X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 07:49

جرم شناسی زنا در حقوق

جرم شناسی زنا در حقوق

مقدمه:

افراد به دلایل زیادى نمى توانند انفرادى زندگى کرده و گوشه گیرى اختیار کنند.

مضافاً این که براى تأمین حوایج فردى و اجتماعى و به فعلیت رساندن استعدادها و رشد عقلى و علمى ناگزیرند اجتماعى زندگى کنند. بنابراین, وجود روابط میان انسان ها از لوازم لاینفک حیات جمعى است.

اما آن چه در این روابط مورد سؤال است, چگونگى و حدود ارتباط بین زن و مرد و پسر و دختر است.و حال در این مورد باید این نکته را هم مورد توجه قرار داد که اسلام نظامی کامل و فراگیر است که بر تمام امور زندگی روزمره انسان و همه ابعاد زندگی بشریت عنایت دارد .

با نگاهی اجمالی و کلی به قوانین انعطاف پذیر اسلام ، و همه جانبه بودن آن و بر خورداریش از جزئیات و ریز قضایا این جامعیت و ویژگی به وضوح دیده می شود.

علت چرای تدوین قانون برای جلوگیری از تعدی و تفریط و تجاوز به حقوق یکدیگر و ایجاد نظم عمومی در جامعه است . و علت این امر مستلزم آن است که قوانین بعد از تصویب لازم الاجرا شده و به بهانه های مختلف در اجرای آن خللی وارد نشود.

تحقیقی که تهیه شده در مورد منابع زنا و به عبارت دیگر علت وجودی تصویب قوانین عمل شنیع زنا چیست؟ و بر گرفته از چه منابعی می باشد ؟

در این تحقیق موارد زیر را مورد بررسی قرار می دهیم:

1- بخش اول : تعریف زنا

1- معنی لغوی زنا

2- تعریف زنا از دیدگاه فقها

3- تعریف زنا از دیدگاه حقوقدانان و جرمشناسان

4- تعریف زنا از دیدگاه روانشناسان

5- تعریف زنا به طور کلی

2- بخش دوم : سوابق تاریخی جرم زنا

1- در زمان فراعنه مصر

2- عدالت کیفری حمورابی

3- در مقررات کیفری تورات

4- در دیانت بهایی

5- در یونان قدیم و رم قدیم

3- بخش سوم: حکم زنا در قرآن

1- ذکر آیه با تفاسیر آیات

4- بخش چهارم : حکم زنا در روایات

1- حکم زنا در حدیث و سیره

2- قضاوتهای حضرت علی در این مورد

5- بخش پنجم: زنا از دیدگاه فقها

1- فقهای متقدم

2- فقهای موخر

6- بخش ششم: مواد مربوطه همراه با آرا دیوان عالی کشور

7- بخش هفتم: حکم زنا در بین کشورهای دیگر

8- نتیجه گیری


پیش ازآنکه وارد مبحث شوم، شایسته است توضیح بدهم که مقصود از عبارت «منافی عفت» دراینجا عملی است که در بیانِ قرآنی، «فحشاء» و «فاحشه» و «سِفاح» و «زنا» گفته میشود. دبر به معنی پشت است . و قبل به معنی فرج زن است.

1-1 ) معنی لغوی زنا:

زنا به معنی جفت گردیدن زن و مرد به طور نا مشروع.[1]

2-1) تعریف زنا از دیدگاه فقها :

زنا داخل کردن آلت تناسلی مرد بالغ و عاقل در فرج زن است ؛ بلکه مطلق جنس مونث مراد است ، خواه از جلو باشد یا از عقب ، به طوری که آن زن بر وی حرام باشد و بین آنان عقد نکاح یا شبهه ای که موجب اعتقاد به حلال بودن عمل است نباشد و نیز به اندازه ختنه گاه فرو رفته باشد در حالی که علم به تحریم این عمل داشته و در انجام آن مختار بوده است.[2] زنا آن است که مرد بالغ از روی علم و اختیار به اندازه سر آلت خود را در فرج زنی که بر او حرام است ، داخل کند ، بدون آنکه عقد نکاح یا ملکیت یا شبهه در کار باشد.[3] و زنا آن است که مردی ذَکَر خود را در فرج زنی از پیش یا پس فرو بَرَد به قدری که ختنه گاه پنهان شود و آن زن بر او حرام بوده و عقد یا شبه عقد و یا ملکیتی در بین نباشد.[4]

3-1) تعریف زنا از دیدگاه حقوقدانان وجرمشناسان:

جماع غیر مشروع خواه در جهت آلت تناسلی باشد خواه نه. برای تحقق زنا علاوه بر عنصر عدم مشروعیت مواقعه و عمد شرط است که زانی بالغ باشد اگرچه طرف او نابالغ باشد و شرط است که زانیه بالغه باشد اگر چه طرف او نابالغ باشد و زانی عاقل باشد ولو این که طرف عاقله نباشد و زانیه عاقله باشد اگرچه طرف عاقل نباشد و شرط است که دخول لااقل بقدر حشفه باشد . هم چنین گفته شده است که علم به جرم بودن زنا شرط تحقق این جرم است.[5] عمل جنسی با کسانی که از نظر قیود اخلاقی و مبانی مذهبی و قوانین اجتماعی ممنوع شناخته شده است انجام می گیرد . شایعترین این انحراف ، روابط جنسی بین برادر و خواهر ، پدر و دختر می باشد.[6]
خرید فایللینک منبع :جرم شناسی زنا در حقوق

