X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 13:30

دانلود تحقیق آموزش و پرورش

دانلود تحقیق آموزش و پرورش


سرفصل های اصلی

آموزش و پرورش
نیروی انسانی آموزش و پرورش
معلم و آموزش و پرورش
نقش معلم در آموزش و پرورش
ویژگی‌های یک معلم
شخصیت و تعادل روانی معلم


آموزش و پرورش :

از آموزش و پرورش تعاریف زیادی به عمل آمده است. عده ای آن را عمل بار آوردن کودک یا جوان می‌دانند که وسیله قرار می‌گیرد تا جمیع استعدادهای روانی و جسمانی تحت تعلیم گسترش یابد.

گروهی معتقدند آموزش و پرورش عملی است که به وسیلة بزرگسالان روی خردسالان انجام می‌شود و به عبارت دیگر عملی است که نسل متقدم بر روی نسل متأخر انجام می‌دهد.

دسته‌ای آموزش و پرورش را کنش‌های تأثیراتی می‌دانند که در متعلم اعمال می‌شوند تا بدان وسیله در او شناخت‌ها، عادات، ارزش‌ها، روش زندگی و … بوجود آمده و به او اجازه می دهد که از خود فعالیتهای نهادی را که شخصاً قادر به تحقق آنها نبوده است، بروز دهد.

بنابر تعاریف فوق می‌توان گفت که آموزش و پرورش عملی است به منظور تربیت و تکامل روان و جسم، احساسات و عواطف یک فرد، که یک جامعه یا یک گروه اجتماعی سعی دارد بوسیلة آن قدرتی را که از طریق یادگیری‌هایش بدست آورد، جهت ادامة حیات فردی و جمعی به اعضای جوان انتقال دهد. این چنین تربیتی لازم است تا موجب شود که فرد با استفاده بهتر از منابع موجود در یک جامعه و تفهیم ارزش‌های واقعی آن به سوی زندگی بهتر در آن جامعه جهت خود و دیگر افراد جامعه سوق داده شود. از این روست که هدف تعلیمات رسمی در یک اجتماع باید ضمن شناخت و شکوفایی استعدادها به حقیقت آنچه که می‌تواند ایده‌آل باشد و آنچه که باید مورد استفاده قرار گیرد، بپردازد.

کوشش‌های تربیتی باید دارای هدفی چون فراهم نمودن تسهیلات ادامة حیات فرد در ارتباط با جمع، متناسب با مکان و زمان، تفهیم مفاهیم ارزش‌ها، پیشرفت‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی باشد.

مفهوم تعلیم و تربیت در هر جامعه‌ای با نظام اجتماعی آن ارتباط داشته و هدف تربیت در هر جامعه‌ای اختصاص به آن دارد. از این روست که در جوامع مختلف می‌تواند در مفهوم انتقال دانستنی‌ها، انتقال و تحلیل یادگیری‌ها، یک نیاز انسانی، وسیلة حکومت حکام، وسیله منازعه برای تولید و بالاخره وسیلة منازعة طبقات اجتماعی محسوب گردد.

نهاد آموزش و پرورش، در هر معنا و مفهومی که بکار ‌رود، می‌تواند وسیله لازمی باشد جهت پیشرفت هر تحول دریک جامعه و بخصوص تحولی که در شئون مختلف اجتماعی بکار رفته و سیاست زندگی جمعی را استحکام می‌بخشد.

از این روست که تعلیم و تربیت می‌تواند در قالب مفهوم یک نیاز و لازمه‌ی بقای هر جامعه‌ای قلمداد شود.

عده‌ای از مربیان وظیفة تعلیم و تربیت را انتقال سرمایه تمدنی ذکر کرده‌اند که در اینجا باید این نکته مدنظر مربیان باشد که تنها انتقال این میراث موجب ترقی و توسعه آن نمی‌شود زیرا بسیاری از افکار نظریات، آداب و رسوم و عقایدی که سال‌ها در میان مردم یک جامعه نفوذ داشته و بوسیلة نسل‌ها انتقال یافته‌اند و این افکار و نظریات به همان وضع سابق باقی مانده، بر اعمال مردم حکومت دارند. بنابراین وظیفة تعلیم و تربیت در مقابل میراث فرهنگی یا سرمایة تمدنی نه تنها انتقال آنها از نسلی به نسل دیگر است بلکه کار مهم تعلیم و تربیت یا مربی کمک به افراد در ارزش سنجی این میراث و توسعة آن‌هاست و شاید یکی از عوامل عقب ماندگی کشورهایی که در گذشته فرهنگ‌های غنی داشته‌اند همین امر بوده است که آنها فقط به انتقال میراث فرهنگی خود پرداخته‌اند و اقدامی برای ارزش سنجی و توسعه و پیشرفت آن میراث نکرده‌اند.

مدرسه مؤسسه‌ای از نهاد اجتماعی تعلیم و تربیت است که تربیت اعضای آیندة اجتماع را به عهده می‌گیرد. لازمة تحقیق امر آموزش و پرورش این است که عمدتاً ارتباطی بین انسانها بوجود آورد و اجتماع که خود معجونی از ارتباطات است، دراین راه اقدام می‌کند. روابط انسانی موجود در درون مدرسه، جانبخش ارتباط اجتماعی است. چون مدرسه در قالب ارتباطات عمدی که بوجود می‌آورد از طرق مختلف به فردی که در آینده قسمتی از مسئولیت‌های اجتماعی را به عهده خواهد گرفت، فهمیدن و تجزیه و تحلیل کردن را در کنار آموخته‌های خودکفایی جهت امرار معاش می‌آموزد. از این روست که مدرسه خود سیمایی است از اجتماع، در قالب اجتماعی کوچک برای کودکان و نوجوانان که کاملاً مشخص از سایر جوامع بشری است. بعلاوه برآورد آرمان‌های عالی آموزش و پرورش در رفع نیازهای اجتماعی را برنامه هایی منظم و قبلاً تدراک شده‌ای لازم است. نظام‌های تربیتی با اقدام براین عمل تحقق آن را در محلی به نام مدرسه یا آموزشگاه عملی می‌سازند.

