X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

دوشنبه 15 آذر 1395 ساعت 17:37

بررسی جایگاه و اهمیت دولت

بررسی جایگاه و اهمیت دولت

سیاستمداران ، جامعه شناسان و اقتصاددانان در مورد تعریف واژه دولت اتفاق نظر ندارند و نتوانسته اند تعریف واحدی را برای واژه دولت عرضه کنند و علت آن این است که هر یک از ایشان واژه دولت را بر طبق طرز تفکر خاص خود تعریف کرده اند و به جهات و جنبه های دیگر آن توجهی نداشته اند. تا آنجا که بعضی از پژوهشگران 145 تعریف برای واژه دولت شمرده اند که همه آنها با هم اختلاف دارند و ما بعضی از آنها را ذکر می کنیم:

الف – “هولاند” در تعریف واژه دولت می گوید: دولت، مجموعه افرادی است که در سرزمینی معین زندگی می کنند و از حکومت اکثریت و یا گروهی از خودشان اطاعت می کنند.

ب – ” فوش ” می گوید: دولت مجموعه ای دایمی و مستقل ، متشکل از افرادی است که در سرزمینی مشخص زندگی می کنند و یک حکومت منظم، آنها را رهبری می کند با ین هدف که تمامی افراد و نیز هر یک از آنها را از زندگی و حقوق ملی برخوردار سازد.

ج – دکتر ” احمد رافت” در این باره می گوید: دولت جماعتی بزرگ از انسانهاست که در سرزمین معینی به طور ثابت سکونت دارند و در مقابل حکومتی مشخص سر تسلیم فرود می آورند و آن حکومت موظف است کیان جامعه را حفظ کند و اداره را بر عهده گیرد.

اینها بعضی از تعریفهایی بود که درباره دولت شده است و ذکر دیگر تعاریف لزومی ندارد آنچه مهم است این است که لفظ دولت، با همه این تعاریفی که برایش ذکر شده در لغت عرب به این معانی نیامده است بلکه در معانی دیگر مانند ”غلبه” و نیز به معنای ”مال” هم آمده است.

فهرست مطالب

تعریف دولت

اهمیت دولت

نظریه اسلام

الف – ضرورت وجود دولت

ب – اختیارات گسترده

ج – اهمیت فرد

د – محدود کردن فعالیتها و اختیارات دولت

ه – مراقبت و کنترل دولت

ارکان دولت

زیربنای دولت

انواع حکومت

دموکراسی

مفهوم دموکراسی

ارکان دموکراسی

اشکال دموکراسی

ویژگی های نظام پارلمانی

دموکراسی و اسلام

نظام آریستوکراسی

حقیقت حکومت و منابع آن در اسلام

منابع حکومتی در اسلام

طبیعت حکم و قانون در اسلام

خلافت اسلامی

ضرورت وجود رهبر

امتیازهای بین المللی رهبر

وظیفه فرمانبرداری

مدت حاکمیت حاکم در اسلام

تشکیلات حکومت اسلامی

ملاک های کارمندی در دولت اسلامی

وظایف کارمندان

رسیدگی به نیازهای کارمندان

برکناری و انفصال از خدمت

مقامهای دولتی

وزارت

انواع وزارت

قضاوت

استقلال قوه قضائیه

تعیین قاضی

شرایط قاضی

آداب قضاوت

نظریهای مربوط به حدود وظایف دولت ه

منابعخرید فایللینک منبع :بررسی جایگاه و اهمیت دولت

بررسی جایگاه و اهمیت دولت 3ajk4w.sarvdlc.com/‎Cachedدوست گرامی سلام.برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| بررسی جایگاه و اهمیت دولت || روی دکمه ادامه مطلب کلیک فرمایید بررسی جایگاه و اهمیت دولت. ادامه مطلب ... بررسی جایگاه و اهمیت دولت | تحقیق گستر www.risearticle.ir/download/6905‎Cached28 ا کتبر 2016 ... ما اولین نیستیم ولی بی شک برترین هستیم هموطن گرامی سلام.به صفحه ی دانلود _بررسی جایگاه و اهمیت دولت_خوش امدید.امیدوارم بهره کافی را از ... دانلود بررسی جایگاه و اهمیت دولت - خرید آنلاین و دریافت kahkeshanopt.meeblog.ir/post/1426‎Cachedما اولین نیستیم ولی بی شک برترین هستیم دوست گرامی سلام.برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| بررسی جایگاه و اهمیت دولت || روی دکمه ادامه مطلب کلیک ... دریافت فایل بررسی جایگاه و اهمیت دولت – پرداخت و دانلود آنی ... dlkadest.ir/dlarticle6171.html‎Cached7 دسامبر 2016 ... محقق گرامی،شما با جستجوی بررسی جایگاه و اهمیت دولت وارد این صفحه شده اید محصول دانلودی(بررسی جایگاه و اهمیت دولت)شما را در رسیدن به اهدافتان ... بررسی جایگاه و اهمیت دولت - فروشگاه ساز رایگان فایل booknet.sellu.ir/product-62819-بررسی-جایگاه-و-اهمیت-دولت.aspx‎Cachedبررسی جایگاه و اهمیت دولت ... سیاستمداران ، جامعه شناسان و اقتصاددانان در مورد تعریف واژه دولت اتفاق نظر ندارند و نتوانسته اند تعریف واحدی را برای واژه دولت عرضه ... کویر دانلود » دانلود بررسی جایگاه و اهمیت دولت -کامل و جامع kavirdlc.ir/دانلود-بررسی-جایگاه-و-اهمیت-دولت-کامل-و/‎Cached1 نوامبر 2016 ... لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم با سلام حضور پژوهندگان گرامی.شما به صفحه اختصاصی بررسی جایگاه و اهمیت دولت وارد شده اید.برای مشاهده ... بررسی جایگاه و اهمیت دولت - شکیل بافته shakilbafte.7blog.ir/post/3036‎Cachedدوست گرامی سلام.برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| بررسی جایگاه و اهمیت دولت || روی دکمه ادامه مطلب کلیک فرمایید بررسی جایگاه و اهمیت دولت. ادامه مطلب. دانلود بررسی جایگاه و اهمیت دولت -کامل و جامع 2byiv6.abtindls.ir/‎Cachedامیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و به موفقیت نزدیکتر شوید دوست گرامی سلام .برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| بررسی جایگاه و اهمیت دولت || روی دکمه ... فروش دانلودی بررسی جایگاه و اهمیت دولت baludtabiat.blogroom.ir/post/139‎Cached4 نوامبر 2016 ... دوست عزیز سلام.به سایت ما خوش آمدید نام محصول دانلودی: بررسی جایگاه و اهمیت دولت درجه کیفی و رضایت از دانلود:عالی بررسی جایگاه و اهمیت دولت. دانلود (بررسی جایگاه و اهمیت دولت) 1jgryu.barfindl.ir/‎Cachedبه صفحه دانلود فایل(بررسی جایگاه و اهمیت دولت)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز فایل{بررسی جایگاه و اهمیت دولت}را دانلود ...
برچسب‌ها: بررسی، جایگاه، اهمیت، دولت