X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 05:13

فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق

فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق

چکیده

یکی از مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد نگرانی جوانان برای به دست آوردن شغل،تشکیل زندگی و تامین مسکن است.چرا جوانان ما با آن که در کشوری زندگی می کنند که دارای بالاترین منابع ارزشمند است ،تا این حد دچار دغدغه و نگرانی هستند؟ بازارهای مادر تسخیر کالاهای بعضی از کشورها قرار گرفته و بهره وری در سطح پایینی است.در این مقاله به این موضوع پرداخته شده است که با اتفاقاتی که در عرصه فناوری اطلاعات در حال وقوع است ،شرایط زندگی برای مردم جامعه ماسخت تر خواهد شد و ما باید از هم اکنون نوزادانی را که متولد می شوند برای آینده به گونه ای تربیت کنیم که در برخورد با سختی ها خلاقانه بیاندیشند و بر مشکلات غلبه نمایند و در هر جایگاه و مسوولیتی که قرار دارند به جای آنکه منتظر باشند کسی به یاری آنان بشتابد، خود با اراده و سخت کوشی به سازندگی بپردازند.این مقاله بر اساس یک مطالعه کتابخانه ای به عوامل موثر در تربیت کودک خلاق پرداخته و در انتها نتیجه گیری نموده است که برای ایجاد نسل خلاق در آینده باید یک برنامه ریزی جامع برای فرهنگ سازی و آموزش جامعه صورت گیرد تاشاهد ظهور جوانانی خلاق در آینده باشیم و امروزه کشورهای توسعه یافته از کودکان سالم و خلاق به عنوان ثروت ملی نام می برند.

واژه های کلیدی:تربیت کودک خلاق-فرهنگ سازی و خلاقیت

مقدمه

سرعت و شتاب زندگی و پدید آمدن تحولات شگفت انگیز از ویژگیهای عصر حاضر است و هر لحظه اتفاقی جدید در حال وقوع است و این اتفاقات همچون حلقه های زنجیر به یکدیگر متصل بوده و از دل زمان خارج می شوند . تولید علم و دانش چنان سرعتی به خود گرفته است که بارانی از اطلاعات بر روی سر انسان ها در حال فرو ریختن است .

شبکه اینترنت که ریشه های گسترده فناوری اطلاعات را تشکیل می دهد با سرعتی شگفت انگیز به پیش می رود و هر نقطه ای از کره زمین را تحت سیطره خود در می آورد و هر لحظه مغز یک انسان را به هزاران انسان دیگر مرتبط می کند و بدین وسیله او را در میان سیلاب اطلاعات رها می سازد . اگر تا دو دهه پیش به آدمی می آموختند که چگونه به کسب اطلاعات و گردآوری آن بپردازد .اکنون در پی آنند که به انسان بیاموزند که چگونه سدی بسازد تا از یورش سهمگین اطلاعات ، خود را ایمن سازد و تنها از آن میزان اطلاعات که نیاز واقعی اوست بهره مند شود.

امروزه نوزادان متولد می شوند تا بتوانند آینده را مدیریت کنند و این رسالت سنگینی است که بر عهده ماست تا آنان را برای آن دوران آماده نماییم . دورانی که انسان علاوه بر زندگی در محیط در حال تغییر ،باید بتواند خلاقانه بیاندیشد و با ایجاد افکار نو به حل مشکلات بپردازد و با هنرمندی کشتی زندگی خویش را در این دریای متلاطم به پیش ببرد .

اگر کودکان ما برای آینده تربیت نشوند ، جوانان آینده ما در یک رقابت سخت در مقایسه با جوانان دیگر ملل دچار شکست شده و با از دست دادن اعتماد به نفس خود به مشکلات روانی دچار خواهند شد و آنگاه ممکن است شاهد افتادن آنان در دام آسیب های اجتماعی باشیم و یا با موجی از عارضه های روانی در سطح جامعه روبرو شویم.

پس از وقوع انقلاب در ایران ، کشور ما با یک رشد جمعیتی مواجه شد و نوزادان متولد شده به آرامی بزرگ شدند و سپس وارد سنین مدرسه شده و به دبستان ها راه یافتند. در این دوران مدارس ابتدایی دچار ازدحام و کمبود جا شدند.پس از از گذر از این مرحله ، این متولدین وارد مدارس راهنمایی و سپس دبیرستانها و دانشگاهها شدند و همین اتفاق نیز در این مراحل رخ داد و اکنون این جمعیت که به سنین بالاتر رسیده است ، در حال ورود به بازار کار و سپس تشکیل زندگی است و به همین علت در حال حاضر یک تقاضای شدید نسبت به شغل ، مسکن و در نهایت تشکیل زندگی شکل گرفته است که می توان نتایج آن را در جامعه شاهد بود. پس از این مرحله تولد نوزادان این نسل است که روی خواهد داد که می توان بیان داشت این یک فرصت طلایی است که اگر بر روی این نوزادان سرمایه گذاری کنیم می توان امید داشت که نسلی توانمند پدید آید تا بتواند ایران رابا سرعت بیشتری به سمت توسعه هدایت کند.

