X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 13:26

دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی

دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی

مقدمه

با توجه به نیازهای وسیع صنایع نیروگاهی به تولید انرژی به مقدار کافی و در عین حال بی خطر و به صرفه، سیستمهای piping در نیروگاهها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. لذا تدوین آیین نامه برای عموم نیروگاهها و مخصوصاً نیروگاههای هسته ای و پالایشگاهها از اهمیت خاصی برخوردار است.

در این راستا، استاندارد سازی و یا به عبارت بهتر کدهای استاندارد مشکلاتی از قبیل هزینه، دردسرهای اضافی و سردرگمیهای ناشی از تفاوتهای غیرضروری میان فرایندها، مواد، سیستمها و تجهیزات را به مقدار قابل توجهی کاهش داده اند. علاوه بر این استانداردسازی قادر است تجربیات صنعتی که نتایج آن به اثبات رسیده در زمینه های مختلف نظیر امنیت، روش آزمایش و نصب تجهیزات را مستندسازی کرده و در اختیار صنایع مربوطه قرار دهد. در یک ساز و کار مهندسی، استاندارد سازی با استانداردهای داخلی رکت کاملتر می شود. (company standards) . در مقابل در تبادلات میان ارگانیسمهای مختلف صنعتی استاندارد صنعتی (industry standard) مطرح است. بین کشورهای متفاوت نیز یکسان سازی صنعت با استانداردها و توافقات بین المللی (international standard) صورت می گیرد. برای مثال استاندارد gatt (توافقی عمومی در تجارت و تعرفه های گمرکی) که در سال 1980 شکل گرفت، مدودیتهای صنعتی در تبادلات تجاری را شامل می شود که یک کد برای رشد استفاده از استاند اردهای بین المللی و لوگیری از استفاده از استانداردهای ملی یا محلی می باشد تا استفاده از این استانداردها در تست تجهیزات و فرایندهای پایانی کار مانع از تجارت و خرید و فروش این محصولات نشود. اکثر شرکتهای مهندسی و ساختمانی در ایالات متحده و نیز اروپای غربی تعدادی استاندارد مرجع برای پروژه های نیروگاهی تدوین کرده اند که نوع سوخت و ظرفیت خروجی های متفاوت را در بر می یردو. این مراجع استاندارد، مخارج لازم جهت طراحی و فرایندهای مهندسی را کاهش می دهند، چرا که بسیاری از اجزاء و سیستمها از قبل طراحی شده اند و به صورت پیش ساخته هستند و می توان آنها را بین پروژه ها و طرحهای مشابه تبادل نمود. استانداردهای صنعت (industry standard) عموماً توسط نهادهایی نظیر انجمنهای حرفه ای، ارگانیسمهای تجاری و کمیته های فنی منتشر می شوند. سپس این استانداردها بعد از آماده سازی توسط متخصصین مربوطه به توافق صنایع مربوطه می رسد. به منظور محافظت و ایمنی افراد شاغل در صنایع و نیز عمومی شهروندان، معمولاً مدیران فدرال ایالتی و یا شهرداریها، کدهای استاندارد را با قوانین و مقررات مربوطه به خود سازگار می کنند.

اساساً یک کد استانداردی است که از لحاظ قانونی به تأیید وزارت مربوطه در دولت رسیده باشد. بدین ترتیب یک کد استاندارد در صفت به منزله یک قانون مدون تلقی می شود. هدف هر کد استاندارد، تضمین امنیت عمومی و امنیت صنفی و فنی در یک فعالیت خاص صنعتی است. کدها معمولاً توسط همان سازمانهایی تدوین می شوند که استانداردها را منتشر می کنند. برای مثال، جامعه مهندسین مکانیک امریکا(ASME) دارای یک برنامه استاندرادهای فعال بوده و در عین حال کد بویلر و مخازن تحت فشار ASME (ASM E boiler and pressure vessel code) را نیز ارائه می دهند.

در صنایع نیروگاههای هسته ای باید استانداردها در جهت تأمین امنیت، سلامت عموم مردم تکمیل شود. اغلب استانداردهای امنیت هسته ای که به تأیید رسیده اند و چه آنهایی که هم اکنون در حال آماده شدن هستند، به امنیت نیروگاهها مربوط می شوند.

در اینجا تاریخچعه مختصری از کدها و استانداردهای مربوط به سیستمهای piping‌را مرور خواهیم کرد، بعلاوه برخی سازمانهایی که این استانداردها را تولید می کنند را معرفی خواهیم نمود.

