X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 01:12

تحقیق آموزش و پرورش

تحقیق آموزش و پرورش

مقدمه

آموزش و پرورش زیر بنای توسعه اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی هر جامعه است بررسی عوامل مؤثر بر پیش رفت و ترقی جوامع پیش رفته نشان می دهد که همه این کشورها از آموزش و پرورش توانمند و کارآمد برخوردار بوده اند . به تعبیر دیگر آموزش و پرورش را می توان یکی از نهادهای تعیین کننده بنیادهای فرهنگی و اخلاقی یک جامعه دانست . این نهاد از یک سو با کودکان ، نوجوانان و جوانان خلاق , مبتکر و مستعد و از طرف دیگر با طیف گسترده ای از مردم به عنوان خانواده ها یا اولیای دانش آموزان در ارتباط است و تعلیمات و آموزش های خود را چه مثبت و چه منفی به پیکره جامعه ترزیق می کند . بنابراین توجه بیش تر به تعلیم و تربیت , مهمترین عامل پیش رفت فرهنگی , اجتماعی , اقتصادی و سیاسی جامعه است که از آن متوجه جامعه و خانواده خواهد شد . یکی از آفت های بزرگ آموزش و پرورش و خانواده ها که همه ساله به میزان زیادی امکانات , منابع و استعدادهای بالقوه انسانی و اقتصادی را تلف می کند , پدیده افت تحصیلی است .

راز طلایی موفقیت

روزی از سرخپوستی که به عنوان کارگر روی اسکلت آسمان خراش در ارتفاع چند صد متری زمین کار می کرد پرسیدند ‚ چه چیز باعث شده که تو از آن ارتفاع چند صد متری نترسی؟و او گفت من اگر از ارتفاع ده متری سقوط کنم همان بلایی سرم میآید که از ارتفاع چهار صد متری. پس چرا باید ترسم بیشتر از کارگری باشد که روی اسکلت یک آپارتمان معمولی کار می کند.

خوب به این نکته ظریف فکر کنید اگر در هر کاری در زندگی بدترین وضعیت ممکن را تجسم کنید و یکبار با تجسم ذهنی خود را در آن وضعیت قرار دهید خواهید دید که وقتی آب از سر بگذرد دیگر یک متر یا صد متر با هم فرقی نمی کند . پس اگر بتوانید در عمق پنج متری شنا کنید در اقیانوس ها ی با عمق بیشتر از پانصد متر هم می توانید غوطه ور شوید.

براستی معنای شکست چیست؟آیا معنایش این است که چیزی به دلخواه شما یا آن گونه که انتظارش را داشتید پیش نیاید؟ قانون تجربه همواره کامل و بی نقص است. ما اندیشه ها و اعتقاد های درونی خود را به شیوه ای عالی باز می تابانیم. یا یکی از گامها را بر نداشته اید یا اعتقاد باطنی شما این بوده است که لیاقتش را ندارید‚ و یا احساس بی ارزشی کرده اید.

سخنی چند از بزرگان علم

• وظیفه آموزش این است که ذهن های خالی را به ذهن های باز تبدیل کند نه ذهن های پر. •

دوستانی انتخاب کنید که اهل زحمت باشند و شما را به درس خواندن و زحمت کشیدن تشویق کنند. •

خوشبخت کسی است که به یکی از این دو دسترسی داشته باشدیا کتابهای خوب یا دوستانی که اهل کتاب باشند. •

یک تمبر پستی موفقیتش را تضمین می کند چون این توانایی را دارد که تا رسیدن به هدف به چیزی بچسبد. •

موفقیت مانند سایه به دنبال پشتکار است. •

شرط پیروزی داشتن اراده قوی است شرایط دیگر اهمیت چندانی ندارد. •

خواندن بدون فکر کردن همانند خوردن بدون هضم کردن است. •

برای آدمهای مصمم و جدی همیشه وقت و فرصت فراهم است. •

آرمانهای بزرگ همت های بلند می طلبد. •

عظمت زندگی در علم نیست بلکه در عمل است. •

نکاتی در مورد یادگیری آسان تر

نکته 1)مطالبی که در آغاز و در پایان مطالعه می خوانید بهتر در حافظه می مانند و مطالبی که در میان قرار دارند ‚احتمال فراموش کردنشان بیشتر است .

پس بخش های میانی مطالعه به تمرین زیادتری نیاز دارند. پس مدت زمان مطالعه نباید به حدی باشد که مطالب زیادی در بین شروع و انتهای آن قرار گیرند .

بهترین زمان مطالعه 50 دقیقه و 10 دقیقه استراحت است. مطالعه برای مدت زمان طولانی و مستمر نه تنها سبب یادگیری بیشتر نمی شود بلکه به علت خستگی از کارایی تان نیز کم می شود. دقت کنید این زمان تنها برای استراحت است ‚ مرور کردن مطالب و حتی فکر کردن به آن چه که مطالعه کردید نیز سبب خستگی شما می شود.

