X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 07:34

نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد

نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد

پژوهش ژنتیکی

هرگونه بحث از ژنتیک باید با این اظهار نظر شروع شود که هم عوامل ژنتیکی و هم محیطی تجلی نهایی یک اختلال مصرف مواد روان گردان را تحت تأثیر قرار می دهند. در واقع، صفات بسیار اندکی، در صورت وجود، ندرتاً به وسیلة عوامل ژنتیکی یا محیطی تعیین می شوند. مطالعة نقش ژنتیک در سوء مصرف مواد، معطوف به تعیین تأثیر نسبی وراثت است.

پژوهش ژنتیکی تقریباً به طور جامعی بر روی سوء مصرف الکل تمرکز دارد، چون سوء مصرف الکل هم قانونی است هم شایع. امکان وجود زمینة ژنتیکی در مورد سایر اشکال سوء مصرف مواد تنها به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است.

مطالعات بر روی تأثیر صرف ژنتیک بر سوء مصرف مواد از نظر سنی بر روشهای متعددی تکیه دارد (کولینز و دوفبره ، 1990؛ کرب، مک سویگان و بلکنپ، 1985).

1- مطالعات خانواده . اگر صفات در خانواده ها شایع باشند، با توجه به اینکه اعضای خانواده ژنهای مشترکی دارند، ممکن است شواهدی از اساس ژنتیکی برای صفات به دست آیند. برای مثال، همشیرها تقریباً در 50 درصد سپرده ژنتیکی شان با هریک از والدین و سایر همشیرها سهیم هستند؛ اعضای غیر خانواده قطعاً در هیچ ژنی سهیم نیستند. با این حال، چون اعضای خانواده در محیط مشترکی هستند، اطلاعات به دست آمده از مطالعات خانواده، گرچه حاکی از تأثیرات ژنتیکی است، با این حال، کامل نیستند. مطالعة خانواده ها، حوزه ای است که در مورد آن بسیار پژوهش شده (بیش از 100 مطالعه انجام شده است) و نشان می دهد که سوء مصرف الکل اساس خانوادگی دارد . تقریباً 25 درصد پسران افراد الکلی، الکلی می شوند. همچنین، تقریباً 33 درصد افراد الکلی حداقل دارای یک والدی بودند که سوء مصرف الکل داشت. الگوهای خانوادگی (افرادی با سابقة خانوادگی مثبت) و غیر خانوادگی فرد الکلی چنین توصیف شده اند : الکلیهای خانوادگی نسبت به الکلیهای غیر خانوادگی شروع مصرفشان در جوانی و همراه با نشانه های شدیدتر و پیشرفت سریعتر است.

نوع فایل:word

سایز :10.7 KB

تعداد صفحه : 11خرید فایللینک منبع :نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد

نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد - دانلود پروژه و پایان نامه - فایل ناب payanname20.filenab.com/product-60766-takgikg.aspx‎Cachedنظریه های سبب شناسی اعتیاد اعتیاد نظریه های سبب شناسی پژوهش ژنتیکی وراثت سوء مصرف الکل مطالعات خانواده تحقیق جزوه مقاله پایان نامه پروژه دانلود تحقیق ... مقاله نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد - فــــایل ســانا filesana.ir/product/...نظریه-های-سبب-شناسی-در-مورد-اعتیاد/7390‎Cachedنظریه های سبب شناسی پژوهش ژنتیکی هرگونه بحث از ژنتیک باید با این اظهار نظر شروع شود که هم عوامل ژنتیکی و هم محیطی تجلی نهایی یک اختلال مصرف مواد روان ... نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد 10 ص | مرجع دانلود پایان نامه با ... www.payanname.net/نظریه-های-سبب-شناسی-در-مورد-اعتیاد-10-ص/‎Cachedنظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد 10 ص. ارسال شده در. خانه » » نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد 10 ص. نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد 10 ص ... نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد - دانلود مقاله downloadproje.ir/نظریه-های-سبب-شناسی-در-مورد-اعتیاد/‎Cached15 جولای 2015 ... نظریه های سبب شناسی پژوهش ژنتیکی هرگونه بحث از ژنتیک باید با این اظهار نظر شروع شود که هم عوامل ژنتیکی و هم محیطی تجلی نهایی یک اختلال ... تحقیق در مورد نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد | cell full cellfull.ir/?p=106384‎Cached20 ا کتبر 2016 ... لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*. فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت). تعداد صفحه10. ای سبب شناسی. پژوهش ژنتیکی. هرگونه بحث از ... دانلود مقاله نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد mag-iran.com/دانلود-مقاله-نظریه-های-سبب-شناسی-در-مور.htm‎Cached Similarنظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد. نظریه های سبب شناسی پژوهش ژنتیکی هرگونه بحث از ژنتیک باید با این اظهار نظر شروع شود که هم عوامل ژنتیکی و هم محیطی ... f1f2.blogfa - اعتیاد و نظریه های اعتیاد f1f2.blogfa.com/post-24.aspx‎Cached Similarهروئین نیز در سال 1898 برای اولین بار به صورت گرد سفید رنگ مورد استفاده قرار گرفت و متأسفانه به علت اثرات روحی که در آغاز به آنها است می‌داد از مصرف آن احساس ... نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد nabproje.rozblog.com/.../-نظریه-های-سبب-شناسی-در-مورد-اعتیاد-.html‎Cached22 آگوست 2016 ... نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد دسته: روان شناسی بازدید: 2 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 10 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 10 هرگونه بحث از ... نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد 10 ص - ورد - razifile.ir/?p=58939‎Cached13 ا کتبر 2016 ... نظریه های سبب شناسی در مورد اعتیاد ۱۰ ص – ورد. پژوهش ژنتیکی هرگونه بحث از ژنتیک باید با این اظهار نظر شروع شود که هم عوامل ژنتیکی و هم ... دلایل معنوی اعتیاد - Spiritual Science Research Foundation www.spiritualresearchfoundation.org/.../spiritual-causes-of-addiction‎Cached Similarبراساس نشر دولت ایالات متحده با عنوان ” نظریه های سوء مصرف مواد مخدر: دیدگاه های ... یک علت معین دارد (میکروب) و یک مدل درمانی معین که مورد پذیرش همگان است ، هیچ علت ...
برچسب‌ها: نظریه، شناسی، مورد، اعتیاد