X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 03:36

حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان

حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان

چکیده مطالب

نویسندگان کنترل تعادل در کودکان را از دید پیشرفت در مهارتها بیان مینمایند و ارتباط بین مهارتهای حرکتی و ارادی خاص و کارکرد تعادل حرکتی و ایستائی را آزمایش کرده اند. 50 کودک 11 تا 13 ساله زیر آزمایش تعادل با یک پا ایستادن روی یک سطح صاف قرار گرفتند. کنترل وضعی در حالت حداکثر تغییرات مرکز تعادل یا مرکز ثقل در جهات قدامی – خلفی بدن و میانة بدن بررسی شد. با نگاه ساده و توصیفی و انتخاب زمانهای واکنش اختیاری و توجه بدون وقفه، هماهنگی دیداری حرکتی، حسی خبثی و عمق موارد ادراکی و اختیاری همچنین در یک سری از آزمایشات حرکتی – ارادی مشخص گردید. آنالیزهای ارتباطی آشکار کرد که تعادل در وضعیتهای مختلف حرکتی با توانائی درک و روند اطلاعات دیداری ارتباط دارند که در کنترل تعادل بر پایه واکنش منفی (فیربک) مهم هستند.

از طرف دیگر وقتی در وضعیتهای تعادل حرکتی به سیستم کارهای دیگری اضافه یا تحمیل میشود، توانائی پاسخ به از دست دادن تعادل مفصل ران و دور شدن و نزدیک شدن آن از بدن برای بدست آوردن یا حفظ کردن تعادل با سرعت حرکات عکس العملی ارتباط دارد و پیشنهاد می شود که روش کنترل واکنش مثبت نزولی مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین، درست مانند بزرگسالان، بچه های 11 تا 13 ساله توانائی آن را دارند که روشهای تعادلی متفاوتی را انتخاب نموده و پیش بگیرند (واکنش منفی فیربک یا واکنش مثبت فیرفوروارد یا هر دوی آنها) البته به تناسب اجباری که در انجام کار خاصی دارید.

لغات کلیدی : تعادل، فیربک در مقابل فیرفوروارد کنترل، مهارتهای حرکت ارادی

کنترل وضعی به طور نزدیکی با توانائی درک صحیح از محیط در طی سیستم های حسی جنبی درست هماننذ پردازش مرکزی و تحریکات حساب شدة درونی بدن، دیدن، و اطلاعات دهلیزی مغز در سطح سیستم مرکزی اعصاب (CNS) ارتباط دارد. این توانائی به (CSN) این قدرت را میدهد که تشدید و تخفیف فعالیت ماهیچه ای را بکار برد و این کار لازم است تا تعادل بدن حفظ شود (…Lajoie , Teasdale 1992) اگر چه مدارک قابل توجهی در مورد مهم بودن توانائی سازماندهی سیستم حسی در بدن کودکان برای تعادل وجود دارد (Assaiante , Amblard 1992 ......) طبیعت حقیقی آن مکانیزمها در مورد پیشرفت در مهارتها هنوز به خوبی تحقیق و تفحص نشده اند. تمرکز در بیشتر تحقیقات روی واکنش های وضعی به دیدن و اختلالات تحریکی درونی بدن بوده است (..... Assaiante سال 1992 و....) و یا تعارض وضعیتهای حسی که توسط ترکیبی از دو مورد مثل الگوهای حرکت در فضای متحرک و غیره حاصل میشود . (Sveistrop 1996 .....)

از طرف دیگر هم محققان و هم پزشکان کلینیک تکیه بر مقیاسهای کیفی در انجام حرکات مثل آزمایشات Bruininks – Oseretsky برای مهارتهای حرکتی یا داشتن مهارتهای حرکتی (1988 ............. Werber ) برای تعیین پیشرفت مهارت و تعادل در کودکان دارند. اگر چه آن مقیاسها برای درک یک بخش عمده از کارها در مقایسه با قواعد مرسوم برخوردارند هیچ بینشی در مورد چگونگی اینکه شخص از مهارتهای حرکتی و ادراکی خود استفاده کند تا کارهای تعادل حرکتی یا ایستائی را پیش بینی نماید، در اختیار ما نمی گذارد. در تحقیق حاضر ما سعی کرده ایم کنترل تعادل را در کودکان از دید پیشرفت مهارتی نشان دهیم و بفهمیم چگونه مهارتهای ارادی و حرکتی با انجام تعادل حرکتی و ایستائی رابطه دارند.

نوع فایل:word

سایز :11.2 KB

تعداد صفحه:11خرید فایللینک منبع :حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان

حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان - مفیددانلود mofiddownload.filenab.com/product-60422-makgaleh.aspx‎Cachedخرید. حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان. چکیده مطالب. نویسندگان کنترل تعادل در کودکان را از دید پیشرفت در مهارتها بیان مینمایند و ارتباط بین ... خرید فایل( تحقیق حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة ... hyperdl.site/main/958‎Cached24 ا کتبر 2016 ... اینک شما با جستجوی ((تحقیق حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان)) وارد صفحه فروش فایل دانلودی -تحقیق حرکات ارادی در کنترل ... حرکات ارادی در کنترل حرکتی در حال ایستادة کودکان | بیسترینها lovegreen.bistarinha.xyz/.../حرکات+ارادی+در+کنترل+حرکتی+در+حال+ایستادة+کودکان.html‎Cached6 نوامبر 2016 ... حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان دسته: تربیت بدنی بازدید: 3 بارفرمت فایل: doc حجم فایل: 11 کیلوبایت تعداد صفحات ... دانلود فایل ( تحقیق حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة ... gprojectsppt.ir/nikan6128.html‎Cached6 نوامبر 2016 ... شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشد عنوان محصول دانلودی:تحقیق حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان دانلود مقاله حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان فایل ... www.hamraheu.ir/article-in-the-motor-control-voluntary-movement-and-is-orthostat-children.html‎Cached17 نوامبر 2016 ... دانلود مقاله حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان فایل ورد (word) دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد ... دانلود تحقیق حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان ... phd-file.ir/دانلود-تحقیق-حرکات-ارادی-در-کنترل-حرکت/‎Cached2 نوامبر 2016 ...  تحقیق حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان در 11 صفحه با فرمت ورد شامل بخش های زیر می باشد: چکیده مطالب روش کار ... تحقیق حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان | نوین ... www.novindlc.site/?p=1115‎Cached6 ا کتبر 2016 ... امیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و به موفقیت نزدیکتر شوید اینک شما با جستجوی ((تحقیق حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة ... دانلود مقاله حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان mag-iran.com/دانلود-مقاله-حرکات-ارادی-در-کنترل-حرکت.htm‎Cached Similarحرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکانچکیده مطالب نویسندگان کنترل تعادل در کودکان را از دید پیشرفت در مهارتها بیان مینمایند و ارتباط بین ... تحقیق در مورد حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان ... faridfile.ir/?p=99011‎Cached3 ا کتبر 2016 ... حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان. چکیده مطالب. نویسندگان کنترل تعادل در کودکان را از دید پیشرفت در مهارتها بیان مینمایند و ... دانلود تحقیق حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان ... kmyabdlcnt.ir/post.php?id=20143‎Cached1 نوامبر 2016 ... اینک شما با جستجوی ((تحقیق حرکات ارادی در کنترل حرکتی و در حال ایستادة کودکان)) وارد صفحه فروش فایل دانلودی -تحقیق حرکات ارادی در کنترل ...