X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 13:12

توزیع فشار در کانالها

توزیع فشار در کانالها

هدف از تعیین توزیع فشار در کانالها، مشخص نمودن نحوة تغییرات پارامتر فشار در عرض و در عمق در مقطع خاصی از کانال می باشد. با داشتن توزیع فشار در کانالها و یا با انتگرال گیری از نیروهای جزء فشاری می توان برآیند حاصل از این نیروهای فشاری را بر روی تاسیسات هیدرولیکی تعیین نمود . علاوه بر این اطلاع از چگونگی توزیع فشار در به کار بردن آگاهانه معادلات انرژی و اندازه حرکت در کانالها سودمند خواهد بود . در این قسمت روابط لازم در تعیین تغییرات فشار در سه حالت مختلف یعنی جریان های یکنواخت (موازی) ، جریان های متغیر تدریجی و جریان های با انحناء در صفحه قائم ارائه خواهد شد.

توزیع فشار در جریان های یکنواخت (موازی)

کانالی که با هر سطح شیب دار و سطح مقطع دلخواه را در نظر گرفته و فرض می کنیم که در این کانال جریان یکنواخت برقرار است. جهت به دست آوردن توزیع فشار در مقطع خاصی از این کانال مطابق شکل 1-9 الف ، ستونی از آب به عمق h (در صفحة عمود بر جهت عمومی جریان) و سطح مقطع dA را در نظر گرفته و تغییرات فشار در امتداد این ستون را مورد بررسی قرار می دهیم.

در صورتی که معادلة حرکت برای جرم این ستون و در جهت عمود بر خطوط جریان نوشته شود با توجه به این که خطوط جریان موازی هستند (حریان موازی) مؤلفه شتاب در جهت عمود بر خطوط جریان نمایش داده شده وجود نداشته و لذا :

مؤلفة وزن در جهت عمود بر خطوط جریان = نیروی فشار

(1-7)

P در این رابطه ، که به قانون تغییرات هیدرواستاتیکی فشار موسوم است بر مبنای فشار نسبی بیان گردیده است و h تغییرات عمق را در موضع مورد نظر در صفحه أی عمود بر جهت عمومی جریان نمایش می دهد . و نیز به ترتیب وزن مخصوص آب و زاویة شیب کانال می باشد . در صورتی که تعیین مقدار فشار در کف کانال مورد نظر باشد با قراردادنd به جای h می توان از رابطة زیر برای به دست آوردن فشار استفاده نمود :

توزیع فشار در جریان های متغیر تدریجی

با توجه به ویژگی هایی که از جریان متغیر تدریجی ذکر گردید ، توزیع فشار در این حالت نیز از قانون تغییرات هیدرواستاتیکی فشار تبعیت خواهد کرد. و روابط 1-7 و 1-8 در این حالت نیز صادق می باشند. فرض بر قرار بودن قانون تغییرات هیدرواستاتیکی فشار در جریان های متغیر تدریجی یکی از فرضیات اساسی در به دست آوردن معادلة حاکم بر این گونه جریان ها می باشد که در فصل پنجم توضیح داده خواهد شد.

توزیع فشار در جریان های با انحناء در صفحه قائم

در مطالعات چگونگی تغییرات فشار در قسمت تاج سر ریزها و یا در انحناء پای سر ریزها با توجه به انحناء شدیدی که جریان در این مواضع به خود می گیرد دیگر نمی توان از رابطة 1-7 استفاده نمود بلکه باید تصحیحاتی که در برگیرنده تاثیر انحنای جریان باشد اعمال گردد. بدین منظور نخست جریانی با تقعر به سمت بالا را در نظر گرفته (شکل 1-10) و تغییرات فشار را در مقطعی که کاملاً در صفحه قائم قرار داد مورد بررسی قرار می دهیم . از آنجایی که هندسة دقیق جریان و نیز نحوة تغییرات سرعت در این موضع روشن نمی باشد بررسی چگونگی تغییرات فشار نیاز به فرضیاتی دارد.

نوع فایل:word

سایز : 846 KB

تعداد صفحه :24خرید فایللینک منبع :توزیع فشار در کانالها

توزیع فشار در کانالها - فروشگاه فایل رایگان - فایل ناب tahghigh20.filenab.com/product-61208-takgikg.aspx‎Cachedهدف از تعیین توزیع فشار در کانالها، مشخص نمودن نحوة تغییرات پارامتر فشار در عرض و در عمق در مقطع خاصی از کانال می باشد با داشتن توزیع فشار در کانالها و یا با ... [PPT] Slide 1 kashanu.ac.ir/Files/Content/Hydraulics%20ch%20-%202.ppt‎Cached Similarفشار در سطح آزاد آب = فشار اسمز = فشار نسبی = 0. توزیع فشار در جریان کانالهای باز تابع مشتقات ثقل و دیگر شتابها طبق معادله اولر است. در جهت دلخواه s (1) : معادله ... بازار فایل | توزیع فشار در کانالها bazarfile.ir/downloads/توزیع-فشار-در-کانالها/‎Cached27 ژوئن 2016 ... توزیع فشار در کانالها. هدف از تعیین توزیع فشار در کانالها، مشخص نمودن نحوة تغییرات پارامتر فشار در عرض و در عمق در مقطع خاصی از کانال می باشد. Images for توزیع فشار در کانالها پروژه توزیع فشار در کانالها | دانلودگاه ویژه مهندسی دانلود buy.mohandesidl.ir/پروژه-توزیع-فشار-در-کانالها/‎Cachedتوزیع فشار در کانالها هدف از تعیین توزیع فشار در کانالها، مشخص نمودن نحوة تغییرات پارامتر فشار در عرض و در عمق در مقطع خاصی از کانال می باشد. با داشتن توزیع ... دانلود مقاله توزیع فشار در کانالها mag-iran.com/دانلود-مقاله-توزیع-فشار-در-کانالها.htm‎Cachedتوزیع فشار در کانالها هدف از تعیین توزیع فشار در کانالها، مشخص نمودن نحوة تغییرات پارامتر فشار در عرض و در عمق در مقطع خاصی از کانال می باشد. با داشتن توزیع ... مقاله توزیع فشار در کانالها » دانلود تحقیق ، پروژه کارآفرینی mihandocs.com/7705-مقاله-توزیع-فشار-در-کانالها.html‎Cachedشرح مختصر:توزیع فشار درکانالهاهدف از تعیینتوزیع فشار در کانالها، مشخص نمودن نحوة تغییرات پارامتر فشار در عرض و در عمق درمقطع خاصی از کانال می باشد. توزیع فشار در کانالها » دانلود تحقیق ، پروژه کارآفرینی mihandocs.com/tags/توزیع+فشار+در+کانالها/‎Cachedهدف از تعیین توزیع فشار در کانالها، مشخص نمودن نحوة تغییرات پارامتر فشار در عرض و در عمق در مقطع خاصی از کانال می باشد. با داشتن توزیع فشار در کانالها و یا با ... توزیع فشار در کانالها - بازگشت به صفحه اصلی وبلاگ مقاله و پایان نامه proje202020.rozblog.com/post/.../توزیع-فشار-در-کانالها.html‎Cached18 آگوست 2016 ... توزیع فشار در کانالها دسته: مکانیک بازدید: 1 بارفرمت فایل: doc حجم فایل: 846 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 24 هدف از تعیین توزیع فشار در ... توزیع فشار در کانالها zhianbi.rozblog.com/post/1551/توزیع-فشار-در-کانالها.html‎Cached30 سپتامبر 2016 ... توزیع فشار در کانالها 1 . توزیع فشار در کانالها - فروشگاه فایل توزیع فشار در کانالها توزیع فشار پارامتر فشار تاسیسات هیدرولیکی متغیر
برچسب‌ها: توزیع، فشار، کانالها