X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 03:16

پولشویی و اثرات اقتصادی آن

پولشویی و اثرات اقتصادی آن


2- پولشویی چیست و به چه منظور انجام می گیرد ؟

در مقالات و سخنرانی های ایراد شده ، عمدتاً ، پولشویی را به معنای قانونی کردن درآمدهای غیر قانونی ، مشروع کردن پول های نامشروع یا تطهیر پول های حرام تعریف نموده اند . اما ، واقعیت این است که در عملیات پولشویی نه در آمدهای غیر قانونی ، قانونی می شود نه پول حرامی تطهیر می شود و نه پول نامشروعی به پول مشروع تبدیل می شود . قانونی شدن یا مشروع بودن هردرآمدی ( فارغ از بار ارزشی که این مفاهیم به دنبال دارند ) از نظر اقتصادی ، نه تنها باید ضرری به اقتصاد یک کشور نداشته باشد ، باید به عنوان یک عنصر موثر در رشد و توسعه اقتصادی ایفای نقش کند .

در عملیات پولشویی ، به عنوان یک فعالیت مجرمانه مالی ، درآمدهایی که زاییده فعالیت های غیر قانونی است به گونه ای با درآمدهای حاصل از فعالیت های قانونی در می آمیزد که امکان شناسایی و تفیک آن ها از یکدیگر ممکن نیست و می توان از این درآمدهای غیر قانونی با حداقل ریسک برای فعالیت های دیگری در آینده استفاده کرد .

عملیات پول شویی به منظور تأمین منابع برای فعالیت های مجرمانه بعدی در مقایسه با دیگر آثار منفی آن از اهمیت بیشتری برخوردار است . این که پولشویی می تواند به عنوان یک جرم مستقل در نظر گرفته شود و حساسیت به وجود آمده برای مبارزه با پولشویی و مجازات در نظر گرفته شده و برای آن به میزان بیش از مجازات لحاظ شده برای جرائم منشاء می تواند به همین دلیل باشد .

پولشویی در کجا انجام می گیرد ؟انجام هر فعالیت مجرمانه نیازمند شرایط و محیط مناسب برای تحقق آن جرم است .

شناسایی این شرایط برای جلوگیری از وقوع جرم اهمیت زیادی دارد . بررسی ماهیت جرم پولشویی و شواهد موجود نشان می دهد که پولشویی در محیطی که شرایط زیر را داشته باشد قابل انجام خواهد بود .

- کریدور فعالیت ها مجرمانه و غیر قانونی باشد .

- بخش های غیر رسمی اقتصادی فعال باشند .

- بخش های رسمی ، به خصوص بازار مالی از کارایی لازم برخوردار نباشد .

- قوانین ضد پولشویی چندان فعال نباشد .

- ریسک عملیات پولشویی چندان قابل توجه نباشد .

بازارهای مالی به صورت حاشیه ای و توسعه نیافته ، ام مرتبط با بازارهای مالی پیشرفته وجود داشته باشد .

روش های پول شویی برای دست اندر کاران بازارهای مالی قانونی ، بانک ها و دیگر عوامل اجرایی شناخته شده نباشد .

و به راحتی بتوان درآمد به دست آمده را برای فعالیت های مجرمانه دیگر به مکان های دیگر انتقال داد.

4- آیا امکان اندازه گیری حجم عملیات پولشویی وجود دارد ؟

جواب صریح و روشن این است که ، متأسفانه ، تاکنون روش قابل قبولی برای اندازه گیری حجم پولشویی ارایه نشده است . با توجه به وابستگی عملیات پولشویی با فعالیت های غیر رسمی اقتصادی طبیعی است که نباید انتظار برآورد حجم پولشویی را داشته باشیم . گرچه در مطالعات تجربی به عمل آمده روش هایی ارایه شده که از آن جمله می توان روش پنج درصد GDP هر کشور ، بررسی مازاد پس انداز در نظام بانکی ، روش داده ها و ستاده ها و ، همچنین ، روش خرد به شکل مراجعه به بازار و تحت نظر گرفتن افراد مجرم ، چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم ، را نام برد . اما هیچ یک از این روش ها توان برآورد دقیق و قابل قبول حجم پولشویی را نداشته اند.خرید فایللینک منبع :پولشویی و اثرات اقتصادی آن

