X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 09:47

اصول اولیّه برش با آب

اصول اولیّه برش با آب

برش با آب به زبان ساده توسعه،انتقال واستفاده از قدرت آب می باشد این قدرت توسط پمپ در سیال ایجاد می شود وسیال پرفشار از طریق یک لوله فلزی مقاوم به یک نازل جریان می یابد ودر نازل بدلیل تفاوت سطح مقطع ورودی وخروجی ،شتاب می گیرد وبدین ترتیب سیال با انرژی جنبشی بالا به طرف سطح هدایت می شود.

از فرآیندهای برش با آب می توان درمواردی که دیگر فرآیندهای ماشینکاری پیشرفته به سادگی نمی توان بکار برد،استفاده کرد مانند برش مواد غذایی،فلزات سخت،شیشه را می توان نام برد.

نمودار استفاده از فرآیند برش با آب در صنعت

بطور کلی در یک دستگاه برش باجت آب عامل انجام دهنده کار،همواره آب نیست واز سیالهای دیگر نیز می توان استفاده کرد مثلاً از سیال روغن برای بریدن مواد غذایی استفاده می شود.

تاریخچه

استخراج معادن به روش هیدرولیکی اولین بار در ایالات متحده انجام شدوطی این روش زغال سنگ توسط آب به دامنه کوهها حمل می شد.با پیشرفت وتوسعه روز افزون این روش، مهندسان موفق شده اند با استفاده از جریان تحت فشار صخره های سخت را نیز از کوهها جدا کنند اولین تجربیات در این زمینه در شوروی صورت گرفت وقتیکه از جریانی با فشار 7000 بار برای استخراج صخره های سخت زغال سنگ استفاده گردید.

در دهه 1970 در ایالات متحده توانستند جریان با فشار 40000 بار ایجاد کنند و در اینجا بود که مزایای استفاده از دستگاههای برش باآب شدند.همزمان با توسعه تکنولوژی استخراج معادن،جت های آب در تمیزکاری سطوح نیز بکار گرفته شدند ولی هزینه نسبتاً بالا در تولید قدرت اولیّه برای عکس العمل اعمالی از طرف این دستگاه بر روی اپراتور ناچیز بود لذا با استفاده از این روش ،سرعت کار به میزان قابل توجهی بالارفت.با افزایش توانایی در طراحی پمپها،بااستفاده از پمپهای فشار بالا سیستمهای جت آب قادر به تمیزکاری یا بریدن مواد سخت شدند.

انواع فرآیندهای برش با آب:

بطور کلی فرآیندهای برش با آب به دو روش صورت می گیرد:

الف- برش همرا با استفاده از ذرات ساینده((AWJM

ب- برش بدون استفاده از ذرات ساینده(WJM)

AWJM(Abrasive water jet machining)

کارشناسان طی تحقیقاتی دریافتند که افزودن مواد خاصی به جریان آب،قابلیت وکارایی سیستم را به نحوچشمگیری افزایش خواهد داد استفاده از ذرات ساینده در جریان آب سیستم برش با جت آب،نکات مثبت ومنفی به همراه داشته است.بریدن مواد خیلی سخت مثل فلزات و شیشه بوسیله آب،کاری مشکل وغیر مشکل می باشدزیرا آب نمی تواند به درون ساختار کریستالی این مواد نفوذ کند لذااز ذرات ساینده استفاده می کنند.

مهندسان برای دستیابی به یک سطح فلزی تمیزکاری شده،ماسه به آب افزودند دانه های ماسه به عمل تمیز کاری وبرداشت اضافات کمک قابل توجهی میکنند اگرچه ذرات ساینده ای که در سیستم بکار میروند تحت آن فسار بالا می توانند موجب خوردگی سریع نازلها گردنداما برش مواد فلزی وسرامیکی با استفاده از دستگاه برش آب به همراه ذرات ساینده بدون هیچگونه اثر تخریبی بر مواد امکان پذیر است.

-پمپ

قلب سیستمهای برش با‌آب ،پمپ است.پمپ فشار مشخصی بر سیال وارد میکندفشاری که پمپ ایجاد میکند به دوطریق مصرف میشود یکی در حرکت آب از طریق خط جریان ازپمپ تانازل ودیگری درفرستادن آب ازطریق روزنه کوچک.

تشدید کننده

اساس کارکرد یک تشدید کننده قانون پاسکال می باشد.طبق قانون پاسکال نیرویی که از طرف روغن بر پیستون وارد میشود برابر نیرویی است که توسط پیستون بر آب وارد می شود.

