X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 03:41

درس تعلیم و تربیت کودکان

درس تعلیم و تربیت کودکان

بازیهای کودکان پیش دبستانی-آموزش هنر به کودکان پیش دبستانی-آموزش ریاضی در کودکان پیش دبستانی

آموزشهای پیش دبستانی ، بازی محورند . به عبارت دیگر ، روش آموزشی، مبتنی بر انجام بازیهای مختلف و فعالیتهای آزاد است .

تمایل ذاتی کودکان برای به نمایش گذاشتن جنبه های درونی خود و شناخت دنیای اطراف ، بازی نام دارد . بازی ، وسیله ای برای درک درون کودک است .

تئوریهای مختلفی از سوی روانشناسان ، در مورد اهمیت بازی کودک ارائه شده است. یکی از این نظریات ، متعلق به روانکاوی به نام فروید است .

روانکاوان معتقدند که بازی ، وسیله ای برای کاهش اضطراب کودکان ، حل تعارضات آنها و کاهش آسیبهای عاطفی آنها می باشد .

روانشناسان شناختی معتقدند که کودک از طریق بازی ، به خلق دنیای خود می پردازد ، گاهی نقش بزرگترها را ایفا می کند و از این طریق ، رشد شناختی وی تقویت می گردد .

روانشناسان رشدی، بازی را با جنبه های مختلف رشد ، از قبیل تقویت عضلات بدن ارتباط می دهند .

از نظر روانشناسان اجتماعی ، بازی موجب هماهنگی رفتار کودک با دیگران می شود و کودک از طریق بازیهای گروهی ، سازگاری با دیگران را می آموزد.

در دوره پیش دبستانی ، از طریق بازی ، می توان شیوه زندگی و همزیستی با دیگران را به کودک آموزش داد .

بازیهای آزاد و بازیهای قاعده دار

بازیهای کودک در دوره پیش دبستانی ، ابتدا به صورت " Play " می باشد، یعنی قاعده مند نیست . مربی باید کودک را از سوی بازیهای آزاد و بی قاعده ، به سمت بازیهای قاعده مند سوق دهد و از این طریق ، به شکل گیری مفهوم قاعده و فانون در ذهن کودک کمک نماید.

مونته سوری که اولین موسس باغ کودکان در ایتالیا بود ، معتقد است که در اواخر دوره پیش دبستانی، بازیهای بی قاعده و بی هدف باید به سمت بازیهای توأم با کار سوق داده شوند (یعنی در حدود شش سالگی که میل به کار در کودک ظاهر می شود) . بازیهای توأم با کار، بازیهایی هستند که هدف و نتیجه خاصی دارند . بازیهای قاعده دار ، فقط دارای قاعده اند و لزوماً هدفمند نیستند .

در بازیهای توأم با کار ، کودک دارای هدف است و تا زمانی که به هدف خود نایل نشود ، کار را رها نمی کند ، اما در بازیهای ساده ، ممکن است که کودک در حین بازی ، کار را رها کند و به امر دیگری بپردازد . بنابراین ، از طریق بازیها ، باید میل به کار را در کودک تقویت نمود .

نوع فایل:word

سایز :9.33 KB

تعداد صفحه:10خرید فایللینک منبع :درس تعلیم و تربیت کودکان

درس تعلیم و تربیت کودکان - تعلیم و تربیه msahee.persianblog.ir/post/4/‎Cached Similar6 نوامبر 2008 ... تعلیم و تربیت کودکان ( اصول و مبانی آموزش و پرورش ). در مباحث ... مثال های سندیت برنامه درسی ، سندیت معلم و سندیت علم می باشد. اصل تناسب ... درس تعلیم و تربیت کودکان - فروشگاه فایل رایگان - فایل ناب tahghigh20.filenab.com/product-60458-makgaleh.aspx‎Cachedتعلیم و تربیت کودکان آموزش هنر بازیهای کودکان آموزش هنر رفتار کودک بازیهای آزاد بازیهای قاعده دار تحقیق پایان نامه پروژه دانلود پژوهش دانلود تحقیق دانلود جزوه ... تحقیق درس تعلیم و تربیت کودکان - فاکس فایل filefox.blogsky.com/1395/.../تحقیق-درس-تعلیم-و-تربیت-کودکان‎Cached30 آوریل 2016 ... لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب* فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه:10 فهرست: بازیهای آزاد و بازیهای قاعده دار. درس تعلیم ... درس تعلیم و تربیت کودکان 10 ص | مرجع دانلود پایان نامه با فرمت ورد ... www.payanname.net/درس-تعلیم-و-تربیت-کودکان-10-ص/‎Cachedدرس تعلیم و تربیت کودکان 10 ص. ارسال شده در. خانه » » درس تعلیم و تربیت کودکان 10 ص. درس تعلیم و تربیت کودکان 10 ص ... مقاله ای در مورد تربیت کودک(همراه با منابع و مأخذ) - کلام مشاور kalamemoshaver.parsiblog.com/.../مقاله+ای+در+مورد+تربیت+کودک(همراه+با+منابع+و+مأخذ)/‎Cached Similarمقاله ای در مورد تربیت کودک(همراه با منابع و مأخذ) - کلام مشاور - ... انسان از آغاز تولد درحال تعلیم و تربیت است. تعلیم به معنای آموزش و یاد دادن ... محیط خانواده چون دانشگاهی است که در آن درس زندگی، انسانیت و اخلاق و یا ضد این دو، داده می شود. پس عامل خانواده ... آئین بهائی و تعلیم و تربیت کودکان - شهروند www.shahrvand.com/archives/43968‎Cached Similar31 ا کتبر 2013 ... خوانندگان عزیز، مسئله تعلیم و تربیتِ کودکان یکی از مهمترین مسائلِ ... این راستا برنامه های وسیعی را جامعه بهائی برای کودکان، نظیر کلاسهای درس ... درس تعلیم و تربیت کودکان maghalefile.rozblog.com/.../-درس-تعلیم-و-تربیت-کودکان-.html‎Cached17 آگوست 2016 ... درس تعلیم و تربیت کودکان دسته: علوم تربیتی بازدید: 4 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 9 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 10 تمایل ذاتی کودکان ... تعلیم و تربیت کودکان | رازها و نیازها www.razhavaniazha.com/tag/تعلیم-و-تربیت-کودکان/‎Cached Similarتعلیم و تربیت کودکان ... احتمال همجنسگرا بودن شوهر – خانم۳۳ ساله در امریکا , درس خواندن یا بچه دار شدن- خوشبختی, آدم خوشبخت, احساس خوشبختی , عقل و آزادی و اخلاق ... تعلیم و تربیت،تعلیم و تربیت کودکان،تربیت کودک،روش های ... www.beytoote.com/baby/tuition/‎Cached Similarکتاب تربیت کودک,روانشناسی کودک کتاب تربیت کودک,روانشناسی کودک, تربیت کودکان,تربیت کودک خلاقیت در کودکان تربیت بچه,تعلیم و تربیت ... طرح درس تعلیم و تربیت کودکان | فروشگاه فروش فایل faridfile.ir/?p=131834‎Cached6 ا کتبر 2016 ... طبق نظریه پیاژه چهار نوع دانش داریم : درس تعلیم و تربیت کودکان. بازیهای کودکان پیش دبستانی-آموزش هنر به کودکان پیش دبستانی-آموزش ریاضی ...
برچسب‌ها: تعلیم، تربیت، کودکان