X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 13:25

دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان

دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان

تاریخچه

سر در باغ ملی عمارتی است ساخته شده بسال 1340 هجری قمری.این عمارت بر سکوی عمارت دیگری در همین مکان و با شمایلی نه چندان بی شبا هت با بنای اولیه ساخته شد.درشمال عمارت سردر باغ ملی میدانی بوده که تمرینات نظامی قشون ،در عهد قاجار در آن انجام می پذیرفته ،وبه نام میدان مشق معروف بوده است.

میدان مشق حد فاصل بین خیابانهایی بوده که امروزه با نامهای خیابان سرهنگ سخایی درشمال ،خیابان امام خمینی در جنوب ،خیابان سی تیردرغرب و خیابان فردوسی درشرق داشته نامیده می شود.

میدان مشق از میادین عهد فتحعلیشاه قاجار می باشد ودر آن دوره تنها بنای موجود درآن، ساختمان قزاقخانه در شمال آن بوده است. در،ورودی ضلع جنوبی این میدان بنای سر دری وجود داشته که پس از تغییر کاربری میدان از محل تمرینات نظامی به باغ ملی،که درعهد سردار سپهی رضا خان اتفاق افتاد،عمارت سر درقبلی،مشخص گردد که این عمارت قبلی تخریب ودر جای آن عمارت فعلی بنا گردید. بر اساس تصاویر بر جای مانده از عمارت مشابهت زیادی با عمارت تخریب شده قبلی دارد.

میدان باغ ملی بعد ها با ساخته شدن عمارت های دولتی در آن رفته رفته موجودیت باغ مانند خود را از دست دادو با ساخته شدن ساختمانهای شهربانی کل کشور، ساختمان موزه ایران باستان،ساختمان شرکت نفت ایران و انگلیس ،ساختمان وزارت خارجه و کتابخانه ملی در آن بصورت مرکز ساختمانهای اداری درآمد و ازآن میان تنها عمارت سردر باقی ماند ونام آن سینه به سینه با نام باغ ملی تداوم یافت.

بر دروازه های عمارت سر در باغ ملی یک سال پس از اتمام بنا، درهایی نصب گردید که بسیار با شکوه و زیبا بودند و خوشبختانه با گذشت زمان و بی مهری آن، هنوز هرچند با پذیرش آسیب اما درها پای برجای مانده ا ند.


معرفی بنا:

در یک نگاه اجمالی به سر در باغ ملی یا سر در میدان مشق که اکنون بر پای مانده است با عکسی که از سر در میدان مشق زمان قاجاریه که یکسره ویران گردیده است، در می یابیم چه اندازه معماری و دیگر ویژگیهای این دو بنا به یکدیگر نزدیک است.

گونه طاق هلالی بزرگ میانی،مواد و مصالح ساختمانی ازاره های سنگی،کاشیکاری و حتی نقوش آنها،شباهت این دو بنا را که اولی برپای و دومی به کلی از بین رفته است، نزدیک و نزدیک تر می کند.

نمای بیرونی سر در میدان مشق، یعنی آن سو که به سمت خیابان سپه (امام خمینی) است از سه دروازه، هشت ستون که دو به دو نزدیک یکدیگر و در دو سوی طاقها قرار دارند شکل گرفته شده است. نمای درونی یعنی سویی که رو به ساختمان (بریگارد قزاق) زمان قاجار دارد، نیز با تفاوتی چند یعنی بدون ستونها، همین گونه می باشد.

طاقها درهر سه دروازه هلالی است. بر بالای طاق میانی که بر دروازه بزرگ و اصلی است یک اشکوب متشکل از اطاقی مستطیل شکل با پنجره هایی چند با طاقهایی هلالی و سقفی شیروانی ساخته شده است. از این اطاق به عنوان نقاره خانه استفاده می شده است.

