X
تبلیغات
رایتل

ایران فایل دانلود

دانلود انواع فایل

سه‌شنبه 16 آذر 1395 ساعت 13:31

طراحی یک وب سایت

طراحی یک وب سایت

چکیده:

این پروژه طراحی سایت را با استفاده از نرم افزار قدرتمند و ساده ای فرانت پیچ انجام داده است. فرافت پیچ شامل مجموعه ای از ابزارها برای مدیریت، ایجاد، نشر سایتهای وب است. همچنین یک ویژگی منحصر به فرد و کامل برای ویرایش صفحات وب دارد. کارهایی که می توان با فرانت پیچ انجام داد به قرار زیر است:

1- ایجاد سریع یک سایت وب با استفاده از الگوها و نمونه های موجود.

2- مدیریت پوشه ها و فایلهای موجود در سایت وب با استفاده از شبیه، به میکرو سافت ویندوز Expiprer

3- دیدن وضعیت همة فایلها و صفحات وب، فرا اتصال ها، اجراء و قسمتهای مختلف سایت با استفاده از نمای جدید Reports

4- استفاده از نمای گرافیکی در سایت وب

5- اعمال یکسری سبکها و طرح ها در سایت وب

6- مدیریت پروژه های سایت وب

7- انتشار وب روی سرورها

مقدمه

با آمدن اینترنت راه به دنیای جدید باز شد و بسیاری از مرزها برداشته شد امروزه اینترنت علاوه بر فرایای قدرتمند و فرا مرزی ابزاری مناسب برای تبلیغات و امور تجاری است. اغلب شرکتها و مؤسسه ها معتبر برای ارائه و نمایش کارشان آن را به صورت صفحات وب به جهانیان عرضه می کنند. صفحات وب به صورت HTML هستند که پیش از این توسط اپلتهای جاوا و نرم افزارهای پیچیده ای کاربران اینترنت قادر به اصلاح و ایجاد صفحات وب بودند.

اما در آستانه سال 2000 شرکت میکرو سانت نرم افزاری حرفه ای به نام فرانت پیچ 2000 را عرضه کرد که با آن می توان به راحتی صفحات وب ایجاد کرد این نرم افزار بسیار ساده است و هر کس که با نرم افزارهای سری میکرو ساخت آفیس آشنا باشد به راحتی می تواند پس از کمی تجربه به راحتی ایجاد یک متن ساده صفحات گرافیکی و مولتی مدیا بر روی اینترنت بسازد و آنها را در سایت مورد نظر یا خدمات رسان نصب کند. باشد که با بکارگیری اینترنت بتوانیم هویت و اصالت کشور عزیزمان ایران را به جهانیان بنمایانیم و از دانش و تجربه تمدنهای دیگر نیز بهره مند گردیم.

اصل اولیه FronT Page:

این فصل یک شمای کلی و اجمالی از ویژگیهای اصلی FronT Page و وظایف ابتدایی بازکردن و بستن و ذخیره سازی صفحات وب و سایت ها در اختیار شما می گذارد. هر یک از مطالب موجود در این فصل مانند نماها، منوها یا نوارهای ابزار با جزئیات بیشتری بعداً در ادامه شرح داده می شوند. شروع کار در این مرحله، یک دید کلی از توابع و سازمان دهی برناممه به شما داده و اجازه می دهد تا بتوانیم در هنگام آمادگی بیشتر تعمق نمایید.

پنجره اصلی FronT Page:

پنجره های قدیمی Explorer ,Editor مربوط به برنامه 98 FronT Page، به یک پنجره واحد برای 2000 FronT Page تبدیل شده اند. به طور فرض، پنجره اصلی FronT Page در حال حاضر در تنظیمات نمای Normal page می گردد.

1- کادر منوی برنامه کاربردی: با کلیک نمودن بر روی آیکن FronT Page، یک کادر باز شو راه اندازی می گردد که شامل گزینه هایی برای پنجره FronT Page می باشد. که عبارتند از: باز نشانی (Restore)، تغییر مکان (Move)، حداقل (Minimize)، حداکثر ( Maximize) و بستن (close)

2- اسامی صفحه و سایت Web: هنگامی که یک Web ایجاد می گردد نامی برای آن در نظر گرفته می شود شما نیز هنگامی که یک صفحه web را برای اولین بار ایجاد می کنید آن را نام گذاری می نمایید.

3- دکمه های کنترل پنجره: با کلیک کردن روی سه دکمه ( از چپ به راست): پنجره در نوار وظیفه قرار می گیرد(حداقل) پنجره به حالت صفحه کامل توسعه می یابد (حداکثر) یا اینکه برناممه کاربردی خاتمه می یابد.

4- نوار منو و نوارهای ابزار: به طور پیش فرض برنامه FronT Page نوار منو، نوار ابزار استاندارد و نوار ابزار قالب بندی را نمایش می دهد. برای تغییر نوارهایی ظاهر می شوند، سپس View>Toolbar را انتخاب نموده و گزینه های مورد نظر خود را فعال یا غیر فعال ( ON loff) نمایید.

5- نوار نماها ( View bar): FronT Page به طور پیش فرض در نمای page باز می شود روی هر یک از پنجه آیکن دیگر برای مشاهده نمای دلخواه خود کلیک نمایید:

Folders برای مرتب کردن فایلها و پوشه ها Reparts برای دسترسی به فایلها، پیوندها و تصاویر یک سایت باز شده Navigation web به منظور مشاهده و ویرایش ساختار یک سایت Hyperiinks web برای دیدن پیوندهای مربوط به هر صفحه در یک سایت Webو tasks به منظور بررسی، ایجاد یا ویرایش یک فهرست TO-DO برای سایتweb.

6- برگه های نمای صفحه: FronT Page به طور پیش فرض در نمای نرمال باز می گردد و به شما امکان می دهد، تا صفحه web بگشایید. به منظور مشاهده یا ویرایش یک کد بندی صفحه، روی HTML کلیک نمایید و برای دیدن روش مشاهده صفحه در مردرگر web روی preview کلیک کنید.

اگر مرورگر Internet Enpbrer, MicrosoFT web بر روی سیستم شما نصب نشده باشد.“preview” ظاهر نخواهد شد.( نیازی به اجرا شدن Internet Enpbrer نمی باشد بلکه فقط باید نصب شده باشد).

7- روند و پیشرفت download: مادامی که FronT Page در حال باز کردن یک صفحه web می باشد. آیکن مربوطه می چرخد و به مجدد اینکه کلیه فایلهای مربوط به صفحه باز شوند متوقف خواهد شد.

8- زمان برآورد شده برای Download: FronT Page به طور پیش فرض برای نمایش مدت زمان تنظیم شده است که صفحه جاری به منظور Down load از طریق اتصال دوم 8/28 بیت در ثانیه استفاده می کند. شما می توانید برای تغییر سرعت اتصال کلیک نمایید، با وجود اینکه سرعت 8/28 احتمالاً میانگین سرعت دوم شماره گیری کاربر را ارائه می دهد.

4-Ctrl +S) File Save) را انتخاب کنید.

بازار یابی ساختار یک سایت web

یکی از بهترین ویژگی های FronT Page قابلیتی است که به شما امکان می دهد تا به سرعت بتوانید ساختار سایت web خود را در شرایطی تغییر دهید که پیوندهای موجود در میان صفحات حفظ شودند این بازآرایی و تغییر ساختار در نمای Navigation انجام می پذیرد، جایی که FronT Page مجموعه گویایی از کادرهای مرتبط و پیوند خورده ارائه می دهد که شباهت زیادی به نمودار یک سازمان یا تشکیلات دارد.

زمانی که شما یک سایت جدید را آماده و تکمیل می کنید و می خواهید آن را با ساختار های متفاوتی آزمایش نمایید این کار به طور دستی و آسان انجام می شود. یک صفحه یا گروهی از صفحات را انتقال دهید و مطمئن شوید که از آن رضایت دارید و در غیر اینصورت به راحتی آن را یک بار دیگر منتقل کنید.

بازار آرایی یک صفحه واحد

1- اگر شما در نمای Navigation قرار نگرفته اید، روی آیکن Navigation در قاب Views کلیک نمایید.

2- داخل قاب سمت راست بر روی صفحه ای کلیک کنید که می خواهید منتقل شود، رنگ صفحه از زرد به آبی تغییر خواهد یافت.

3- همان طور که صفحه را می کشید، FronT Page یک خط خاکستری در مقاصد احتمالی ترسیم می کند. کشیدن صفحه را ادامه دهید تا زمانی که خط با مقصد مورد نظر شما منطبق گردد.

4- مکان نما را رها کنید، صفحه از موقعیت اصلی خود به مکان جدید و ساختار سایت web منتقل خواهد شد.

نکات لازم

- برای انتقال یک صفحه به یک لایه بالاتر روی صفحه کلیک نموده و آن را تا زمانی بکشید که یک خط خاکستری آن را به سطح مشابه صفحه Parent منطبق نماید. سپسی مکان نما را رها کنید، صفحه یک سطح بالاتر انتقال می یابد.

- برای انتقال یک صفحه به بالاترین صفحه یک سایت، روی صفحه کلیک نموده و آن را تا زمانی بکشید که خط خاکستری بر روی بالاترین منطبق گردد و سپس مکان نما را رها کنید، صفحه برگزید به سطح بالای سایت انتقال می یابد.

بازار آرایی گروههای حاوی صفحات

1- اگر شما قبلاً در نمای Navigation قرار نگرفته اید، روی آیکن Navigation در قاب Views کلیک نمایید.

2- درون قاب سمت راست، بر روی صفحه بالای زیر درخت صفحاتی را که می خواهید انتقال بدهید کلیک نمایید رنگ صفحه از زرد به آبی تغییر خواهد کرد.

3-صفحه بالای زیر درخت را به مکان جدید بکشید. همان طوری که صفحه را می کشید FronT Page می خط خاکستری از مکان جدید احتمالی برای صفحه و زیر درخت آن ترسیم می کند.

4-مکان نما را رها کنید، صفحه به همراه تمام زیر درختش از مکان اصلی خود به وضعیت جدید در ساختار سایت web منتقل می گردد.

کنترل و نظارت بر نمای ساختار سایت

زمانی که برای اولین بار یک سایت web را برپا می کنید، وقت زیادی در نمای Navigation مصرف خواهید نمود. به همین دلیل FronT Page گزینه های متعددی را برای مشاهده ساختار سایت web در اختیار شما قرار می دهد، همچنین می توانید یک ساختار کلی یا بخشی از آن را نگاه کنید و یا اینکه در هنگام دیدن سایت، تصاویر را به دال یا خارج Zoom نموده و یا نما را از حالت عمودی به افقی تغییر دهید. مشاهده سایت به صورت افقی یا عمودی بستگی به این دارد که کدام یک از آنها نظر شما را بیشتر جذب می نموده و حس عمیق تری در شما به وجود می آورد اشتباه یا صحیح در اینجا معنا ندارد.

فرو نشانی (collapse) ساختار سایت

- درحالی که در نمای Navigation قرار دارید روی آیکن (دارای علامت منفی) مربوط به صفر برای پنهان سازی هر صفحه موجود در زیر آن کلیک نمایید. تمام صفحاتی که در زیر آیکن قرار گرفته اند ناپدید خواهند شد.

توسعه ساختار سایت

در حالی که در نمای Navigation قرار گرفته اید، روی آیکن ( دارای علامت مثبت) مربوط به یک صفحه برای نمایش صفحات موجود در زیر آن کلیک نمایید. هر یک از صفحاتی که در زیر آن صفحه پنهان بوده اند، دوباره ظاهر خواهند شد.

مشاهدات یک زیر درخت

1- مادامی که در نمای Navigation قرار دارید، روی صفحه ای کلیک نمایید که برای تمرکز در نظر گرفته اید.

2- در حالی در صفحات انتخاب شده اند، راست کلیک نموده و Uiew subtree oniy را از منوی میانبر برگزینید.

تمام صفحات موجود در بالای سطح صفحه برگزیده، پنهان خواهند شد.

توسعه و گشادن یک زیر درخت

مادامی که در نمای Navigation قرار دارید، روی فلشی که از صفحه سطح بالای زیر درخت امتداد یافته است کلیک نمایید. در نتیجه ساختار کلی سایت، ظاهر خواهد شد.

چرخاندن نمای ساختار سایت

مادامی که در نمای Navigation قرار دارید، در جای که قاب سمت راست، راست کلیک نموده و Rotate را از منوی میانبر انتخاب کنید. بستر به نمای جاری شما ساختار سایت از عمودی به افقی یا برعکس تغییر خواهد کرد. برای باز گرداندن جهت به وضعیت اول، مجدد Rotate از انتخاب کنید.

Zoom کردن ساختار سایت به داخل و خارج

روی یک نقطه خالی در قاب Navigation راست کلیک کنید به Zoom اشاره نموده و یک درصد size Tofit را برای نظارت بر نماد منوی میانبر انتخاب کنید، نما به منظور انعکاس گزینه شما تغییر خواهد کرد.

فهرست مطالب

عنوان

صفحه

چکیده

مقدمه

اصول اولیه FronT page

پنجره اصلی FronT page

شروع به کار FronT page و خروج از آن

برای راه اندازی FronT page

استفاده از آیکن های Views

تغییر نماها

استفاده از نوارهای ابزار ( TooL BARS)

فعال و غیر فعال نمودن نوارهای ابزار

باز آرایی نوارهای ابزار

انتقال نوارهای ابزار در desktop

قرار دادن نوارهای ابزار در پنجره اصلی (DOCK)

تغییر اندازه نوارهای ابزار مستقل (Free Standing)

اضافه یا حذف کردن دکمه های نوار ابزار

سفارش کردن یک نوار ابزار موجود

ایجاد یک نوار ابزار موجود

حذف یک نوار ابزار

منوها

گشودن یک صفحه موجود وب:

ذخیره سازی یک صفحه وب:

ایجاد گشودن و بستن سایتهای وب

ایجاد یک سایت جدید وب

گشودن یک سایت موجود وب:

ایجاد یک سایت وب:

اضافه کردن صفحات به یک ساختار Web

اعطای عنوان به یک صفحه

تغییر نام یک صفحه وب

باز آرایی ساختار یک سایت Web

بازار آرایی یک صفحه واحد

بازار آرایی گروه های حاوی صفحات

کنترل و نظارت بر نمای ساختار سایت

فرونشانی ( Collapse) ساختار سایت

توسعه ساختار سایت

مشاهدات یک زیر درخت

توسعه و گشادن یک زیر درخت

چرخاندن نمای ساختار سایت

Zoom کردن ساختار سایت به داخل و خارج

ایجاد نوارهای مشترک Navigation

اضافه کردن حواشی مشترک ( Shared Borders)

تنظیم پیوندها برای نوارهای مروری Site-wide

گزینه های Navigation Bar

غیر فعال کردن حواشی مشترک برای صفحات واحد

تغییر برچسب های پیش فرض Navigation

تغییر برچسب های رهیابی ( Labels Navigation)

استفاده از الگوها و زمینه ها

ایجاد یک صفحه به واسطه یک الگو

ایجاد یک سایت Web از یک الگو

به کار یک زمینه به یک صفحه یا سایت Web

تغییر یک زمینه

گزینه های زمینه ( Theme oPtions)

رنگ ها

تصاویر

متن

ایجاد و قالب بندی متن

درج و ویرایش متن

درج متن در یک صفحه Web

انتقال مکان نمای متن

انتخاب متن

حذف متن

انتقال متن

خنثی سازی یک عملکرد

انجام مجدد یک عملکرد

اضافه کردن یک انقطاع خطی به متن

اضافه کردن یک پاراگراف

نمایش انقطاع خط و نشانه های پاراگرافت

نمایش یا پنهان سازی انقطاع و نشانه های پاراگراف

یافتن و جایگزینی متن

یافتن متن به روی یک صفحه واحد

یافتن متن در سراسر یک سایت Web

جستجو برای کد ML آH در سایت

جایگزینی متن بر روی یک صفحه

جایگزینی متن در سراسر یک سایت Web

بررسی املاء

تغییر زبان لغت نامه

قالب بندی متن

تغییر نمای فونت

تغییر اندازه فونت

تغییر سبک و حالت فونت

تغییرات رنگ فونت

تغییر همتوازی متن

گزینه های فونت

تغییر فونت کاراکترهای

تغییر موقعیت مکانی کاراکترها

حذف قالب بندی متن

قالب بندی پاراگراف ها، لیست ها و عناوین

کاربرد پاراگراف ها

همترازی یک پاراگراف

ایجاد تورفتگی در پاراگراف ها

ایجاد تورفتگی در یک پاراگراف ها

سفارشی کردن تورفتگی ها برای پاراگراف ها

تغییر سبک پاراگراف ها

تغییر سبک Normal برای پاراگراف ها

کاربرد سبک FormaTTed برای پاراگراف ها

استفاده از لیست ها

ایجاد لیست های بدون ترتیب ( Unordered)

ایجاد یک لیست BulleTed

ایجاد لیست های تعریفی

مراحل ایجاد یک لیست تعریفی

ایجاد لیستهای منظم و ترتیبی (Ordered)

مراحل ایجاد یک لیست شماره گذاری شده

سفارشی کردن لیست ها

مراحل سفارشی کردن لیست ها

گزینه های لیست

لیست های تو در تو ( Nested Lists)

مراحل ایجاد یک لیست تو در تو

استفاده از عناوین صفحات

اضافه کردن عناوین

تغییر اندازه یک عنوان

افزودن فراپیوندها ( HYPER LiNks)

پیوندهای قطعی و نسبی

پیوند یک صفحه خارجی Web

گزینه های HYPER LiNks CreaTe

پیوند به یک صفحه موجود در سایت Web شما

ایجاد یک پیوند E-mail

پیوند به صفحاتی که هنوز ایجاد نشده اند

ایجاد یک صفحه جدید و پیوند آن

تغییر پیوندها

ویرایش یک پیوند

حذف یک پیوند

به روز رسانی پیوندها

کاربرد نشانه ها (Book marks)

مراحل ایجاد یک نشانه Book marks

پیوند به یک نشانه

یافتن نشانه ها

برداشتن یک نشانه

تنظیم رنگ های پیوند

تغییر رنگ یک پیوند

ایجاد پیوندهای تصویری

پیوند یک تصویر کامل به یک فایل

ایجاد یک تصویر Hotspot

یافتن قطعات تصویری Hotspot

مراحل یافتن Hotspot

حذف یک Hotspot

تغییر پیوند یک Hotspot

کاربرد دکمه های Hover

اضافه کردن یک دکمه Hover

ویرایش یک دکمه Hover

سفارشی کردن دکمه های Hover

استفاده از نمای HYPer Link

سوئیچ کردن به نمای فرا پیوندها

بررسی پیوندها بر روی یک صفحه دیگر

استفاده از نوارهای رهیابی تک صفحه ای

مراحل افزودن نوارهای رهیابی تک صفحه ای

ویرایش یک نوار رهیابی تک صفحه ای

حذف یک نوار رهیابی

بررسی و انتشار سایت های وب

بررسی سایت

مراحل بررسی و ترمیم مشکلات

علامت گذاری صفحات برای انتشار

بررسی وضعیت انتشار صفحات

تغییر وضعیت انتشار یک صفحه

پنهان کردن صفحات از مرور گرها

مراحل پنهان کردن صفحات

افزودن Meta Tags برای ابزارهای جستجو

راهنمایی ابزارهای جستجو برای شاخص گذاری سایت شما

جلوگیری از دسترسی ابزارها جستجو

انتشار بر روی وب

مراحل انتشار سایت

گزینه های Publish web

نتیجه گیری

منابع و مأخذخرید فایللینک منبع :طراحی یک وب سایت

Images for طراحی یک وب سایت آموزش طراحی وب سایت از پایه | قسمت اول | آموزش طراحی سایت - Writeage writeage.com/designing_web_site_from_scratch.html‎Cached19 ژوئن 2010 ... با آموزش طراحی وب سایت عصر نوشتن میتوانید به ساده‌ترین روش طراحی یک سایت حرفه‌ای را بدون هزینه‌های جانبی و با کمترین دانش کد نویسی ... مراحل طراحی یک وب سایت www.webingroup.com/webdesign.php?...طراحی-سایت...طراحی-یک-وب-سایت‎Cachedمراحل طراحی یک وب سایت. شناخت سازمان مشتری و اهداف مدیران و به نسبت تحلیل این ساختار شناخت مشتریان , مخاطبان و کاربران سایت و تعیین استراتژی وب سایت آموزش طراحی صفحات وب neopersia.org/‎Cached Similarپذیرفش سفارش طراحی وب سایت و پروژه های دانشجویی طراحی انواع فرمها. ... یک سایت می تواند نقش یک بروشور تبلیغاتی را برای شما بازی کند حتی با امکاناتی ... آموزش طراحی یک وب سایت | شرکت طراحی سایت سنادیتا www.sanadata.com/fa/pages/244‎Cachedاز خودتان سوال کنید که با داشتن یک وب سایت چه اتفاقی می افتد، اهداف خود را یادداشت کنید بطوریکه آنها را در سراسر مراحل طراحی به یاد داشته باشید و به آنها توجه ... پارسیان مهر: طراحی سایت | طراحی وب سایت www.parsiangroup.com/‎Cached Similarپارسیان مهر یکی از تخصصی ترین شرکت های طراحی سایت در ایران است که طراحی وب سایت، بهینه سازی سایت و بازاریابی اینترنتی را ارائه می نماید. ایجاد وب سایت رایگان - epage.ir ایجاد و مدیریت وب سایت رایگان epage.ir/fa/register‎Cached Similarدر کمتر از 5 دقیقه و با 4 گام وب سایت خود را بطور کامل طراحی نمایید. ... و شما میتوانید در اولین گام با انتخاب یکی از این گروهها دهگانه وب سایت مورد نظرتان را بسازید. طراحی سایت, طراحی وب سایت, سئو, آرمانیک armanic.com/‎Cached Similarفکر این موضوع را از سرتان بیرون کنید که می‌شود یک وب سایت تجاری موفق را با طراحی سایت و تبلیغات آنلاین به نتایج مؤثر رساند! پیاده سازی تجارت‌های آنلاین ... طراحی وب سایت - رهنمون www.rahnemoon.com/solutions/design/‎Cachedطراحی وب سایت مقوله ای فراتر از طراحی تنها یک قالب گرافیکی زیبا و چشم نواز است. سایتها باید در عین سادگی و زیبایی، کاربردی باشند و همزمان با مد نظر قرار دادن ... طراحی سایت و سئو www.rahnemoon.com/‎Cachedطراحی سایت؛ زیبا و کارا طراحی سایت تخصصی فراتر از طراحی تنها یک قالب گرافیکی زیبا و چشم نواز است. همه خیلی ساده یک وب سایت می خواهند، اما آیا همه صاحب ...
برچسب‌ها: طراحی، سایت