یک نکته بسیار مهم در خصوص این نوزادان ، سطح تحصیلات والدین آنان است که نسبت به نسل قبلی از وضعیت بهتری برخوردارست و اگروالدین این نوزادان از آموزش های لازم برخوردار شوند می توانند فرزندان خلاقی تربیت نمایند .

نوع فایل:word

سایز :104 KB

تعداد صفحه:46خرید فایللینک منبع :فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق

فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق-حمید میرزاآقایی-مقاله پذیرفته ... www.fekreno.org/articlefekreno/arfek310.htm‎Cached Similarچکیده. یکی از مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد نگرانی جوانان برای به دست آوردن شغل،تشکیل زندگی و تامین مسکن است.چرا جوانان ما با آن که در کشوری زندگی می کنند ... Images for فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق [PDF] ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺳﺎزی ﺑﺮای ﭘﺮورش ﻛﻮدک ﺧﻼق markazi-behzisti.ir/html/data/files/paper/mirabedini-farhnag.pdf‎Cached Similarﻛﺎرﺷﻨﺎس اﻣﻮر ﻣﻬﺪﻫﺎی ﻛﻮدک. ﺑﻬﻤﻦ ﻣﺎه. 1390. ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺳﺎزی. ﺑﺮای ﭘﺮورش. ﻛﻮدک ﺧﻼق ... اﻳﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﺮ اﺳﺎس ﻳﻚ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻛﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ای ﺑﻪ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﻮﺛﺮ در ﺗﺮﺑﻴﺖ ﻛﻮدک ﺧﻼق ﭘﺮداﺧﺘﻪ و در اﻧﺘﻬﺎ. ﻧﺘﻴﺠﻪ ﮔﻴﺮی ﻧﻤﻮده اﺳﺖ ﻛﻪ ... فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق - تی فایل - دانلود فایل آماده www.tfile.blogsky.com/1395/07/04/post-35458/‎Cached25 سپتامبر 2016 ... برای پرورش خلاقیت ، ضرورت بکارگیری شیوه های درست تربیتی ضروری است و اگر اهمیت این موضوع ... فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق - آی ... فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق - دانلود فایلهای روز www.filez.blogsky.com/1395/07/03/post-34486/‎Cached24 سپتامبر 2016 ... برای پرورش خلاقیت ، ضرورت بکارگیری شیوه های درست تربیتی ضروری است و اگر اهمیت این موضوع ... فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق - آی ... پایان نامه فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق nafasaba.ironiblog.ir/post/127‎Cachedهموطنان گرامی سلام.وقت بخیر نام محصول دانلودی: پایان نامه فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق درجه کیفی و رضایت از دانلود:عالی این پایان نامه در 52صفحه و در قالب ... دانلود تحقیق فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق file.webpi.ir/1395/.../دانلود-تحقیق-فرهنگ-سازی-برای-پرورش-کود/‎Cached4 نوامبر 2016 ... تحقیق فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق در ۵۷ صفحه با فرمت ورد بسیار جامع شامل بخش های زیر می باشد: چکیده مقدمه تولد نوزاد ،شروع یک آموزش ... فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق - موسسه فرهنگی آموزشی مفتاح قائم meftah.balande.com/Pages/view.aspx?PostID=2666‎Cachedیکی از مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد نگرانی جوانان برای به دست آوردن شغل، تشکیل زندگی و تامین مسکن است.چرا جوانان ما با آن که در کشوری زندگی می کنند که ... خرید و دانلود پایان نامه فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق moradedle.meeblog.ir/post/1933‎Cached13 ا کتبر 2016 ... به صفحه دانلود فایل(پایان نامه فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز ... پایان نامه فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق - paperfa|دانلود پروژه ... 17270.paperfa.ir/profile.php‎Cachedپایان نامه فرهنگ سازی برای پرورش کودک خلاق,روانشناسی,پایان نامه رشته روانشناسی,دانلود پایان نامه رشته روانشناسی,پایان نامه هنجارها و ناهنجارعا,پرورش کودک خلاق ...
برچسب‌ها: فرهنگ، سازی، برای، پرورش، کودک، خلاق