مهندسی Piping سه شاخه کلی را شامل می شود:

1) Material of Piping

2) Supporting & Stress Analyse

3) Design

در این جا به بررسی مدارک مورد نیاز برای شروع یک پروژه در یک واحد فرآیندی می پردازیم هر پروژه شامل سه بخش و یا سه مرحله می باشد که شرکتهای مجری انجام پروژه براساس نوع فعالیت تقسیم بندی می شوند. سه بخش کلی پروژه عبارتند از:

1) Engineering 2) Procurment 3) Construction

مرحله اول: بخش مهندسی یا همان بخش طراحی انجام پروژه می باشد.

مرحله دوم: تهیه ابزار آلات لازم برای انجام پروژه می باشد.

مرحله سوم: ساخت و ساز پروژه می باشد.

شرکتهای مختلف بنا به نوع فعالیت به شرکتهای EPC یا EP و یا PC تقسیم بندی می شوند عمده شرکتهای معتبر در این صنعت از نوع شرکتهای EPC هستند.

در این مرحله به معرفی نقشه ها و مدارک مورد نیاز برای انجام یک پروژه می‌پردازیم.


فهرست

نقشه ها و مدارک مورد نیاز در طراحی Piping

دیاگرام جریان یا فرآیند (PFD)

دیاگرام لوله کشی به همراه ابزار دقیق (P&ID)

Line List

لیست تجهیزات (Equipment List)

Piping Specification

Plot Plan

نقشه های طراحی Piping

Material of Piping

Line Direction Change

شیرها (Valves)

معرفی انواع شیر

انواع شیرهای نوع دروازه ‌ای (Gate Valves)

شیرهای کنترل و تنظیم کننده های فشار

شیرآلات کلاس بندی نشده

انواع ساپورت ها

انواع تکیه گاههای وزنی

لوازم جانبی و ملحقات پمپ
خرید فایللینک منبع :دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی

Images for دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی parsmarket.filenab.com/product-61247-Piping.aspx‎Cachedدانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی. مقدمه. با توجه به نیازهای وسیع صنایع نیروگاهی به تولید انرژی به مقدار کافی و در عین حال بی خطر و به صرفه، ... دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی | مبنا آرتیکل www.mabnarticle.ir/.../دانلود-مقاله-نقش-مهندسی-piping-در-پروژه-های-س/‎Cached23 ا کتبر 2016 ... مدیریت سایت آرزوی لحظاتی پر از موفقیت برای شما دارد و پس از تلاشهای مستمر همکاران فایل مارکت مجموعه دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ... دانلود-مقاله-نقش-مهندسی-piping-در-پروژه-های-ساختمانی - پی سی فایل p30file.sidonline.ir/tag-دانلود-مقاله-نقش-مهندسی-Piping-در-پروژه-های-ساختمانی.aspx‎Cachedپی سی فایل جهت دانلود آسان مقالات و پرو‍ژه های دانشگاهی و علمی طراحی شده است. دانلود (دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی) 7qnqzc.yavarnfilec.ir/‎Cachedدانلود (دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی) دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی - پژوهش 3 pazhohesh3.ir/دانلود-مقاله-نقش-مهندسی-piping-در-پروژه-های-س/‎Cached  مشخصات این فایل عنوان: نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی فرمت فایل: word( قابل ویرایش) تعداد صفحات : ۱۵۸ این مقاله در مورد نقش مهندسی Piping در ... فروش دانلودی دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی tinadlfilez.ir/9547‎Cached18 سپتامبر 2016 ... دوست عزیز سلام.به سایت ما خوش آمدید اینک شما با جستجوی ((دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی)) وارد صفحه فروش فایل دانلودی ... خرید آنلاین دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی - تی ... tmaghalec.ir/?p=233‎Cached23 ا کتبر 2016 ... شما به صفحه اختصاصی دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی وارد شده اید.برای مشاهده توضیحات کامل روی دکمه ادامه مطلب کلیک کنید. دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی | فروشگاه فروش ... faridfile.ir/?p=298423‎Cached2 نوامبر 2016 ... مشخصات این فایل عنوان: نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی فرمت فایل: word ( قابل ویرایش) تعداد صفحات : 158. این مقاله در مورد نقش مهندسی ... دانلود دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی -کامل و جامع baludtabiat.meeblog.ir/vote/249-3‎Cached9 نوامبر 2016 ... با آرزوی بهترینها برای شما عزیزان هموطن گرامی سلام.به صفحه ی دانلود _دانلود مقاله نقش مهندسی Piping در پروژه های ساختمانی_خوش امدید.امیدوارم بهره ...