X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

دوشنبه 15 آذر 1395 ساعت 15:38

بررسی مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش آموزان

بررسی مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش آموزان

خلاقیت اوج توانایی تفکر بشری است که توانسته است انسان را به مرحله پیشرفت و ترقی برساند و او را در حل تمام مسائل و مشکلات زندگی یاری دهد. نمونه های خلاقیت را می توان در نقاشی روی دیوار در زمان غارنشینان، خلق یک اثر هنری، ماشین‌آلات صنعتی و آشپزی و خیاطی و … دید .

در حقیقت خلاقیت یک مفهوم انتزاعی و پیچیده‌است. اما ابهام در معنـــی و مفهوم کلمه به معنی پیچیدگی خود جریان خلاقیت نیست، زیرا خلاقیت را می توان به راحتی در زندگی روزانه حس کرد و آن را لمس کرد .

اخیراً محققان و روان شناسان به بعد اجتماعی و محیطی آن توجه کرده اند و معتقدند که خلاقیت را نمی‌توان بدون توجه به ابعاد اجتماعی و محیطی آن بررسی کرد. به نظر استرانبرگ(۱۹۸۹) فرایند خلاقیت در ذهن شخص با متغیرهای اجتماعی رابطه دارد . واقعیت این است که به خلاقیت نمی توان با تمرکز بر یک بعــــد نگریست . ابعاد فردی یا محیطی نمی تواند بیانگر ماهیت خلاقیت باشند.بلکه خلاقیت ازسویی نیز تابع نظام اجتماعی خلاق است. به همین دلیل خلاقیت هرگز نتیجه عمل فرد به تنهایی نیست .

یکی از ابعاد محیطی اجتماعی خلاقیت،مدرسه می‌باشد.تورنس بیان می کند مسئله توسعه خلاقیت در نظام آموزشى رسمى بیشتر از این جهت حائز توجه است که بر اساس پژوهشها دریافته‌ایم که درابتداابتکار وخلاقیت دراغلب کودکان مشاهده می‌شود ولى منحنى تحول آن در حدود۱۰سالگى افت می کندو سیر نزولی می یابدو نتیجه آن فقدان علاقه به یادگیری وافزایش مشکلات رفتاری و انگیزشی است. به قول تورنس عدم بروز این توانایى عموماً به نامناسب بودن روش‌های تدریس مربوط می‌شود .

در این میان معلمان نقش کلیدی را بر عهـــده دارند معلمان می توانند با استفاده از انواع روشهای خلاق امکان ظهور خلاقیت در کودکان و نوجوانان را فراهم سازند. امــــروزه تمام کودکان دبستانی باید با واقعیت ها و مفاهیم علمی آشنا شوند زیرا زندگی در عصر صنعتی بدون استفاده از یافته‌های علمی تقریباً غیرممکن است .

مدرسه به عنوان یکی از اجزای مهم نظام آموزشی می تواند بر فرایند تفکر و مهارتهای ذهنی و شیوه‌های یادگیری دانش آموزان تأثیر شگرف بگذارد تا به راحتی بتواند در جهت تفکر نو و انتقادی و کشف مجهـــولات پیش برود و راه حل مناسبی برای مشکلات ارائه دهد. بدین ترتیب مدرسه می تواند کانونی جهت یادگیری و پرورش افکار خلاق باشد .

فهرست مطالب

فصل اول... 1

(طرح تحقیق). 1

مقدمه.. 2

بیان مسئله.. 2

اهمیت و ضرورت تحقیق... 3

اهداف، فرضیات و سؤالات تحقیق... 4

اهداف جزئی: خانوادگی ،آموزشی ، سازمانی.... 4

1-شناخت تأثیر خانواده در پرورش خلاقیت دانش آموزان... 5

فرضیات:. 5

1-بنظر می رسدبین خانواده و پرورش خلاقیت دانش آموزان رابطه وجود دارد.. 5

سؤالات:. 5

1-آیا بین خانواده و پرورش خلاقیت دانش آموزان رابطه وجود دارد؟.. 5

متغیر های تحقیق:. 5

تعریف واژه ها و اصطلاحات..... 5

مفهوم خلاقیت..... 5

فصل دوم.. 6

ادبیات تحقیق... 6

پیشینه تحقیق :. 7

مفهوم خلاقیت و روند تفکر خلاق :. 8

ویژگیهای شخصیتی افراد خلاق :. 10

عوامل موثر در خلاقیت و تاثیر آنبر محتوای کتب درسی :. 11

رابطه هوش و خلاقیت :. 12

عواملی که مانع خلاقیت می‌شوند :. 15

نقش معلم در پرورش خلاقیت :. 15

منابعخرید فایللینک منبع :بررسی مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش آموزان

مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش‌آموزان www.talif.sch.ir/index.php?page_id=203‎Cached Similarمشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش‌آموزان ... به جو حاکم بر مدرسه، محتوا و مواد آموزشی ومعلم تقسیم می‌شوند، در اینجا هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم. مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت | فانوس www.fanoosedu.ir/?p=1173‎Cached29 سپتامبر 2016 ... از مهم‌ترین موانع پرورش خلاقیت در مدارس می‌توان موارد زیر را برشمرد: ... در محیط مدرسه عوامل متعددی در خلاقیت دانش‌آموزان تاثیر می‌گذارد که در یک دسته‌بندی ... تقسیم می‌شوند، در اینجا هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم. مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش‌آموزان - آموزک amoozak.org/node/166‎Cached Similar21 مه 2013 ... مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش‌آموزان ... محتوا و مواد آموزشی ومعلم تقسیم می‌شوند، در اینجا هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم. بررسی مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش آموزان proje20.filenab.com/product-59463-aa.aspx‎Cachedمشکلات مدارس پرورش خلاقیت دانش آموزان پروژه پژوهش مقاله جزوه تحقیق دانلود پروژه دانلود پژوهش دانلود مقاله دانلود جزوه دانلود تحقیق. دانلود مقاله : بررسی مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش آموزان – مرجع ... www.maghaleyab.com/.../دانلود-مقاله-بررسی-مشکلات-مدارس-در-پرو/‎Cached23 فوریه 2016 ... دانلود مقاله : بررسی مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش آموزان. پسوند فایل: word. تعداد صفحات: 20. دسته بندی:روش تحقیق. قیمت: 2500 تومان. تعلیم و تربیت در عصر امروز - مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش‌آموزان karshenasi-ebtedaee.blogfa.com/post-126.aspx‎Cached Similarتعلیم و تربیت در عصر امروز - مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش‌آموزان ... مواد آموزشی ومعلم تقسیم می‌شوند، در اینجا هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم ... دانلود فایل » آرشیو بررسی مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش آموزان ... ebok.ir/2016/12/بررسی-مشکلات-مدارس-در-پرورش-خلاقیت-دان/‎Cached1 روز پیش ... بررسی مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش آموزان ... بررسی تاثیر آموزش گروهی داستان بر قضاوت اخلاقی دانش‌آموزان دختر پایه چهارم دبستان مدارس ... روشهای پرورش خلاقیت دانش آموزان،معلمان خلاق،سایت زیباوب www.zibaweb.com/kelas11.htm‎Cached Similarراههای پرورش خلاقیت در دانش آموزان،معلمین خلاق چه ویژگیهایی دارند،شخصیت خلاق ... وزیبایی شناسی معلم،تجربیات مدارس خلاق،تجربیات معلمان خلاق،آموزش وپرورش ... فروش فایل بررسی مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش آموزان ... ramtindlw.ir/article20292.html‎Cached14 نوامبر 2016 ... بیننده گرامی سلام.به وب ما خوش آمدید عنوان محصول دانلودی:بررسی مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش آموزان یکی از بهترین فایل ها در این موضوع ... مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش‌آموزان - شفا نیوز www.shefanews.com/.../مشکلات-مدارس-در-پرورش-خلاقیت-دانش‌آموزان‎Cached15 سپتامبر 2012 ... مشکلات مدارس در پرورش خلاقیت دانش‌آموزان. خلاقیت. کودک هنگام تولد میزانی از ... می‌شوند، در اینجا هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم.