X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

دوشنبه 15 آذر 1395 ساعت 17:37

بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی

بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی

یکی از عوامل کلیدی و تعیین کننده در فراینده توسعه اقتصادی، پس انداز می‌باشد. این مفهوم به دو شکل پس اندازهای مالی و پس اندازهای غیر مالی مطرح می‌شود. در پس اندازه مالی سرمایه های پراکنده در سطح جامعه برای خرید اموالی نظیر: زمین، مسکن، جواهرات و... صرف می شود. ولی در پس اندازهای غیر مالی این سرمایه‌ها در مسیرهایی نظیر: خرید اوراق مشارکت و بیمه های عمر با ویژگی پس انداز قرار می‌گیرند. در پس اندازهای مالی سرمایه های مورد نظر عملاً فاقد قابلیت تحریک بازار سرمایه وتأمین نیازهای مالی برنامه های توسعه می باشند. اما به کمک پس اندازهای غیر مالی ظرفیت‌های مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های مختلف فراهم می‌شود.

مطالعات نشان می‌دهد نسبت پس اندازه به تولید ناخالص ملی در 14 کشور از 20 کشوری که از لحاظ توسعه اقتصادی بالاترین رشد را داشته اند، بالغ بر 25 درصد بوده است. اما این نسبت در 14 کشور از 20 کشوری که کمترین رشد اقتصادی را داشته‌اند کمتر از 15 درصد بوده است. این مسئله نشان می دهد که رابطه میان پس اندازه و تولید ناخالص رابطه ای مستقیم و تعیین کننده می باشد. از آنجا که بیمه های عمر وپس اندازه نیز یکی از محورهای مهم پس اندازهای غیر مالی را تشکیل می‌دهند میزان توسعه این بیمه نقش قابل ملاحظه‌ای را در دستیابی به اهداف توسعه اقتصادی به خود اختصاص می‌دهند. علاوه بر این بیمه عمر و پس انداز از کارکردهای کلان اقتصادی دیگری نظیر: مقابله با کاهش ارزش پول وحفظ قابلیت ایفای تعهدات بیمه‌گر نیز برخوردار است.

هم چنین در سطح خرد نیز این بیمه امکان ایجاد سرمایه برای اعضای جامعه و خانوادة آنها را فراهم کرده و موجب تحکیم اقتصاد خانواده می شود.

با توجه به اهمیت قابل توجه بیمه های عمروپس انداز در توسعه اقتصادی به نظر می رسد می بایست عوامل مؤثر بر توسعه بیمه های عمر در دیگران شناسایی شده و در برنامه ریزی‌ها مورد توجه قرار گیرد. شاید بتوان مهمترین عوامل مورد نظر را به شرح زیر بر شمرد:

1-ثبات اقتصادی: با توجه به بلند مدت بودن تعهدات بیمه عمر، عدم وجود ثبات در اقتصاد جامعه امکان مدیریت شایسته این بیمه را تحت تأثیر قرار داده و گرایش مردم به آن را کاهش خواهد داد.

2-فرهنگ بیمه: تلقی مردم نسبت به بیمه وورود آن به باورها و هنجارهای فرهنگی جامعه که خود تابع شناخت مزایا و قابلیت های آن است، از دیگر عوامل مهم در توسعه بیمه عمر می باشد.

3-تورم: یکی از آفت‌های پس انداز مالی تورم است. و وجود آن توسعه بیمه های عمر را کند می کند.

4-در آمد واقعی خانواده‌ها: درآمد واقعی خانواده که خود تابع وضعیت اقتصادی جامعه است،یکی از مهم ترین عوامل در رویکرد مردم به این بیمه را شکل می دهد.

5-ارائه طرح‌های مناسب و کارآمد از سوی بیمه‌گران: وجود طرح‌های بیمه عمر و مناسب با شرایط اقتصادی جامعه و نیازهای مردم از دیگر عوامل مهم در توسعه آن است. در این راستا شکل‌گیری مؤسسات تخصصی بیمه عمر می تواند زمینه مناسبی را برای تخصصی و کار آمد شدن طرح‌ها و هم چنین بهبود مدیریت سرمایه‌گذاری و نظارت بر آن فراهم کند.

با توجه به تحولات اخیر صنعت بیمه کشور که رفع تنگناهای موجود و افزایش ظرفیت بیمه گری از جمله چشم اندازهای آینده آن هستند، به نظر می رسد شرایط مناسبی برای توسعه صنعت بیمه در کشور و به ویژه بیمه عمر و پس انداز فراهم شده است.