اصول کار:

جریان روغن در فشار متوسط 200تا350 بار وارد سیلندر می شوداین فشار موجب حرکت

پیستون به سمت چپ می کردد.در نتیجه آب داخل محفظه به خارج هدایت می شود.اما همان مقار آب باید در محفظه کوچکتری حبس شود در نتیجه فشار آن افزایش خواهد یافت.

نوع فایل:word

سایز :1.28 MB

تعداد صفحه :37خرید فایللینک منبع :اصول اولیّه برش با آب

Images for اصول اولیّه برش با آب اصول اولیّه برش با آب - برترین فایل ها - فایل ناب projeha.filenab.com/product-61055-takgikg.aspx‎Cachedاصول اولیّه برش با آب برش با آب لوله فلزی انرژی جنبشی زغال سنگ استخراج معادن جت های آب پمپ فشار قانون پاسکال پیستون تحقیق جزوه مقاله پایان نامه پروژه دانلود ... اصول اولیّه برش با آب - رزفایل rozfile.blogsky.com/1395/07/02/post.../اصول-اولیّه-برش-با-آب‎Cachedفرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات37. برش با آب به زبان ساده توسعه، انتقال واستفاده از قدرت آب می باشد این قدرت توسط پمپ در سیال ایجاد می شود وسیال ... اصول اولیّه برش با آب - پاندا - رز بلاگ - متفاوت ترین سرویس سایت ساز panda95.rozblog.com/post/1551/اصول-اولیّه-برش-با-آب.html‎Cached30 سپتامبر 2016 ... مقاله اصول اولیّه برش با آب تحت pdf 19 سپتامبر 2016 ... مقاله اصول اولیّه برش با آب تحت pdf 1 . اصول اولیّه برش با آب - دانلود پروژه و مقاله - اصول اولیّه برش با آب 20proje20.rozblog.com/post/4839/اصول-اولیّه-برش-با-آب.html‎Cached14 آگوست 2016 ... اصول اولیّه برش با آب دسته: مکانیک بازدید: 1 بارفرمت فایل: doc حجم فایل: 1319 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 37 برش با آب به زبان ساده ... سی ان سی واترجت ( برش با آب ) CNC - گروه مهندسی بازرگانی CNC ... cnc24.org/مقالات/cncwaterjet‎Cached Similarدستگاه برش با آب یا برش واترجت ( Abrasive WaterJet Cutting ) کار برش مواد را با فشار زیاد آب انجام می دهد. ... دستگاه برش واترجت بر مبنای اصول CNC کار می‌کند. ... توانایی تولید قطعات دقیق از هر ماده اولیه با سرعت نسبتا بالا حتی با تیراژ محدود. اصول اولیه برش با آب - دانلود مقاله downloadproje.ir/اصول-اولیه-برش-با-آب/‎Cached17 جولای 2015 ... برش با آب به زبان ساده توسعه،انتقال واستفاده از قدرت آب می باشد این قدرت توسط پمپ در سیال ایجاد می شود وسیال پرفشار از طریق یک لوله فلزی ... دانلود تحقیق اصول اولیّه برش با آب – فایل یاب phd-file.ir/دانلود-تحقیق-اصول-اولیّه-برش-با-آب/‎Cached5 نوامبر 2016 ... خانه / دانلود تحقیق اصول اولیّه برش با آب ... از فرآیندهای برش با آب می توان درمواردی که دیگر فرآیندهای ماشینکاری ... برچسباصول اولیّه برش با آب ... اصول اولیّه برش با آب - فروشگاه اینترنتی شهر townstore.avablog.ir/post/2147/اصول+اولیّه+برش+با+آب‎Cached18 سپتامبر 2016 ... اصول اولیّه برش با آب. برش با آب به زبان ساده توسعه،انتقال واستفاده از قدرت آب می باشد این قدرت توسط پمپ در سیال ایجاد می شود وسیال پرفشار از ... تحقیق* اصول اولیّه برش با آب :: رز فایل <فایل های مورد نیاز شما> - بلاگ https://rozfile.blog.ir/post/تحقیق-اصول-اولیه-برش-با-آب‎Cachedتحقیق عنوان کامل: تحقیق اصول اولیّه برش با آب دسته: مکانیک فرمت فایل دانلودی:. zip فرمت فایل اصلی: .doc تعداد صفحات: 37 قیمت: 3000تومان حجم فایل:1320 ...
برچسب‌ها: اصول، اولیّه، آب