مدرسه جهت سازندگی اجتماعی کوشش می‌کند در برنامه‌ریزی‌های خود، خواسته‌های اجتماعی را در مورد توجه قرار ‌دهد.

دراین مسیر با تصمیم یگانگی و یکسانی هدف بین دانش آموزان وحدت جامعه را تضمین می‌کند. جوامع متمدت امروزی با یادگیری‌های غیرمستقیم نمی‌توانند نیازهایشان را برآورده سازند، لذا وجود مدرسه الزامی شده و آن را رکنی از استمرار انسانهای اجتماعی قلمداد می‌کند. این اجتماع کوچک دانش آموختن را با ایجاد قدرت عمل اشاعه داده، حس اطاعت از قانون و مناطق را در فرد تقویت می‌نماید.خرید فایللینک منبع :دانلود تحقیق آموزش و پرورش

دانلود تحقیق در مورد آموزش و پرورش parvares-t.lel.ir/‎Cached14 آگوست 2016 ... مقاله در مورد اداره آموزش و پرورش – دانلود مقاله mag-iran.com/مقاله-در-مورد-اداره-آموزش-و- پرورش.htm. Translate this page چارت اداره آموزش پرورش: مدیریت ... مقالات اموزشی در زمینه آموزش و پرورش atar88.blogfa.com/‎Cached Similarمقالات اموزشی در زمینه آموزش و پرورش - با ارسال نظرات خود مرا در پربار تر شدن مقالات یاری دهید. ... لطفا جهت مطالعه و دانلود این مقاله اینجا را کلیک نمائید. برچسب‌ها: کی ... تحقیق در رابطه آموزش و پرورش - مقاله و تحقیق theorize.persianblog.ir/tag/تحقیق_در_رابطه_آموزش_و_پرورش‎Cached Similarدانلود فونت بسم الله(۱) ..... مقاله در خصوص تاثیر عوامل اقتصادی بر آموزش و پرورش ... بر تمام افراد جامعه بخصوص آنان که به نوعی با آموزش و پرورش در ارتباطند لازم ... پایان نامه درباره نظام آموزش و پرورش در ایران | مرجع دانلود پایان نامه با ... www.payanname.net/پایان-نامه-درباره-نظام-آموزش-و-پرورش-در/‎Cached Similarدانلود متن کامل پایان نامه درباره نظام آموزش و پرورش در ایران با فرمت ورد word ... در این تحقیق سعی شده است تا ریشه‌های جامعه شناختی «افت تحصیلی» در مقاطع متوسطه ... دانلود رایگان شپلستان - مطالب ابر تحقیق دبیران آموزش و پرورش shapalestan.mihanblog.com/.../تحقیق%20دبیران%20آموزش%20و%20پرورش‎Cached Similarبرچسب ها : تحقیق خبره و عالی، تحقیق دبیران آموزش و پرورش، تجربیات معلم ابتدائی راهنمایی و متوسطه، تحقیق دبیر مقطع ابتدائی راهنمایی و دبیرستان، فیش ... 240 مقاله در زمینه آموزش و پرورش تعلیم و تربیت - تحقیقات آموزشی ... commite2.blogfa.com/post-788.aspx‎Cached Similarتحقیقات آموزشی EDUCATIONAL RESEARCH - 240 مقاله در زمینه آموزش و پرورش تعلیم و تربیت - Educational Research تحقیقات آموزشی سنجش و اندازه گیری ... تحقیقات,مقاله ها و پایان نامه های آماده - آموزشی و پرورشی shopdaneshju.blogfa.com/cat-22.aspx‎Cached Similarتحقیقات,مقاله ها و پایان نامه های آماده - آموزشی و پرورشی - تحقیقات و مقالات آماده و پایان ... دانلود مقاله بررسی ویژگی‌های آموزش و پرورش ویژگی‌های آموزش و پرورش کارآمد ... مدرسه.مقالات آموزشی و پرورشی www.classro.blogsky.com/‎Cached Similarنتایج یک تحقیق جدید حاکی از آن است که پیامدهای ناشی از سرایت استرس و تنش .... دانلود. ۱- سند تحول بنیادین آموزش و پرورش - دانلود. ۲- متن نهایی سند چشم انداز 20 ... مقالات آموزشی پایان نامه آموزشی تحقیق آموزش و پرورش مقاله آموزشی ... www.iran24h.com/shop/category.aspx?cat=238‎Cached Similarفروشگاه خرید و دانلود مقالات آموزشی تحقیق آموزشی پایان نامه آموزشی مقاله آموزش و پرورش. دانلود-رایگان-مقاله-اموزش-و-پرورش - دانلود پروژه project.fileyar.ir/tag-دانلود-رایگان-مقاله-اموزش-و-پرورش.aspx‎Cachedبلوک کد اختصاصی. محصولاتی که دارای عبارت 'دانلود-رایگان-مقاله-اموزش-و-پرورش' هستند. دانلود گزارش کارآموزی در آموزش وپرورش · دانلود گزارش کارآموزی در آموزش ...
برچسب‌ها: دانلود، تحقیق، آموزش، پرورش