روند ترک تحصیل در ایران

ترک تحصیل یکی از معضلات آموزش در جهان می باشد. امروزه ترک تحصیل و افت تحصیلی در تمام کشور های جهان از عمده ترین مباحث و مسائل آموزش و پرورش و حتی مسئولان نظام آموزشی است.نظام آموزشی ایران مانند بسیاری از کشور های در حال رشد از یک سلسله بیماری رنج می برد و این مسائل عمدتا از رژیم قبل به ارث رسیده اند. و علی رغم کوشش هایی که تا به حال انجام گرفته هنوز این مشکل لاینحل باقی مانده است.

نوع فایل: word

سایز : 75.6 KB

تعداد صفحه:76خرید فایللینک منبع :تحقیق آموزش و پرورش

تحقیق در رابطه آموزش و پرورش - مقاله و تحقیق theorize.persianblog.ir/tag/تحقیق_در_رابطه_آموزش_و_پرورش‎Cached Similarاقتصاد و رابطه آن با تحصیل در آموزش و پرورش. مقدمه: قرآن کتاب آسمانی ما مسلمانان و نیز پیامبر بزرگوار اسلام , مکرراً بر تحصیل علم و دانش تاکید کرده اند. رسول اکرم ... 240 مقاله در زمینه آموزش و پرورش تعلیم و تربیت - تحقیقات آموزشی ... commite2.blogfa.com/post-788.aspx‎Cached Similarتحقیقات آموزشی EDUCATIONAL RESEARCH - 240 مقاله در زمینه آموزش و پرورش تعلیم و تربیت - Educational Research تحقیقات آموزشی سنجش و اندازه گیری ... بانک مقالات و تحقیقات آموزشی - فرهنگی mh1342.blogfa.com/‎Cached Similarوزیر آموزش و پرورش در این باره گفت: "نمی‌دانم چطور عده‌ای می‌توانند این آمار را ارائه کنند؟ 70 درصد دانش‌آموزان دختر ما در شهرها و 30 درصد در روستا هستند، وقتی گفته ... مقالات علمی و آموزشی | آموزش و پرورش | آموزش و پرورش تحقیق و پژوهش www.aftabir.com/.../مقاله-های-آموزش-و-پرورش-آموزش-و-پرورش-ـ-تحقیق-و-پژوهش?...‎Cachedهدف از این پژوهش، بررسی تاثیر آموزش راهبردهای علامت گذاری و حاشیه … شنبه ۲۸ دی ۱۳۸۷. علمی و آموزشی | آموزش و پرورش | آموزش و پرورش تحقیق و پژوهش | یادگیری. مدرسه.مقالات آموزشی و پرورشی www.classro.blogsky.com/‎Cached Similarلذا وزارت آموزش و پرورش طی بخشنامه های متعددی تنبیه بدنی را ممنوع اعلام می کرد در این ... نتایج یک تحقیق جدید حاکی از آن است که پیامدهای ناشی از سرایت استرس و ... دانلود تحقیق در مورد آموزش و پرورش parvares-t.lel.ir/‎Cached14 آگوست 2016 ... مقالات اموزشی در زمینه آموزش و پرورش – با ارسال نظرات خود مرا در پربار تر شدن مقالات یاری دهید. … مقاله کوته آموزشی:۲۰نکته در مورد روش تدریس · جهت ... واحد تحقیق وپژوهش آموزش و پرورش آمل ptamol.blogfa.com/‎Cached Similar4- مستند سازی فعالیت های جشنواره و ارسال گزارش در قالب لوح فشرده به گروه پژوهش و تحقیق اداره آموزش و پرورش آمل تا روز سه شنبه 95/09/23. دسته بندی : ... گـــــــروه آمـــوزش و پــــرورش tps.blogfa.com/‎Cached Similarگـــــــروه آمـــوزش و پــــرورش - مقاله های علمـــــــی درباره مدیـــــریت و آمــــــوزش و پـــــــرورش. مقالات اموزشی در زمینه آموزش و پرورش atar88.blogfa.com/‎Cached Similarمقالات اموزشی در زمینه آموزش و پرورش - با ارسال نظرات خود مرا در پربار تر شدن مقالات یاری دهید. ... مقاله کوتاه آموزشی :چگونه خلاقیت شاگردان را پرورش دهیم ؟ لطفا جهت ... تعلیم و تربیت - مقاله اموزش و پرورش تطبیقی ایران و آلمان www.ttu.blogfa.com/post/1‎Cached Similarبسمه تعالی. عنوان مقاله: ویژگی های نظام اموزش و پرورش ایران و مقایسه وجوه تفاوت و تشا به ان با کشورآ لمان. نویسنده: الهام دلشاد. استادمربوط:جناب اقای دکتر ...
برچسب‌ها: تحقیق، آموزش، پرورش