این امید می رود که با تحقق ظرفیت های جدید ، شکل گیری شرکتهای بیمه تخصصی عمر و رفع نارسایی های موجود ، در آینده شاهد توسعه بیمه های عمر و به دنبال آن افزایش سهم پس اندازهای غیر مالی در بازار سرمایه و تأثیر مثبت آن بر توسعه اقتصادی کشور باشیم .

در این پژوهش سعی بر آن است که بیمه عمر و پس انداز از نقطه نظر اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا شاید با توسعه آن راههای رونق اقتصادی در کشور فراهم آید .

فهرست مطالب

پیشگفتار.......................................................................................................... 1

مقدمه ............................................................................................................. 5

بیان مسئله ....................................................................................................... 7

اهمیت تحقیق................................................................................................. 14

اهداف تحقیق................................................................................................. 19

فرضیات تحقیق.............................................................................................. 22

روشهای مطالعه و جمع‌آوری اطلاعات.......................................................... 23

تجزیه و تحلیل............................................................................................... 24

روش تحقیق................................................................................................... 25

قلمرو تحقیق.................................................................................................. 25

متغیرهای عملیاتی.......................................................................................... 26

محدودهایتهای تحقیق.................................................................................... 26

تعاریف عملیاتی............................................................................................. 28

منابع و مآخذ.................................................................................................. 29خرید فایللینک منبع :بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی

بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی 8guzr7.nikandlc.ir/‎Cachedامیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و به موفقیت نزدیکتر شوید دوست گرامی سلام .برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در ... مقاله بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی bankmaghale.ir/مقاله-بررسی-نقش-بیمه-عمر-و-پس-انداز-در-چ/‎Cached Similarمقاله بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی مربوطه به صورت فایل ورد word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۳۳ صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت و خرید ... پایان نامه رشته بیمه و اقتصاد با عنوان بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز ... failina76.fileina.com/product-30888-نقش-بیمه-عمر-و-پس-انداز-در-چرخه-اقتصادی.aspx‎Cachedبیمه عمر چرخه اقتصادی توسعه بیمه در ایران بیمه‌های اشخاص درایران دانلود پایان نامه رشته اقتصاد بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخه اقتصادی تعریف بیمه همکاری ... بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی | تحقیق گستر www.risearticle.ir/download/10504‎Cached30 ا کتبر 2016 ... ما بهترین محصولات را برای رضایت شما گرد آورده ایم با سلام،محصول دانلودی +{{ بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی}}+آماده ارائه به ... بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخه اقتصادی - sabzblog.tk prs.sabzblog.tk/post/274‎Cachedهم میهنان پژوهشگر , کار آفرینان گرامی , دانشجویان آینده ساز , شما به پیشخوان فایل بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخه اقتصادی وارد شده اید , برای مطالعه بیشتر و ... بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی - برترین فایل ها projeha.filenab.com/product-61131-brrse-nqs-bemh-v-ps-indaz-dr-crxh-iqtsade.aspx‎Cachedقیمت فایل فقط 10,000 تومان. خرید. بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی. مقدمه : اصولاً انواع بیمه یک نوع تأمین را برای بیمه گذار ایجاد می کند . در بیمه‌های ... بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخه اقتصادی | پروژه، پایان نامه ... collegeprojects.ir/articles/943‎Cached13 جولای 2016 ... عنوان کامل: بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخه اقتصادی دسته: اقتصاد فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش) تعداد صفحات تحقیق: 32 همراه با ... دانلود (بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی) 26t45s.barfindl.ir/‎Cachedدانلود (بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی) [DOC] بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی - فروشگاه 24 ساعته ... www.iran24h.com/more/m001848.doc‎Cached Similarعنوان پایان نامه: بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخة اقتصادی. پیشگفتار: یکی از عوامل کلیدی و تعیین کننده در فراینده توسعه اقتصادی، پس انداز می باشد. بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخه اقتصادی - فروش آنلاین مقالات ... www.irdaneshjoo.com/.../بررسی-نقش-بیمه-عمر-و-پس-انداز-در-چرخه-اقتصادی‎Cached Similarگزیده فهرست مطالب عنوان: بررسی نقش بیمه عمر و پس انداز در چرخه اقتصادی مقدمه ، بیان مسأله اهداف تحقیق، فرضیات تحقیق روش های مطالعه و جمع آوری اطلاعات، تجزیه و ...