X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 07:15

نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین

نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین

زندان یکی از متداولترین ابزارهای قانونی برای مجازات مجرمین در دنیا محسوب می شود، زندان نامی آشنا در طول تاریخ است که گاه جایگاه پاکانی چون حضرت یوسف، آزادیخواهانی چون نلسون ماندلا و مشاهیری چون بابی ساندز و جنایت کاران نامی چون صدام حسین بوده است و گاهی زندان آخر خط برای زن بی پناه و آسیب دیده، کودک آواره خیابانی و نیازمند فقیری می شود

فهرست مطالب

عنوان صفحه

مقدمه 3

فلسفه وجود زندان 4

مشروعیت زندان از نظر اسلام 4

زندان در اروپا 6

معایب استفاده از مجازات حبس به شیوه فعلی 7

دیدگاه نظام قضایی جمهوری اسلامی به استفاده از مجازات حبس 9

راهکارهای برای کاهش در استفاده از مجازات حبس 10

منابع

مقدمه

زندان یکی از متداولترین ابزارهای قانونی برای مجازات مجرمین در دنیا محسوب می شود، زندان نامی آشنا در طول تاریخ است که گاه جایگاه پاکانی چون حضرت یوسف، آزادیخواهانی چون نلسون ماندلا و مشاهیری چون بابی ساندز و جنایت کاران نامی چون صدام حسین بوده است و گاهی زندان آخر خط برای زن بی پناه و آسیب دیده، کودک آواره خیابانی و نیازمند فقیری می شود.

برای آنکه بدانیم زندان در اجراء هدف دوم مجازات که همانا اصلاح و تربیت و ایجاد ندامت در مجرم است تا چه میزان می تواند با توفیق همراه باشد در ابتداء به فلسفه وجود زند ان اشاره می کنیم.

فلسفه وجود زندان

پیدایش زندان ظاهراً از سه امر سرچشمه گرفته است.

نخست عشق انسان به مسئله آزادی و اینکه سلب آزادی شکنجه ای دردناک برای آدمی محسوب میشود. بنابراین به عنوان تنبیه از زندان استفاده کردند. دیگر اینکه گاهی بعضی از انسانها را می گرفتند و در گوشه ای به زندان می افکندند. تا ضرر آنها به اجتماع نرسد. سوم اینکه گاه جنایت مهمی رخ میدهد و افرادی متهم می شدند که اگر آنها گذارده می شدند ممکن بود مجرم اصلی فرار کند و به جای امنی بگریزد، این بود که تمام افراد متهم را موقتاً برای بازجوئی و بررسی توقیف و زندانی می کردند و بعد از مدتی کوتاهی که بررسیهای لازم انجام می شد. بی گناهان را با معذرت خواهی یا جبران خسارات وارده آزاد می کردند و مجرم اصلی را برای محاکمه و کیفر دادن نگاه می داشتند.

نوع فایل:word

سایز :23.2 KB

تعداد صفحه : 12خرید فایللینک منبع :نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین

دانلود مقاله نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین mag-iran.com/دانلود-مقاله-نقش-زندان-در-اصلاح-و-تربیت.htm‎Cached Similarنقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین مقدمه زندان یکی از متداولترین ابزارهای قانونی برای مجازات مجرمین در دنیا محسوب می شود، زندان نامی آشنا در طول تاریخ است که گاه ... Images for نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین 12 ص | مرجع دانلود پایان نامه با ... www.payanname.net/نقش-زندان-در-اصلاح-و-تربیت-مجرمین-12-ص/‎Cachedنقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین 12 ص. ارسال شده در. خانه » » نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین 12 ص. نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین 12 ص ... دانلود تحقیق نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین فایل ورد (word ... poroje-iran.blogsky.com/1395/07/29/post-14495/‎Cached20 ا کتبر 2016 ... دانلود تحقیق نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین فایل ورد (word) دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا ... دانلود نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین parsmarket.filenab.com/card.aspx?productid=60654‎Cachedتکمیل فرم خرید. نام فایل. نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین. قیمت, 3,200 تومان. نام, *. نام خانوادگی, *. ایمیل, * نامعتبر. موبایل, *. دانلود > تحقیق نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین | cell full cellfull.ir/?p=179351‎Cached21 ا کتبر 2016 ... تحقیق نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین. فایل : word. قابل ویرایش و آماده چاپ. تعداد صفحه :12. فهرست مطالب. عنوان صفحه. مقدمه… دانلود تحقیق نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین - WebPi.IR | هاست ... file.webpi.ir/1395/.../دانلود-تحقیق-نقش-زندان-در-اصلاح-و-تربیت/‎Cached6 نوامبر 2016 ... تحقیق نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین در ۱۰ صفحه با فرمت ورد شامل بخش های زیر می باشد: مقدمه…………………………………… ۳ فلسفه وجود ... دانلود تحقیق نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین - دانلود مقاله paperdoc.ir/.../دانلود-تحقیق-نقش-زندان-در-اصلاح-و-تربیت-مجرمین‎Cachedدانلود تحقیق نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین زندان یکی از متداولترین ابزارهای قانونی برای مجازات مجرمین در دنیا محسوب می شود، زندان نامی آشنا در طول تاریخ است ... تحقیق نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین zeytooonshooor2.rozblog.com/.../-تحقیق-نقش-زندان-در-اصلاح-و-تربیت-مجرمین.html‎Cached15 سپتامبر 2016 ... ... زندان در اصلاح و تربیت مجرمین 1 . دانلود مقاله نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین نقش…, تحقیق نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین,زیتون شور. نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین nabfile.rozblog.com/.../-نقش-زندان-در-اصلاح-و-تربیت-مجرمین-.html‎Cached21 آگوست 2016 ... نقش زندان در اصلاح و تربیت مجرمین دسته: روان شناسی بازدید: 3 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 23 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 12 زندان یکی از ...
برچسب‌ها: زندان، اصلاح، تربیت، مجرمین