X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 03:47

شرع و عوامل شادی آفرین

شرع و عوامل شادی آفرین

فصل اول

شادی چیست؟

یکی از جنبه های هیجان شادی است که با واژه های چون سرور، نشاط، وجد ، سرخوشی ، مسرت، خوشی و خوشحالی هم معنا است.ازآن جا که بعد برجسته هیجان مربوط به روان انسان به دست دادن تعریف دقیق تر آن نیز درحوزه دانش روان شناسی چندان مورد توجه قرار نگرفته است چنان که هنری موری می گوید یکی از غریب ترین نشانه ها ی مشخص عصر ما که کم تر قابل تفسیر است غفلت روان شناسان از موضوع شادی است.یعنی همان حالت درونی که افلاطون و ارسطو و تقریبا تمامی متفکران بر جسته گذشته آن را بهترین متاعی دانسته اندکه ازراه فعالیت قابل حصول است با وجود این برخی تعریفهای پراکنده از این هیجان شده است مثلا گفته اند: شادی احساس مثبتی است که ازحس ارضاء و پیروزی بدست میاید .

شادی عبارت است از مجموعه لذتها منهای درد ها . شادی ترکیبی ازعاطفه مثبت بالا و عاطفه منفی پایین است .به طور خلا صه میتوان گفت: هر انسانی مطابق جهان بینی و اندیشه های خود اگربه چیز مورد علاقه اش برسد در خود حالتی احساس مکیند شادی نام دارد.

ضرورت شادی

شادی برای انسان یک ضرورت است که با آن زندگی می یابد و عاطفه منفی مثل ناکامی ونا امید ی و ترس و نگرانی بی اثر می شود در پرتو شادی است که انسان می تواند خویش را بسازد و قله های سلوک را چالاکانه بپیماید و در اجتماع نقش سازنده خود را در زمینه های فر هنگی سیاسی و اقتصادی ایفا کند.ارسطو گفته است شادی بهترین چیز هاست وآنقدر اهمیت دارد که سایر چیزها برای کسب آن هستند . اهمیت شادی تا به آن حد است که می تواند بیماریهای صعب العلاج جسمی را درمان کند یک جراح معروف طی مقاله ای نوشت.

شادی نه تنها جلوی بسیاری از بیماریهای ناشی از ناملایمات را که در قرن حاضر است می گیرد بلکه شادی حتی قادر است جلو رشد ونمو بیمار ی سرطا ن را بگیرد .

ضرورت شادی در برنامه ریزی های اقتصادی و اجتماعی دولتها نیز خود را نشان می دهد اگر دولتها به بالا بردن سطح شادی در جامعه توجه کنند در اجرای برنامه های خود موفق ترند برطرف کردن غم و اندوه به وجود آوردن روحیه شاد برای خانواده و جامعه از جنبه دیگری هم ضرورت می یابدو آن این که غم و شادی انسان فقط مربوط به خودش نیست بلکه باشاد یاد غمگین شدن یک نفر ، تمامی جامعه تاثیر میپذیرد یعنی غم و شادی فردی نیست و در یک جا باقی نمی ماند و به همه افراد سرایت می کند روپرت شلدریک زیست شناس مشهو ر در کتاب علم جدید حیات فلسفه ای جدیدی را پیش میکشد که ثابت میکند نحوه تفکر ما نه تنها بر اوضاع واحوال خود ما که بر همه اذ هان انسانها در سراسر جهان تاثیر می گذارد . وی که برای اثبات نظریه اش از شوا هد علمی و تجربه های بسیاری کمک گرفته معتقد است حافظه و شعور انسان تنها در مغزش ذخیره نمی شود بلکه چیزی به نام شعور جمعی نیز وجود دارد . .

اساس فلسفه روپرت شلدریسک بر این پایه استوار است که تمام موجوداتی که در یک رده و گونه خاص قرار دارند توسط یک حوزه مورفو ژنتیکی که بسیار شبیه یک حوزه مغناطیسی است احاطه شدند به نحوی با یکدیگر در ارتبا طند کن کایز در کتابی تحت عنوان صد میمون بر اساس این فلسفه تجربه شگفت انگیز زیر را نقل مکند:

در جزیره دور افتاده در ژاپن تعدادی میمون را از گونه خاص رها کردند ومقداری هم سیب زمینی در گوشه ای از ساحل قرار دادند و آن را با خاک آلودند ، سپس منتظر شدند تا ببینند این جانوران چه واکنشی نشان می دهند در ابتدا چون غذاهای دیگری در اختبیار میمو ن ها بو د هیچ یک توجهی به این سیب زمینی ها نشان ندادند تا این که روزی یکی از آنها به سیب زمینیها نزدیک شد وپس از آن که آن را با شیوه ای خاص شست با روش مخصوص شروع به خوردن آن کرد پس از مدتی هنگامی که تعداد قابل ملا حظه ای از این میمون ها حدود صد میمون را ه این کار را یاد گرفتند ؛مشاهده شد که در جزیره ای حدود سیصد مایل دورتر میمونهایی که از همان گونه بودند با اینکه هیچ گونه تماس ظا هری با گروه اول نداشتند به طرف سیب زمینیها که تا آن زمان به آن ها بی اعتنا بودند رفتند وبه همان شیوه مشغول تناول شدند به این ترتیب اگر قرار باشد اعضای گونه خاصی ازحیوانات با هم به طریقی در ارتباط باشند مسلما انسان ها هم به وسیله همین نیرو باهم در ارتباط اند با این منطق اگر گره بر ابروان آورید وافکار سیاه و مسموم به ذهن خود راه دهید تنها خودرا نیازرده اید بلکه شخصی را در آن طرف دنیا نیز پریشان کرده اید.

