X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 05:38

سیستم اطلاعات

سیستم اطلاعات

مقدمه

بیش از هشتاد درصد کار روزانه مدیران صرف اطلاعات می‌شود از جمله دریافت اطلاعات، برقراری ارتباط و استفاده از اطلاعات در طیف وسیعی از امور مختلف. از آنجایی که اطلاعات مبنای تمام فعالیت‌های یک سازمان است، سیستم‌هایی باید وجود داشته باشند که اطلاعات را تولید و مدیریت کنند. هدف چنین سیستم‌هایی ایجاد تضمین در ارائه اطلاعات صحیح و قابل اطمینان در مواقع مورد نیاز و در شکل قابل استفاده است. چنین سیستم‌هایی، سیستم‌های اطلاعات نامگذاری شده‌اند.

تعریف سیستم اطلاعات

تعاریف متعددی از سیستم اطلاعات در رشته‌هایی مانند مدیریت، علوم کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار، و علوم کتابداری و اطلاع رسانی ارائه شده است. تعریف آمده در واژه‌نامه انجمن کتابداری آمریکا (یانگ1 1983) تعریفی جامع از سیستم‌های اطلاعات است که در اینجا با اندکی تغییر در جمله‌بندی ارائه می شود:

«یک سیستم کامل طراحی شده برای تولید، جمع‌آوری، سازماندهی (پردازش)، ذخیره، بازیابی و اشاعه اطلاعات در یک مؤسسه، سازمان یا هر حوزه تعریف شده دیگر از جامعه».

بر خلاف موضوع این سایت که مدیریت و مهندسی صنایع است این تعریف از حوزه علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی گرفته شده است زیرا جامعیت و کل‌نگری این تعریف ویژگی‌هایی برای سیستم‌های اطلاعات برمی‌شمرد که تعاریف دیگر آنها را حذف می‌کنند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

سیستم اطلاعات یک سیستم کامل است برای هدف در نظر گرفته شده. این تعریف سیستم اطلاعات را محدود یا ملزم به داشتن اجزایی مانند انسان ، ماشین و یا غیره نمی‌کند چرا که یک سیستم اطلاعات ممکن است بتواند بدون داشتن هر یک از این اجزاء نقش خود را به صورت کامل ایفا کند.

نوع فایل:word

سایز :12.6 KB

تعداد صفحه : 13خرید فایللینک منبع :سیستم اطلاعات

سیستم اطلاعاتی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/سیستم_اطلاعاتی‎Cached Similarسیستم اطلاعاتی یک پایگاه داده برای ذخیره،پردازش و تجزیه و تحلیل نتایج گزارشاتی است که به طور منظم درحال انجام است. به این دلیل سیستم های اطلاعاتی نه تنها به ... ‎۱ سیستم اطلاعاتی - ‎۲ تاریخچه - ‎۳ بررسی اجمالی - ‎۴ اجزاImages for سیستم اطلاعات سامانه اطلاعاتی مدیریتی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/سامانه_اطلاعاتی_مدیریتی‎Cached Similarسیستم اطلاعات مدیریت گونه‌ای از سیستم‌های اطلاعاتی رایانه‌ای است که می‌تواند اطلاعات را از منابع مختلفی در مؤسسه برای تصمیم گیری در رده مدیریتی جمع‌آوری و ... : سیستم اطلاعات مدیریت - دانشنامه رشد danesh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=سیستم+اطلاعات...‎Cached Similarمقدمه; مدل سیستمی سازمان و نقش سیستم اطلاعات در مدیریت آن; انواع سیستم‌های اطلاعاتی در سازمان; سیستم‌های اطلاعات مدیریت. تعریف سیستم اطلاعات مدیریت; مفهوم ... سیستم اطلاعاتی چیست؟ تعریف، کارکرد و اجزا www.myindustry.ir/...systems/.../what-is-management-system.html‎Cached Similarتعریف. یک سیستم اطلاعاتی را می توان مجموعه ای از عناصر وابسته به هم ( interrelated) تعریف کرد که وظیفه ی جمع آوری (collect, retrieve)، پردازش (process)، ذخیره ... استعلام بیمه شخص ثالث خودرو - بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران khodro.centinsur.ir:8092/policysearch1.aspx‎Similar تعریف سیستم اطلاعات مدیریت(MIS) - بهسان ویژن behsanvision.com/اخبار.../141-تعریف-سیستم-اطلاعات-مدیریت-mis‎Cached Similarتعریف سیستم اطلاعات مدیریت(MIS): سیستمی است که جمع آوری، کنترل و پالایش داده های مورد نیاز سازمان را بر عهده داشته و با به کارگیری روش های مناسب هر سا... [PDF] سیستم های اطلاعات مدیریت MIS amar-lr.ir/DorsaPax/userfiles/file/MIS.pdf‎Cached Similarﻌﺮﯾﻒ ﺳﯿﺴﺘﻢ اﻃﻼﻋﺎت ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ. ،. ﮐﺎرﮐﺮدﻫﺎ، ﺳﺎﺧﺘﺎر و وﯾﮋﮔﯽ ﻫﺎی آن و ﺗﻔﺎوت. MIS. ﺎﺑ. DSS. ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺑﻪ ﻃﻮر ﻋﻤﺪه در دو ﺑﺨﺶ اﻟﻒ و ب ﺟﻤﻊ ﺑﻨﺪی ﺷﺪه اﻧﺪ . اﻟﻒ. : ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ و ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻫﺎ و ﮐﺎرﮐﺮد ﻫﺎی آن ﻫﺎ. سیستم اطلاعات مدیریت - پایگاه علمی-پژوهشی پارس مدیر www.parsmodir.com/db/mis/mis.php‎Cachedسیستم اطلاعات مدیریت، همان‌طور که از نام آن پیداست، سیستمی است که اطلاعات لازم را در اختیار مدیر قرار می‌دهد. MIS سه مؤلفه عمده دارد: 1) اطلاعات، 2) فناوری اطلاعات، و 3) ... مدیریتی - تعریف سیستم اطلاعات www.maniamonavari.blogfa.com/post-40.aspx‎Cached Similarمقدمه. اگر موضوع مطالعه شما سیستم‌های اطلاعات است، سیستم‌های اطلاعات را تحلیل و طراحی می‌کنید یا قصد دارید سیستم اطلاعات مناسبی برای سازمان خود خریداری کنید ...
برچسب‌ها: سیستم، اطلاعات