جرم شناسی زنا در حقوق - مقاله ترجمه شده و تحقیق arzanfile.fileina.com/product-30443-جرم-شناسی-زنا-در-حقوق.aspx‎Cachedزنا زناکار منافی عفت فحشاء جرم شناسی دانلود مقاله حقوق با عنوان جرم شناسی زنا در حقوق خرید مقالات،پایان نامه ها و پروژه های پایانی کارشناسی حقوق سیستم همکاری در ... دانلود مقاله در مورد جرم شناسی زنا در حقوق zena-darhoqoq-m.lel.ir/‎Cached21 آگوست 2016 ... دانلود مقاله جرم شناسی زنا در حقوق ,دانلود پایان نامه جرم شناسی زنا در حقوق ,دانلود جزوه جرم شناسی زنا در حقوق ,دانلود پاورپوینت جرم شناسی زنا در ... دانلود رایگان مقاله جرم شناسی زنا در حقوق lawdownload.epage.ir/.../incl.news_connector.NewsPrintVersion.Html_TypeId.1_NewsId.1133.html‎Cachedدانلود رایگان مقاله جرم سازمان یافته در حقوق جزا و جرم شناسی .... کرج پرداخته که با زنان و درمان آن جرم شناسی بزهکاری زنان دانلود تحقیق آسیب شناسی ... دانلود مقاله در ... جرم شناسی زنا در حقوق - دانلود تحقیق و مقاله - رز بلاگ - متفاوت ترین ... projenab20.rozblog.com/post/.../-جرم-شناسی-زنا-در-حقوق-.html‎Cached13 آگوست 2016 ... جرم شناسی زنا در حقوق. مقدمه: افراد به دلایل زیادى نمى توانند انفرادى زندگى کرده و گوشه گیرى اختیار کنند. مضافاً این که براى تأمین حوایج فردى و ... جرم شناسی زنا در حقوق - دانلود پروژه و مقاله - رز بلاگ - متفاوت ترین ... nabfile.rozblog.com/post/7064/-جرم-شناسی-زنا-در-حقوق-.html‎Cached23 آگوست 2016 ... جرم شناسی زنا در حقوق دسته: فقه و حقوق اسلامی بازدید: 2 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 137 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 36 فراد به دلایل زیادى ... کار تحقیقی رشته حقوق با عنوان جرم شناسی زنا در حقوق - بوشهرگل ... bougoal.ir/2016/.../کار-تحقیقی-رشته-حقوق-با-عنوان-جرم-شناسی/‎Cached7 ا کتبر 2016 ... عنوان :جرم شناسی زنا در حقوق. تعداد صفحات :۳۶. سایت ارائه دهنده: بوشهر گل. فرمت: Word. قیمت :۵۰۰۰تومان ( کلیه پایان نامهای موجود در سایت به همین ... جرم شناسی زنا در حقوق - فروشگاه فایل|دانلود پایان نامه|پروژه fileina.stu1.ir/2016/08/جرم-شناسی-زنا-در-حقوق/‎Cached16 آگوست 2016 ... جرم شناسی زنا در حقوق. معنی لغوی زنازنا به معنی جفت گردیدن زن و مرد به طور نا مشروع121) تعریف زنا از دیدگاه فقها زنا داخل کردن آلت تناسلی مرد ... [DOC] خانم داداشی - زنا.docx - BlogyLaw blogylaw.com/forum/attachment.php?aid=94‎Cached Similarبا توجه به تعاریف مختلفی که از فقها، حقوق دانان، جرم شناسان و روان شناسان ارائه شده است به طور کلی عمل شنیع زنا را باید به این شکل تعریف کرد که: زنا عبارت است ... مقاله بررسی تطبیقی جرم زنا در حقوق ایران و جمهوری عربی مصر www.civilica.com/Paper-NCIH01-NCIH01_203=بررسی-تطبیقی-جرم-زنا-در-حقوق-ایران-و-جمهوری-عربی-مصر.html‎Cachedمشخصات نویسندگان مقاله بررسی تطبیقی جرم زنا در حقوق ایران و جمهوری عربی مصر . محمود سرخه - کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی، مدرس دانشگاه پیام نور شهر الوان ... مقاله کامل با موضوع جرم شناسی زنا در حقوق | مرجع کامل دانلود پایان نامه ... payannamehfull.ir/shop/مقاله-کامل-با-موضوع-جرم-شناسی-زنا-در-حقو‎Cached15 نوامبر 2015 ... دسته: حقوق, مقاله. برچسب: تعریف زنا, جرم شناسی زنا, جرم شناسی زنا در حقوق, حقوق, حکم زنا در بین کشورهای دیگر, حکم زنا در حدیث و سیره, حکم زنا ...
برچسب‌ها: شناسی، حقوق