عوامل شادی آفرین

چه چیزهایی انسان را شاد می کند؟ عوامل شادی آفرین کدام است؟ برخی در پاسخ به این سوال می گویند نباید عوامل شادی آفرین را مشخص کرد ،چون اگر به شادی بیندیشیم در واقع شادی را از بین برده ای . معنای این سخن آن است که نباید مستقیما در جستجوی شادی بود و عواملی را مشخص کرد ودستور العمل هایی را صادر نمودچون شادی باید خود به خود ودر ضمن فعالیت روزمره زندگی به طور طبیعی به دست آید حال که چنین نیست چون انسان برای هر کاری وایجاد هر حالتی ، آگاهی نسبی داشته باشد مسلط تر وموثرتر می تواند کار ها را انجام دهد :چطور ما برای آماده کردن یک ساختمان به عوامل می اندیشیم وراههای مختلفی را در نظر می گیریم ما به چگونگی کسب شادی فکر نکنیم کسانی که به دنبال راه کسب شادی اند بیش از دیگران فرصت دست یابی به آن را پیدا میکنند.

نوع فایل:word

سایز :65.0 KB

تعداد صفحه:33خرید فایللینک منبع :شرع و عوامل شادی آفرین

مقاله شرع و عوامل شادی آفرین bankmaghale.ir/مقاله-شرع-و-عوامل-شادی-آفرین/‎Cachedمقاله شرع و عوامل شادی آفرین مربوطه به صورت فایل ورد word و قابل ویرایش می باشد و دارای ۳۱ صفحه است . بلافاصله بعد از پرداخت و خرید لینک دنلود مقاله شرع و عوامل ... شرع و عوامل شادی آفرین - برترین فایل ها - فایل ناب projeha.filenab.com/product-60473-takgikg.aspx‎Cachedشرع و عوامل شادی آفرین شرع عوامل شادی آفرین سرور نشاط ضرورت شادی تحقیق پایان نامه پروژه دانلود پژوهش دانلود تحقیق دانلود جزوه دانلود مقاله دانلود پایان نامه دانلود ... دانلود مقاله شرع و عوامل شادی آفرین با pdf - بدون موضوع danesh-sara.tebyan.net/post/1682‎Cachedدانلود مقاله شرع و عوامل شادی آفرین با pdf دارای 31 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است. فایل ورد دانلود ... تحقیق شرع و عوامل شادی آفرین | فروشگاه فروش فایل faridfile.ir/?p=307000‎Cached5 نوامبر 2016 ... فایل : word. قابل ویرایش و آماده چاپ. تعداد صفحه :35. شرع و عوامل شادی آفرین. شادی چیست؟ یکی از جنبه های هیجان شادی است که با واژه های چون سرور، ... شرع و عوامل شادی آفرین - همکاری در فروش فایل دانشجویی stufile.ir/product/33209/شرع-و-عوامل-شادی-آفرین/2704‎Cachedشرع و عوامل شادی آفرین. یکی از جنبه های هیجان شادی است که با واژه های چون سرور، نشاط ، وجد ، سرخوشی ، مسرت، خوشی و خوشحالی هم معنا است.ازآن جا که بعد برجسته هیجان ... تحقیق در مورد شرع و عوامل شادی آفرین | کمپ ایران campiran.ir/محصول-2481-تحقیق-در-مورد-شرع-و-عوامل-شادی-آف/‎Cached2 آگوست 2016 ... در حال بارگذاری تبلیغات. تبلیغاتتبلیغات کلیکیمدل لباس مجلسیمدل لباس · صفحه اصلی اخبار تحقیق در مورد شرع و عوامل شادی آفرین ... شرع و عوامل شادی آفرین – دانلود مستقیم word-amade.ir/book/tag/شرع-و-عوامل-شادی-آفرین/‎Cachedبرای دانلود مستقیم فایل شماره 477304 اینجا کلیک کنید فایل تحقیق شرع و عوامل شادی آفرین که برای دانلود شما عزیزان آماده شده از مجموعه فروشگاه های فروشگاه ساز ... معرفی و دانلود فایل شرع و عوامل شادی آفرین 29ص – ورد با موضوع علوم ... moarefi-ketab.ir/.../معرفی-و-دانلود-فایل-شرع-و-عوامل-شادی-آفر/‎Cached18 آگوست 2016 ... شرع و عوامل شادی آفرین شادی چیست؟ یکی از جنبه های هیجان شادی است که با واژه های چون سرور، نشاط، وجد ، سرخوشی ، مسرت، خوشی و خوشحالی هم معنا ... تحقیق در مورد شرع و عوامل شادی آفرین - نیک فایل nikfike.blogsky.com/1395/.../تحقیق-در-مورد-شرع-و-عوامل-شادی-آفرین اختصاصی از نیک فایل تحقیق در مورد شرع و عوامل شادی آفرین دانلود با لینک مستقیم ... یکی از جنبه های هیجان شادی است که با واژه های چون سرور، نشاط، وجد ، سرخوشی ... شرع و عوامل شادی آفرین payanname2020.rozblog.com/.../-شرع-و-عوامل-شادی-آفرین-.html‎Cached6 نوامبر 2016 ... شرع و عوامل شادی آفرین دسته: روان شناسی بازدید: 9 بارفرمت فایل: doc حجم فایل: 65 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 33 یکی از جنبه های هیجان شادی ...
برچسب‌ها: عوامل، شادی، آفرین