران ایران و نیز مقاله های اینترنتی در خصوص تاثیر صنایع دستی به عنوان یک پدیده فرهنگی، هیچ تحقیقی در این مورد صورت نگرفته است.

تحقیقات موجود در دانشگاه علامه صرفا در خصوص صنایع دستی کل کشور و یا فقط یک نوع صنایع دستی انجام گرفته است.

تحقیق ارائه شده ضمن معرفی تمامی صنایع دستی رایج و منسوخ و کم رونق اصفهان رابطه بین این صنایع بعنوان الگو با حرفه جهانگردی را مطرح می نماید.

1-4 اهداف تحقیق :

1- شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم

جاذبه های گردشگری مبنا و یاپه حرفه گردشگری بوده و بدون وجود جاذبه، مقوله توریسم فاقد مفهوم می باشد. بنابراین برای وجود صنفی به نام توریسم در هر منطقه می بایست به دنبال جاذبه های مهم دیدنی جهت بازدید گردشگران بود. بررسی و شناخت صنایع دستی اصفهان اولین گام برای توسعه توریسم این منطقه به شمار می رود.

2- معرفی صنایع دستی اصفهان از قدیم تاکنون و صنایع منسوخ و نیز طبقه بندی آن جهت اطلاع دقیق گردشگران این استان.

صنایع دستی این استان بهترین صنایع دستی کشور را شامل می شود.


فهرستفصل اول: کلیات

1-1 طرح مساله:

نخست : کلیات

1-1 طرح مساله:

1-2 اهمیت و ضرروت تحقیق

1-3 پیشینه تحقیق

1-4 اهداف تحقیق :

1-5 سوالات تحقیق

1-6 فرضیه های تحقیق

1-7 قلمرو تحقیق:

1-8 روش و مراحل تحقیق

1-9 تنگناها و محدودیت های تحقیق

فصل دوم : چارچوب نظری

2-1 تاریخچه جهانگردی در جهان

2-2 جهانگردی در ایران

2-2-1 جهانگردی در ایران قبل از اسلام

2-2-2 دوران بعد از اسلام (دوران اسلامی)

2-3-1 جهانگردی:

2-3-2 جهانگرد (بازدید کننده یک شبه):

2-5 انواع گردشگری

2-5-1 گردشگر یک روزه

2-5-2 مسافر – سفر


نوع فایل:word

سایز : 242 KB

تعداد صفحه:367خرید فایللینک منبع :شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم

شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم - فایل ناب filenab.com/product-59165-payannameh.aspx‎Cachedپایان نامه شناسایی نقش صنایع دستی با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، در 367 صفحه تهیه شده استدر این تحقیق، پژوهشگر به دنبال آن است که تمامی موانع گسترش صنعت ... پایان نامه شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم bankmaghale.ir/پایان-نامه-شناسایی-نقش-صنایع-دستی-در-بر/‎Cached Similarپایان نامه شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم مربوطه به صورت فایل ورد word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۴۰۳ صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت ... دانلود فایل ( شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم) shameparvan.ruzfa.ir/post/2022‎Cachedشعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشد اینک شما با جستجوی ((شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم)) وارد صفحه فروش فایل ... شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم |دانلود پروپوزال ... www.cprozhe.com/.../شناسایی-نقش-صنایع-دستی-در-برنامه-ریزی-ت/‎Cached20 نوامبر 2013 ... شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم نخست : کلیات 1-1 طرح مساله: سیاحت و گردشگری سابقه ای به تاریخ بشریت دارد. بشر پس از ... شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم 4gmxko.abtindls.ir/‎Cachedبه صفحه ی دانلود _شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم_خوش امدید. امیدوارم بهره کافی را از شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم ببرید شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم - دانشگاه تا کار projheh-blog.feixiansi.com/page-20881.html شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم,شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسمپایان نامه شناسایی نقش صنایع دستی با فرمت ورد ، قابل ... شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم - آیداک idoc.cero.ir/product-311473-شناسایی-نقش-صنایع-دستی-در-برنامه-ریزی-توریسم.aspx فرمت فایل: word حجم فایل: 197 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 409. پایان نامه و پروژه پایانی شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم در 409 صفحه ورد ... شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم - برتر فایل filebartaryab.cero.ir/product-311473-شناسایی-نقش-صنایع-دستی-در-برنامه-ریزی-توریسم.aspx فرمت فایل: word حجم فایل: 197 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 409. پایان نامه و پروژه پایانی شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم در 409 صفحه ورد ... پایان نامه شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم - دانلود ... docs.blogsky.com/1395/07/05/post-80283/‎Cached26 سپتامبر 2016 ... این فایل در قالب ورد و قابل ویرایش در 400 صفحه می باشد. فهرست نخست : کلیات.. ۱ ۱-۱ طرح مساله: ۱ ۱-۲ اهمیت و ضرروت تحقیق.. ۳ ۱-۳ پیشینه ... دانلود پروژه پایان نامه شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی ... daneshmandan.sellfile.ir/prod-327865-دانلود+پروژه+پایان+نامه+شناسایی+نقش+صنایع+دستی+در+برنامه+ریزی+توریسم.html‎Cachedدانلود پروژه پایان نامه شناسایی نقش صنایع دستی در برنامه ریزی توریسم.