X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 05:17

لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود

لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود

ضرورت های دیگری برای استفاده از فنون ارزشیابی توصیفی در برنامه ریزی درسی

در این یادداشت بلند! با استفاده از دو مقاله به بررسی دلالت های استفاده از فنون ارزشیابی توصیفی در نظام برنامه ریزی درسی با توجه به نظام موجود ارزشیابی تحصیلی و مقررات موجود ارتقاء تحصیلی در آموزش و پرورش کشور می پردازیم.

متاسفانه در ادبیات آموزشی موجود در کشور ما، امتحان که نوعی اندازه گیری (Assessment) می باشد؛ با ارزشیابی (Evaluation) که نوعی قضاوت است؛ یکسان پنداشته شده است. در حالیکه امتحاناتی که در نظام فعلی ارتقاء تحصیلی در ایران با استفاده از مقیاس کمی (20-0) از دانش آموزان گرفته می شود تنها بخشی از قابلیت های هوش شناختی (IQ) دانش آموزان را می سنجد و در مورد اندازه گیری هوش هیجانی (Emotional Intelligence) اطلاعاتی را فراهم نمی آورد. لذا در این یادداشت به تدقیق پیرامون هوش هیجانی و ارتقاء تحصیلی می پردازیم. سید احمد جلالی در مقاله ای تحت عنوان "هوش هیجانی" که در فصلنامه تعلیم و تربیت شماره مسلسل 70 و 69 منتشر شده، به کالبد شکافی این واژه پرداخته است.

در قسمت اول این یادداشت به نقل مستقیم مطالب ذیل از این مقاله پرداخته ایم:

1. تعریف هوش هیجانی

2. بررسی پیشینه نظری هوش هیجانی

3. بررسی مطالعات انجام شده درباره هوش غیر شناختی

4. مولفه های اصلی هوش هیجانی و عوامل تشکیل دهنده آنها

در قسمت دوم یادداشت به بررسی دلالت های ارتقاء خود به خود تحصیلی در نظام ارزشیابی تحصیلی ایران پرداخته ایم. محمد حسنی با مساعدت و همفکری هفت تن از همکارانش در دفتر ارزشیابی تحصیلی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش به سفارش شورای عالی آموزش و پرورش مقاله ای تحت عنوان "ارتقاء خودکار قبولی تضمینی یا حذف مردودی" تهیه کرده است. در این مقاله معنی، کاربرد، دلایل، چالش ها و الزامات ارتقاء خود به خود در نظام ارزشیابی تحصیلی کشور با استفاده از شواهد پژوهشی و مطالعاتی و آئین نامه ها و مقررات تحصیلی تشریح شده است. (حسنی، بی تا )

در قسمت دوم این یادداشت به نقل مطالب ذیل از این مقاله پرداخته ایم:

1. معنی ارتقاء خودبه خود

2. دلایل و شواهد موید ارتقاء خود به خود

2-1- تعمیم و گسترش آموزش همگانی

2-2- توجه به تمامی عوامل موثر در افت تحصیلی

2-3- عوارض روحی و روانی مردودی

2-4- آموزش و پرورش جدید و دلالت های آن

2-5- امتحانات و عوارض آن

2-6- اعتبار و توان امتحان در سنجش اهداف

2-7- خسارت های اقتصادی نظام موجود ارزشیابی تحصیلی

3. بررسی و نقد نظرهای طرفدارن نظام فعلی ارتقاء تحصیلی در ایران

4. چالش ها و الزامات ارتقاء خود به خود

در انتهای یادداشت نیز فهرست منابع دو یادداشت و مقاله اخیر الذکر درج گردیده است.

________________________________________

قسمت اول: اهمیت اندازه گیری هوش هیجانی

در اندازه گیری هوش هیجانی بیشتر به توان بالقوه انجام کار توجه می شود تا حاصل کار، یعنی بیشتر به فرایندها توجه داریم تا پیامدها. جلالی تاکید نموده است که نتایج پژوهش های انجام شده در خصوص هوش هیجانی در خارج از کشور نشان داده است که "مدارسی موفق هستند که به ایجاد رابطه مناسب بین دانش آموزان، دانش آموزان و معلمان و دانش آموزان و سایر اعضای مدرسه کمک می کنند". (جلالی، 1381).

نوع فایل:word

سایز :39.5 KB

تعداد صفحه:53خرید فایللینک منبع :لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود

لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود tahghigh20.filenab.com/product-60497-takgikg.aspx‎Cachedهوش هیجانی هوش غیر شناختی ارتقاء تحصیلی افت تحصیلی آموزش و پرورش جدید ارزشیابی تحصیلی تحقیق پایان نامه پروژه دانلود پژوهش دانلود تحقیق دانلود جزوه ... دانلود مقاله لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود ... filefox.blogsky.com/.../-دانلود-مقاله-لزوم-اندازه-گیری-هوش-هیجانی-و-دلالت-های-ارتقاء-تحصیلی-خود-به-خود-‎Cached1 سپتامبر 2016 ... دانلود مقاله لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود با فرمت ورد و قابل ویرایش تعدادصفحات 36. اهمیت اندازه گیری هوش ... لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود 46.loxblog.com/.../لزوم%20اندازه%20گیری%20هوش%20هیجانی%20و%20دلالت%2...‎Cachedلزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود,AET. ... ضرورت های دیگری برای استفاده از فنون ارزشیابی توصیفی در برنامه ریزی درسی لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقا تحصیلی خود به خود ... pazhohesh3.ir/tag/لزوم-اندازه-گیری-هوش-هیجانی-و-دلالت-های/‎Cachedدانلود مقاله لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود   تعداد صفحات : ۵۶ صفحه      -   ... مقاله لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود ... www.risearticle.ir/download/11694‎Cached31 ا کتبر 2016 ... کاربران گرامی درود بر شما.به سایت خودتان خوش آمدید هموطن گرامی سلام.به صفحه ی دانلود _مقاله لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء ... لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود 35 ص www.payanname.net/لزوم-اندازه-گیری-هوش-هیجانی-و-دلالت-ها-2/ لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود 35 ص. اسفند 6 ... 08:13:02لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود 35 ص. لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقا تحصیلی خود به خود - Selz.ir https://selzir.com/.../6176177-لزوم-اندازه-گیری-هوش-هیجانی-و-دلالت-های-ارتقا-تحصیلی-خود-به-خود‎Cachedلزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقا تحصیلی خود به خود محدوده قیمت از 3000 تومان از فروشگاه خطا. دانلود پایان نامه لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی ... mobintrhe.meeblog.ir/post/1138‎Cached6 نوامبر 2016 ... به صفحه دانلود فایل(پایان نامه لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از ... دانلود مقاله لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود ... simorghflye.blogroom.ir/post/137‎Cached14 نوامبر 2016 ... امیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و به موفقیت نزدیکتر شوید اینک شما با جستجوی ((مقاله لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء ... خرید فایل( مقاله لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء ... www.newfilestant.ir/paper6361.html‎Cached11 ا کتبر 2016 ... خرید فایل( مقاله لزوم اندازه گیری هوش هیجانی و دلالت های ارتقاء تحصیلی خود به خود). شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشد