X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 09:26

تعیین مقر در داور بین الملل

تعیین مقر در داور بین الملل

مقدمه :

تعریف اصطلاحاتی که در این قانون به کار رفته است به قررا ذیل می باشد:

الف - ((داوری)) عبارت است از رفع اختلاف بین متداعین در خارج از دادگاه به وسیله شخص یا اشخاص حقیقی یا حقوقی مرضی الطرفین و یا انتصابی.

ب - داوری بین المللی [1] عبارت است از اینکه یکی از طرفین در زمان انعقاد موافقتنامه داوری به موجب قوانین ایران تبعه ایران نباشد.

ج - (( موافقتنامه داوری))‌ توافقی است بین طرفین که به موجب آن تمام یا بعضی از اختلافاتی که در مورد یک یا چند رابطه حقوقی معین اعم از قراردادی یا غیرقراردادی به وجود آمده یا ممکن است پیش آید، به داوری ارجاع می شود.

موافقتنامه داوری ممکن است به صورت شرط داوری در قرارداد و یا به صورت قرارداد جداگانه باشد.

د - ((داور)) اعم از داور واحد و یا هیات داوران است.

ه - منظور از ((دادگاه)) در این قانون یکی از دادگاه های تشکیلات قضایی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

و - در هر موردی که دراین قانون به توافق موجود بین طرفین یا توافقی که بعد حاصل شود اشاره شده باشد، مراتب مشمول مقررات داوری مصرحه در آن توافق نیز خواهد بود.

ماده 2- قلمرو اجرا

1- داوری اختلافات در روابط تجاری بین المللی اعم از خرید و فروش کالا و خدمات، حمل و نقل ،‌بیمه ، امور مالی، خدمات مشاوره ای ،‌ سرمایه گذاری، همکاری های فنی ، نمایندگی ،‌ حق العمل کاری،‌پیمانکاری و فعالیت های مشابه مطابق مقررات این قانون صورت خواهد پذیرفت.

2- کلیه اشخاصی که اهلیت اقامه دعوا دارند می توانند داوری اختلافات تجاری بین المللی خود را اعم از اینکه در مراجع قضایی طرح شده یا نشده باشد و در صورت طرح در هر مرحله که باشد با تراضی ، طبق مقررات این قانون به داوری ارجاع کنند.

ماده 3- ابلاغ اوراق و اخطاریه ها

در صورتی که بین طرفین راجع به نحوه و مرجع ابلاغ اوراق مربوط به داوری توافقی صورت نگرفته باشد، به یکی از طرق ذیل عمل خواهد شد:

الف - در داوری سازمانی ، نحوه و مرجع ابلاغ مطابق مقررات سازمان مزبور خواهد بود.

ب - داور می تواند راسا نحوه و مرجع ابلاغ را مشخص کند و براساس آن اوراق داوری را برای طرفین ارسال دارد.

ج - متقاضی داوری[2] می تواند درخواست ارجاع امر به داوری را از طریق نامه شفارشی دو قبضه ، پیام تصویری ، تلکس و تلگرام و اظهارنامه و نظایر آن برای طرف دیگر ارسال دارد، درخواست مزبور وقتی ابلاغ شده محسوب می شود که :

1- وصول آن به مخاطب محرز باشد.

2- مخاطب بر طبق مفاد درخواست اقدامی کرده باشد.

3- مخاطب نفیا یا اثباتا پاسخ مقتضی داده باشد.

ماده 4- مقرشروع جریان داوری

الف - داوری از زمانی شروع می شود که درخواست داوری براساس مفاد ماده (3) این قانون به خوانده داوری ابلاغ شده باشد ، مگر اینکه طرفین به نحوه دیگری توافق کرده باشند.

ب - جز در مواردی که ترتیب دیگری بین طرفین مقرر شده باشد،‌درخواست داوری باید حاوی نکات ذیل باشد:

1- درخواست ارجاع اختلاف به داوری.

2- نام و نشانی طرفین.

3- بیان ادعا و خواسته آن .

4- شرط داوری و یا موافقتنامه داوری.

درخواست داوری ممکن است حاوی اطلاعاتی در مورد تعداد داوران و چگونگی انتخاب آنان به شرح مذکور در فصل سوم این قانون و همچنین راجع به موافقت نامه ها، قراردادها و یا وقایعی که موجب بروز اختلاف شده است باشد.

ماده 5- انصراف از حق ایراد

در صورتی که هر یک از طرفین با علم به عدم رعایت مقررات غیرآمره این قانون و یا شرایط قابل عدول موافقتنامه داوری ، داوری را ادامه دهد و ایراد خود را فورا و یا در مهلتی که به این منظور تعیین شده است، اقامه نکند ، چنین تلقی خواهد شد که از حق ایراد صرف نظر کرده است.

ماده 6- مرجع نظارتی

1- انجام وظایف مندرج در ماده (9) ، بندهای (3) و (4) ماده (11) بند (3) ماده (13) ،‌بند (1) ماده (14) ،‌بند(3) ماده (16)‌ ،‌ماده (33) و ماده (35) به عهده دادگاه عمومی واقع در مرکز استانی است که مقر داوری در آن قرار دارد، و تا زمانی که مقر داوری مشخص نشده به عهده دادگاه عمومی تهران است.

تصمیمات دادگاه در این موارد قطعی و غیرقابل اعتراض است.

2- در داورهای سازمانی انجام وظایف مندرج در بندهای (2) و (3) ماده (15) بند (3) ماده (13) و بند (1) ماده (14) به عهده سازمان داوری مربوط است.

ماده 7- شکل موافقتنامه داوری

موافقتنامه داوری باید طی سندی به امضای طرفین رسیده باشد، یا مبادله نامه ، تلکس ، تلگرام، یا نظایر آنها بروجود موافقتنامه مزبور دلالت نماید.

یا یکی از طرفین طی مبادله درخواست یا دفاعیه ، وجود آن را ادعا کند و طرف دیگر عملا آن را قبول نماید.

ارجاع به سندی در قرارداد کتبی که متضمن شرط داوری باشد نیز به منزله موافقتنامه مستقل داوری خواهد بود.

ماده 8- موافقتنامه داوری و دعوای مطروحه نزد دادگاه

فهرست مطالب

مقدمه :

- قلمرو اجرا

ابلاغ اوراق و اخطاریه ها

مقر شروع جریان داوری

- مرجع نظارتی

شکل موافقتنامه داوری

موافقتنامه داوری و قرار تامین یا دستور موقت

اتخاذ تصمیم در مورد صلاحیت

اختیار((داور))و مقر داور برای صدور دستور موقت

مقر رسیدگی داوری

ختم رسیدگی و صدور رای

ترکیب هیات داوری

قانون حاکم بر ماهیت در پاره ای از متون ومقررات راجع به داوری بازرگانی بین المللی

نتیجه گیری:

منابع و مأخذ:


[1] داوری بین المللی علم حقوق:دکتر محمد جعفر جعفری لنگرودی

[2] قانون داوری در آیین دادرسی مدنی :دکتر ایرج گلدوزیانخرید فایللینک منبع :تعیین مقر در داور بین الملل

تعیین مقر در داور بین الملل - فایل ناب filenab.com/product-60952-تعیین-مقر-در-داور-بین-الملل.aspx‎Cachedتعیین مقر در داور بین الملل. مقدمه : تعریف اصطلاحاتی که در این قانون به کار رفته است به قررا ذیل می باشد: الف - ((داوری)) عبارت است از رفع اختلاف بین متداعین در ... تعیین مقر در داور بین الملل - فروشگاه اینترنتی شهر townstore.avablog.ir/post/2088/تعیین+مقر+در+داور+بین+الملل‎Cached18 سپتامبر 2016 ... داوری بین‌المللی روشی برای حل اخت... 11 ا کتبر 2015 ... مقام ناصب باید کلیه شرایطی را که طرفین در موافقتنامه برای تعیین «داور» مقر داشته اند ... تحقیق در مورد تعیین مقر در داور بین الملل - گالری هفت galleryhaft.ir/تحقیق-در-مورد-تعیین-مقر-در-داور-بین-المل/‎Cachedتحقیق در مورد تعیین مقر در داور بین الملل. آبان ۱, ۱۳۹۵ /0 دیدگاه /در علوم ... ب – داوری بین المللی [۱] عبارت است از اینکه یکی از طرفین در زمان انعقاد موافقتنامه دا … تحقیق در مورد تعیین مقر در داور بین الملل - پژوهش 3 pazhohesh3.ir/تحقیق-در-مورد-تعیین-مقر-در-داور-بین-المل/‎Cachedلینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب * فرمت فایل :Word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه۳۸ فهرست مطالب مقدمه : – قلمرو اجرا ابلاغ اوراق و اخطاریه ها مقر شروع ... تعیین مقر در داور بین الملل - مرکز دانلود پروژه و مقالات دانشجویی hejab14.ir/2016/11/18/تعیین-مقر-در-داور-بین-الملل/‎Cached18 نوامبر 2016 ... تعیین مقر در داور بین الملل. مقدمه : تعریف اصطلاحاتی که در این قانون به کار رفته است به قررا ذیل می باشد: الف – ((داوری)) عبارت است از رفع ... مرکز پژوهشها - قانون داوری تجاری بین المللی rc.majlis.ir/fa/law/show/92959‎Cached Similarمسیر شما : سـامانه قوانین › قوانین و مقررات › قانون داوری تجاری بین المللی ... عمومی واقع در مرکز استانی است که مقر داوری در آن قرار دارد، وتازمانی که مقر داوری مشخص ... نمایند، بنا به تقاضای یکی از طرفین حسب مورد تعیین داور طرف ممتنع یا سرداور طبق تعیین مقر در داور بین الملل - جدیدترین های اینترنت jadidtarinsite.rozblog.com/.../-تعیین-مقر-در-داور-بین-الملل-.html‎Cached11 آگوست 2016 ... تعیین مقر در داور بین الملل دسته: فقه و حقوق اسلامی بازدید: 3 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 184 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 33 ((داوری)) عبارت ... تعیین مقر در داور بین الملل maghalenab.rozblog.com/.../-تعیین-مقر-در-داور-بین-الملل-.html‎Cached25 آگوست 2016 ... تعیین مقر در داور بین الملل دسته: فقه و حقوق اسلامی بازدید: 7 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 184 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 33 ((داوری)) عبارت ... تحقیق در مورد تعیین مقر در داور بین الملل - فراتک‌ سل farataksell.ir/تحقیق-در-مورد-تعیین-مقر-در-داور-بین-المل/‎Cachedلینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب * فرمت فایل :Word ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه۳۸ فهرست مطالب مقدمه : – قلمرو اجرا ابلاغ اوراق و اخطاریه ها مقر شروع ... تعیین حقوق حاکم بر ماهیت دعوی در داوری های بین المللی vista.ir/.../تعیین-حقوق-حاکم-بر-ماهیت-دعوی-در-داوری-های-بین-المللی‎Cached Similarولی در داوریهای بازرگانی بین المللی چون داور وابسته به شکرو خاصی نیست و به اصطلاح حقوق فاقدقانون مقر دادگاه ) است ، لذا تعیین حقوق حاکم بر ماهیت در داوریهای ...
برچسب‌ها: تعیین، داور، الملل