با اینکه عناصر معماری این دروازه همگون نیست و متفاوت می نمایاند، اما در مجموع بسیار دلنشین می باشد. در بنای سر در باغ ملی از ترکیب آجر،سنگ،کاشی،چوب وفلز بهره گرفته شده است. معمولا در بناهایی که عناصر معماری متفاوت به کار رفته، ترکیبی ناهمگون به وجود آمده است، مانند تئاتر شهر، اما در بنای سر در باغ ملی چنان این ترکیب مناسب است که بنا منسجم و شکیل و یکپارچه به چشم می آید


فهرست

تاریخچه

سردرباغ ملی

معرفی بنا

شناسایی فنی و روش ساخت درها

آسیب شناسی

طرح مرمت

گزارش تصویری عملیات

موزه ایران باستان

دوران پیش از تاریخ

مجموعة تاریخی و لرستان

موزه دوران اسلامی

مجموعه مهر و سکه
خرید فایللینک منبع :دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان

دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان - برترین فایل ها - فایل ناب projeha.filenab.com/product-61245-moozeh-iran.aspx‎Cachedدانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان. تاریخچه. سر در باغ ملی عمارتی است ساخته شده بسال 1340 هجری قمری.این عمارت بر سکوی عمارت دیگری در همین مکان و با شمایلی نه ... [PDF] PDF—دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان amparticle.tk/pdf/.../22277-دانلود-مقاله-بررسی-موزه-ایران-باستان.pdf‎Cachedداﻧﻠﻮد ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﻮزه اﯾﺮان ﺑﺎﺳﺘﺎن ﻧﺴﺨﻪی اچﺗﯽامال. داﻧﻠﻮد ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﻮزه اﯾﺮان ﺑﺎﺳﺘﺎن by AMP Article. ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﻮزه اﯾﺮان ﺑﺎﺳﺘﺎن در 42 ﺻﻔﺤﻪ word ﻗﺎﺑﻞ وﯾﺮاﯾﺶ ﺑﺎ ﻓﺮﻣﺖ doc. دﺳﺘﻪ: ﻣﻌﻤﺎری. دانلود فایل ( دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان) | مبنا آرتیکل www.mabnarticle.ir/new/دانلود-فایل-دانلود-مقاله-بررسی-موزه-ای/‎Cached31 ا کتبر 2016 ... با سلام،محصول دانلودی +{{دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان}}+آماده ارائه به جویندگان عزیز میباشد.با کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات ... دانلود (تحقیق موزه ایران باستان) | نوین مقاله www.novinmgali.ir/?p=6078‎Cached10 نوامبر 2016 ... محقق گرامی،شما با جستجوی تحقیق موزه ایران باستان وارد این صفحه شده ... پایان نامه نظام کیفری ایران باستان و بررسی کامل هدایت میشوید پایان نامه ... دریافت فایل دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان – پرداخت و دانلود آنی ... www.zdownloadfcr.ir/?p=5600‎Cached3 ا کتبر 2016 ... ما اولین نیستیم ولی بی شک برترین هستیم نام محصول دانلودی: دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان درجه کیفی و رضایت از دانلود:عالی. مقاله بررسی ... دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان maghalefile.rozblog.com/.../-دانلود-مقاله-بررسی-موزه-ایران-باستان-.html‎Cached27 آگوست 2016 ... دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان دسته: معماری بازدید: 5 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 2980 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 42 مقاله بررسی موزه ... دریافت فایل تحقیق موزه ایران باستان – پرداخت و دانلود آنی – فایل و ... www.newfilestant.ir/paper7811.html‎Cached16 ا کتبر 2016 ... ادامه خواندن برترین فایل تحقیق در مورد دین در ایران باستان... دریافت فایل پاورپوینت بررسی موزه هولوکاست – پرداخت و دانلود آنی ما بهترین ... دانلود فایل ( دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان) – حریر دانلود harirdlc.ir/article/26311‎Cached26 ا کتبر 2016 ... لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم با سلام حضور پژوهندگان گرامی.شما به صفحه اختصاصی دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان وارد شده اید. دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان - دانلود فایلهای روز www.filez.blogsky.com/1395/08/28/post-41074/‎Cached18 نوامبر 2016 ... دانلود مقاله بررسی موزه ایران باستان. تاریخچه. سر در باغ ملی عمارتی است ساخته شده بسال 1340 هجری قمری.این عمارت بر سکوی عمارت دیگری در همین ... دانلود مقاله موزه ایران باستان - shahrfile.ir/?p=112001‎Cached9 نوامبر 2016 ... خانه / فنی و مهندسی / دانلود مقاله موزه ایران باستان ... مقاله بررسی تاثیر روانکار بر صافی سطح در تراشکاری آلومینیوم. 9 ساعت ago ...