پولشویی و اثرات اقتصادی آن بر نظام پولی و مالی - آفتاب www.aftabir.com/.../پولشویی-و-اثرات-اقتصادی-آن-بر-نظام-پولی-و-مالی‎Cached Similar13 نوامبر 2007 ... پول شویی در مفهوم عامیانه یعنی شسته شدن و تبدیل پول کثیف به پول تمیز به نوعی که پس از خروج از این چرخه, قانونی جلوه کند به عبارت دیگر پول ... پولشویی و اثرات مخرب آن بر اقتصاد - بانکی دات آی آر banki.ir/Bourse/23739-پولشویی-و-اثرات-مخرب-آن-بر-اقتصاد‎Cached Similar2 فوریه 2015 ... به گزارش بانکی دات آی آر: از جمله مفاسد اقتصادی موجود در جوامع که اثرات بسیار مخربی بر سلامت اقتصادی یک جامعه می گذارد و مشکلات جبران ... پولشویی و اثرات اقتصادی آن banki.ir/danestaniha/216-banki/1967-pool-shuei‎Cached Similarپولشویی به عنوان یک جرم مالی تأثیر منفی چشمگیری بر رشد و توسعه اقتصادی کشورها به جای می‌گذارد. اگرچه اندازه گیری این آثار منفی به آسانی میسر نمی‌شود، اما ... پولشویی و اثرات اقتصادی آن - روزنامه دنیای اقتصاد donya-e-eqtesad.com/news/573987‎Cached15 سپتامبر 2009 ... پولشویی به عنوان یک جرم مالی تاثیر منفی چشمگیری بر رشد و توسعه اقتصادی کشورها به جای می‌گذارد، اگرچه‌ اندازه‌گیری این آثار منفی به آسانی ... پولشویی و اثرات مخرب آن بر اقتصاد | Amir Davoodabadi Farahani ... https://www.linkedin.com/.../پولشویی-و-اثرات-مخرب-آن-بر-اقتصاد-amir-davoodabadi-farahani‎Cached Similar3 فوریه 2015 ... پولشویی و اثرات مخرب آن بر اقتصاد بانکی دات آی آر: فساد مالی مهمترین تهدید برای منافع ملی و توسعه اقتصادی شناخته شده است. فساد مالی شامل هر ... پولشویی و اثرات اقتصادی آن: : جهان اقتصاد : : پول , ارز , بانکداری ... www.tebyan-zn.ir/News.../پولشوییاثرات-اقتصادی/.../29247.html‎Cached Similar2 ژوئن 2011 ... موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان TEBYAN CULTURAL AND INFORMATION CENTER پولشویی این روزها به عنوان یکی از مباحث قابل بحث در ... [DOC] پولشویی و اثرات اقتصادی آن foru4.persiangig.com/2.doc‎Cached Similarپولشویی و اثرات اقتصادی آن. چکیده : پولشویی به عنوان یک جرم مالی تأثیر منفی چشمگیری بر رشد و توسعه اقتصادی کشورها به جای می گذارد ، اگرچه اندازه گیری این ... پولشویی و اثرات اقتصادی آن - پایگاه دانلود رایگان کتاب www.takbook.com/3395-article/.../پولشویی-و-اثرات-اقتصادی-آن/‎Cachedپولشویی به عنوان یک جرم مالی تأثیر منفی چشمگیری بر رشد و توسعه اقتصادی کشورها به جای می‌گذارد.اگرچه اندازه گیری این آثار منفی به آسانی میسر نمی‌ش. پولشویی و اثرات آن بر اقتصاد | رهاکاسپین rahacaspian.ir www.rahacaspian.ir/?p=327‎Similarپولشویی و اثرات آن بر اقتصاد. مقدمه: پول بعنوان یکی از مهمترین اختراعات بشری منصوب می گردد. این پدیده موجب از میان برداشته شدن مشکلات بوجود آمده از طریق ... روزنامه دنیای اقتصاد88/6/24: پولشویی و اثرات اقتصادی آن www.magiran.com/npview.asp?ID=1948917‎Similar15 سپتامبر 2009 ... پولشویی این روزها به عنوان یکی از مباحث قابل بحث در اقتصاد و سیاست درآمده است. در این مقاله به پولشویی، مفاهیم و راهکارهای جلوگیری از آن می ...
برچسب‌ها: پولشویی، اثرات، اقتصادی، آن